Tour de l'Avenir 2018: etap 4. Kolarze Danii najlepsi w drużynówce

Zespół Danii wygrał w Orleanie czwarty etap Tour de l'Avenir, jazdę drużynową na czas.

Duńczycy na płaskim dystansie 20 kilometrów pokonali o 13 sekund Belgów oraz o 16 sekund Norwegów.

Reprezentacja Polski, osłabiona brakiem kontuzjowanego Alana Banaszka, zanotowała 19. czas, tracąc do najszybszej ekipy 1:08. Co więcej, na trasie czasówki upadli Szymon Tracz i Marcel Bogusławski.

Liderem wyścigu został Hakon Aalrust (Norwegia).

Wyniki 4. etapu Tour de l'Avenir 2018 (2.Ncup), Orlean - Orlean (20,2 km, jazda drużynowa na czas):

  1 Dania                                             22:11
  2 Belgia                                            00:14
  3 Norwegia                                          00:16
  4 Holandia                                          00:19
  5 Włochy                                            00:23
  6 USA                                               00:25
  7 Francja                                           00:28
  8 Słowenia                                          00:33
  9 Niemcy                                            00:34
 10 Rosja                                             00:37
 11 Centre Mondial Du Cyclisme                        00:42
 12 Szwajcaria                                        00:43
 13 Irlandia                                          00:45
 14 Australia                                         00:46
 15 Austria                                           00:52
 16 Wielka Brytania                                   01:00
 17 Portugalia                                        01:04
 18 Luksemburg                                        01:08
 19 Polska
 20 Francja - Pays De La Loire                        01:22
 21 Hiszpania                                         01:37
 22 Kolumbia                                          01:39
 23 Francja - Auvergne - Rhone-Alpes                  01:46
 24 Japonia                                           02:18
 25 Ekwador                                           02:27
 26 Rwanda                                            02:32

Indywidualnie:

