Torowe mistrzostwa świata juniorów 2018: Srebro Nikoli Sibiak

Po srebrny medal torowych mistrzostw świata w konkurencji keirin sięgnęła dziś Nikola Sibiak. Polscy juniorzy zakończyli rywalizację w szwajcarskim Aigle z dorobkiem 9 medali.

W ostatnim dniu torowych mistrzostw świata juniorów biało-czerwony worek powiększył się o jeszcze jeden, ostatni już medal. Ponownie dorzuciła się do niego Nikola Sibiak, która rywalizowała w keirinie. To wyścig rozgrywany na kilku okrążeniach welodromu, w którym zawodnicy początkowo rozprowadzani są przez charakterystyczne derny. Po jej zjeździe na bok rozpoczyna się zasadnicza walka, a wygrywa ten, kto pierwszy przekroczy linię mety.

Zarówno Nikola Sibiak, jak i Nikola Seremak, wygrały swoje biegi w pierwszej rundzie, ale w drugiej już tylko tej pierwszej udało się uzyskać awans do ścisłego finału. Seremak zabrakło nieco szczęścia i ostatecznie zakończyła rywalizację na 7. miejscu, wygrywając "mały" finał.

Tymczasem Sibiak, która w 2. rundzie finiszowała tuż za Niemką Lea Sophie Friedrich, powtórzyła ten wynik także podczas decydującego biegu. Tym samym Polka zdobyła trzeci medal na mistrzostwach świata w Aigle. Miejsca na podium dopełniła Rosjanka Anna Dozhdeva.

Pozostałymi dwoma startami, w których w szranki stawali dziś