  1 Andreas Nielsen (Dania)                                       22:11
  2 Mikkel Frolich Honoré (Dania)
  3 Mikkel Bjerg (Dania)
  4 Jonas Gregaard Wilsly (Dania)
  5 Jonas Vingegaard (Dania)
  6 Gerben Thijssen (Belgia)                                      00:13
  7 Julian Mertens (Belgia)
  8 Harm Vanhoucke (Belgia)
  9 Brent Van Moer (Belgia)
 10 Tobias S. Foss (Norwegia)                                     00:16
 11 Andreas Leknessund (Norwegia)
 12 Rasmus Fossum Tiller (Norwegia)
 13 Torjus Sleen (Norwegia)
 14 Hakon Lunder Aalrust (Norwegia)
 15 Thymen Arensman (Holandia)                                    00:19
 16 Jens Van Den Dool (Holandia)
 17 Jarno Mobach (Holandia)
 18 Sven Burger (Holandia)
 19 Kevin Inkelaar (Holandia)
 20 Ide Schelling (Holandia)
 21 Edoardo Affini (Włochy)                                       00:22
 22 Alessandro Covi (Włochy)
 23 Alessandro Monaco (Włochy)
 24 Andrea Bagioli (Włochy)
 25 Samuele Battistella (Włochy)
 26 Ian Garrison (USA)                                            00:25
 27 Zeke Mostov (USA)
 28 Brandon Mcnulty (USA)
 29 Tyler Stites (USA)
 30 Damien Touze (Francja)                                        00:28
 31 Clement Champoussin (Francja)
 32 Simon Guglielmi (Francja)
 33 Alan Riou (Francja)
 34 Pierre Idjouadiene (Francja)
 35 Tadej Pogacar (Słowenia)                                      00:32
 36 Jaka Primozic (Słowenia)
 37 Ziga Horvat (Słowenia)
 38 Izidor Penko (Słowenia)
 39 Jonas Rutsch (Niemcy)                                         00:33
 40 Max Kanter (Niemcy)
 41 Georg Zimmermann (Niemcy)
 42 Johannes Schinnagel (Niemcy)
 43 Florian Stork (Niemcy)
 44 Stepan Kuriyanov (Rosja)                                      00:36
 45 Denis Nekrasov (Rosja)
 46 Dmitrii Markov (Rosja)
 47 Aleksandr Vlasov (Rosja)
 48 Nikolai Cherkasov (Rosja)
 49 Franklin Archibold (Panama) Centre Mondial Du Cyclisme        00:42
 50 Tegshbayar Bastsaikhan (Mongolia) Centre Mondial Du Cyclisme
 51 Barnabas Peak (Węgry) Centre Mondial Du Cyclisme
 52 Zahiri Abderrahim (Maroko) Centre Mondial Du Cyclisme
 53 Antonijo Barac (Chorwacja) Centre Mondial Du Cyclisme
 54 Hafetab Weldu (Etiopia) Centre Mondial Du Cyclisme
 55 Dimitri Bussard (Szwajcaria)                                  00:43
 56 Marc Hirschi (Szwajcaria)
 57 Gino Mäder (Szwajcaria)
 58 Gordian Banzer (Szwajcaria)
 59 Michael O'loughlin (Irlandia)                                 00:45
 60 Matthew Teggart (Irlandia)
 61 Mark Downey (Irlandia)
 62 Edward Dunbar (Irlandia)
 63 Daire Feeley (Irlandia)
 64 Dylan Sunderland (Australia)                                  00:46
 65 Callum Scotson (Australia)
 66 Samuel Jenner (Australia)
 67 Robert Stannard (Australia)
 68 Cameron Beard (USA)                                           00:47
 69 Kaden Groves (Australia)                                      00:48
 70 Felix Gall (Austria)                                          00:51
 71 Florian Kierner (Austria)
 72 Marcel Neuhauser (Austria)
 73 Markus Wildauer (Austria)
 74 Benjamin Brkic (Austria)
 75 Jake Stewart (Wielka Brytania)                                01:00
 76 Matthew Gibson (Wielka Brytania) 
 77 Adam Hartley (Wielka Brytania)
 78 Mark Donovan (Wielka Brytania)
 79 Stephen Williams (Wielka Brytania)
 80 Joao Almeida (Portugalia)                                     01:03
 81 Tiago Antunes (Portugalia)
 82 Ivo Oliveira (Portugalia)
 83 Rui Oliveira (Portugalia)
 84 Pit Leyder (Luksemburg)                                       01:07
 85 Kévin Geniets (Luksemburg)
 86 Luc Wirtgen (Luksemburg)
 87 Michel Ries (Luksemburg)
 88 Szymon Sajnok (Polska)                                        01:08
 89 Filip Maciejuk (Polska)
 90 Piotr Pękala (Polska)
 91 Szymon Tracz (Polska)
 92 André Ramalho (Portugalia)                                    01:14
 93 Joris Vincent (Francja) Pays De La Loire                      01:21
 94 Emilien Jeanniere (Francja) Pays De La Loire
 95 Valentin Bricaud (Francja) Pays De La Loire
 96 Thomas Denis (Francja) Pays De La Loire
 97 Thomas Champion (Francja) Pays De La Loire
 98 Marlon Gaillard (Francja)                                     01:30
 99 Theo Menant (Francja) Pays De La Loire                        01:33
100 Antoine Debons (Szwajcaria)                                   01:36
101 Joab Schneiter (Szwajcaria)
102 Jaime Castrillo Zapater (Hiszpania)
103 Gotzon Martin Sanz (Hiszpania)
104 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Hiszpania)
105 David Gonzalez Lopez (Hiszpania)
106 Fernando Barcelo Aragon (Hiszpania)
107 Alejandro Osorio Carvajal (Kolumbia)                          01:39
108 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Kolumbia)
109 Harold Alfonso Tejada Canacue (Kolumbia)
110 Javier Ignacio Montoya Montoya (Kolumbia)
111 Cristian Camilo Munoz Lancheros (Kolumbia)
112 Daniel Munoz Giraldo (Kolumbia)
113 Florian Dufour (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes               01:46
114 Rémy Rochas (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes
115 Léo Boileau (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes
116 Romain Guillot (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes
117 Emile Brenans (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes
118 Conor Schunk (USA)                                            01:51
119 Anton Popov (Rosja)                                           02:02
120 Darragh O'mahony (Irlandia)                                   02:04
121 Clément Didier (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes               02:06
122 Marcelo Salvador (Portugalia)                                 02:11
123 Kakeru Omae (Japonia)                                         02:18
124 Shoi Matsuda (Japonia)
125 Ayumu Watanabe (Japonia)
126 Masaki Yamamoto (Japonia)
127 Jefferson Cepeda (Ekwador)                                    02:26
128 Alexis Quinteros (Ekwador)
129 Santiago Montenegro (Ekwador)
130 David Villareal (Ekwador)
131 Wilson Haro (Ekwador)
132 Joseph Areruya (Rwanda)                                       02:31
133 Samuel Mugisha (Rwanda)
134 Christian Maximilian Koch (Niemcy)                            02:58
135 Alberto Dainese (Włochy)                                      03:08
136 Jan Petelin (Luksemburg)                                      03:20
137 Nik Cemazar (Słowenia)                                        03:30
138 Ziga Jerman (Słowenia)
139 Lars Saugstad (Norwegia)                                      03:32
140 Magnus Bak Klaris (Dania)                                     03:35
141 Juan Pedro Lopez Perez (Hiszpania)                            03:36
142 Marceli Bogusławski (Polska)                                  04:35
143 Colin Heiderscheid (Luksemburg)                               04:50
144 Jordan A Cardenas Villavicencio (Ekwador)                     05:24
145 Thomas Vereecken (Belgia)                                     05:35
146 Viktor Verschaeve (Belgia)                                    11:04
DNS Daniel Tulett (Wielka Brytania)

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

  1 Hakon Lunder Aalrust (Norwegia)                            10:28:40
  2 Alan Riou (Francja)                                           00:11
  3 Andreas Nielsen (Dania)                                       01:54
  4 Mikkel Bjerg (Dania)
  5 Jonas Gregaard Wilsly (Dania)                                 01:59
  6 Mikkel Frolich Honoré (Dania)
  7 Julian Mertens (Belgia)                                       02:07
  8 Edoardo Affini (Włochy)                                       02:09
  9 Thymen Arensman (Holandia)                                    02:11
 10 Harm Vanhoucke (Belgia)                                       02:12
 11 Tobias S. Foss (Norwegia)                                     02:15
 12 Damien Touze (Francja)
 13 Torjus Sleen (Norwegia)
 14 Andreas Leknessund (Norwegia)
 15 Sven Burger (Holandia)                                        02:18
 16 Jens Van Den Dool (Holandia)
 17 Jarno Mobach (Holandia)
 18 Kevin Inkelaar (Holandia)
 19 Samuele Battistella (Włochy)                                  02:21
 20 Alessandro Covi (Włochy)
 21 Andrea Bagioli (Włochy)
 22 Alessandro Monaco (Włochy)
 23 Brandon Mcnulty (USA)                                         02:24
 24 Max Kanter (Niemcy)                                           02:27
 25 Clement Champoussin (Francja)
 26 Simon Guglielmi (Francja)
 27 Tadej Pogacar (Słowenia)                                      02:31
 28 Jaka Primozic (Słowenia)
 29 Jonas Rutsch (Niemcy)                                         02:32
 30 Florian Stork (Niemcy)
 31 Johannes Schinnagel (Niemcy)
 32 Georg Zimmermann (Niemcy)
 33 Aleksandr Vlasov (Rosja)                                      02:35
 34 Denis Nekrasov (Rosja)
 35 Nikolai Cherkasov (Rosja)
 36 Marc Hirschi (Szwajcaria)                                     02:37
 37 Michael O'loughlin (Irlandia)
 38 Jonas Vingegaard (Dania)                                      02:38
 39 Mark Downey (Irlandia)                                        02:39
 40 Matthew Teggart (Irlandia)
 41 Robert Stannard (Australia)                                   02:40
 42 Brent Van Moer (Belgia)
 43 Barnabas Peak (Węgry) Centre Mondial Du Cyclisme              02:41
 44 Antonijo Barac (Chorwacja) Centre Mondial Du Cyclisme
 45 Franklin Archibold (Panama) Centre Mondial Du Cyclisme
 46 Zahiri Abderrahim (Maroko) Centre Mondial Du Cyclisme
 47 Hafetab Weldu (Eth) Centre Mondial Du Cyclisme
 48 Gino Mäder (Szwajcaria)                                       02:42
 49 Gordian Banzer (Szwajcaria)
 50 Dimitri Bussard (Szwajcaria)
 51 Daire Feeley (Irlandia)                                       02:44
 52 Edward Dunbar (Irlandia)
 53 Dylan Sunderland (Australia)                                  02:45
 54 Samuel Jenner (Australia)
 55 Callum Scotson (Australia)
 56 Cameron Beard (USA)                                           02:46
 57 Benjamin Brkic (Austria)                                      02:50
 58 Felix Gall (Austria)
 59 Florian Kierner (Austria)
 60 Markus Wildauer (Austria)
 61 Marcel Neuhauser (Austria)
 62 Rasmus Fossum Tiller (Norwegia)                               02:54
 63 Rui Oliveira (Portugalia)                                     02:57
 64 Ide Schelling (Holandia)
 65 Jake Stewart (Wielka Brytania)                                02:59
 66 Mark Donovan (Wielka Brytania)
 67 Stephen Williams (Wielka Brytania)
 68 Adam Hartley (Wielka Brytania)
 69 Pit Leyder (Luksemburg)                                       03:01
 70 Gerben Thijssen (Belgia)
 71 Pierre Idjouadiene (Francja)
 72 Tiago Antunes (Portugalia)                                    03:02
 73 Joao Almeida (Portugalia)
 74 Stepan Kuriyanov (Rosja)                                      03:03
 75 Kévin Geniets (Luksemburg)                                    03:06
 76 Luc Wirtgen (Luksemburg)
 77 Michel Ries (Luksemburg)
 78 Piotr Pękala (Polska)                                         03:07
 79 Filip Maciejuk (Polska)
 80 Szymon Tracz (Polska)
 81 André Ramalho (Portugalia)                                    03:13
 82 Ian Garrison (USA)                                            03:17
 83 Magnus Bak Klaris (Dania)                                     03:19
 84 Emilien Jeanniere (Francja) Pays De La Loire                  03:20
 85 Thomas Champion (Francja) Pays De La Loire
 86 Marlon Gaillard (Francja)                                     03:29
 87 Gotzon Martin Sanz (Hiszpania)                                03:35
 88 Joab Schneiter (Szwajcaria)
 89 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Hiszpania)
 90 Fernando Barcelo Aragon (Hiszpania)
 91 Jaime Castrillo Zapater (Hiszpania)
 92 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Kolumbia)                            03:38
 93 Javier Ignacio Montoya Montoya (Kolumbia)
 94 Alejandro Osorio Carvajal (Kolumbia)
 95 Cristian Camilo Munoz Lancheros (Kolumbia)
 96 Daniel Munoz Giraldo (Kolumbia)
 97 Romain Guillot (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes                03:45
 98 Rémy Rochas (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes
 99 Ivo Oliveira (Portugalia)                                      03:47
100 Conor Schunk (USA)                                             03:50
101 Wilson Haro (Ekwador)                                          03:59
102 Matthew Gibson (Wielka Brytania)
103 Antoine Debons (Szwajcaria)                                    04:03
104 Valentin Bricaud (Francja) Pays De La Loire                    04:09
105 Marcelo Salvador (Portugalia)                                  04:10
106 Theo Menant (Francja) Pays De La Loire                         04:11
107 Santiago Montenegro (Ekwador)                                  04:13
108 Jefferson Cepeda (Ekwador)                                     04:14
109 Alexis Quinteros (Ekwador)                                     04:23
110 Florian Dufour (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes                04:46
111 Léo Boileau (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes
112 Izidor Penko (Słowenia)                                        04:50
113 Alberto Dainese (Włochy)                                       05:02
114 David Gonzalez Lopez (Hiszpania)                               05:06
115 Kakeru Omae (Japonia)                                          05:11
116 Ziga Jerman (Słowenia)                                         05:29
117 Juan Pedro Lopez Perez (Hiszpania)                             05:35
118 Joseph Areruya (Rwanda)                                        05:41
119 Zeke Mostov (USA)                                              06:43
120 Tyler Stites (USA)                                             07:28
121 Tegshbayar Bastsaikhan (Mongolia) Centre Mondial Du Cyclisme   07:48
122 Thomas Vereecken (Belgia)                                      08:08
123 Ziga Horvat (Słowenia)                                         08:36
124 Szymon Sajnok (Polska)                                         09:02
125 Masaki Yamamoto (Japonia)                                      09:06
126 Emile Brenans (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes                 09:10
127 Ayumu Watanabe (Japonia)                                       09:25
128 Harold Alfonso Tejada Canacue (Kolumbia)                       09:33
129 Kaden Groves (Australia)                                       11:49
130 Lars Saugstad (Norwegia)                                       12:10
131 Anton Popov (Rosja)                                            12:16
132 David Villareal (Ekwador)                                      12:31
133 Clément Didier (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes                12:57
134 Viktor Verschaeve (Belgia)                                     13:03
135 Shoi Matsuda (Japonia)                                         15:04
136 Darragh O'mahony (Irlandia)                                    16:42
137 Jan Petelin (Luksemburg)                                       17:42
138 Thomas Denis (Francja) Pays De La Loire                        18:54
139 Dmitrii Markov (Rosja)                                         20:25
140 Marceli Bogusławski (Polska)                                   22:08
141 Nik Cemazar (Słowenia)                                         23:36
142 Samuel Mugisha (Rwanda)                                        24:57
143 Jordan A. Cardenas Villavicencio (Ekwador)                     27:05
144 Joris Vincent (Francja) Pays De La Loire                       27:13
145 Colin Heiderscheid (Luksemburg)                                39:57
146 Christian Maximilian Koch (Niemcy)                             41:42

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: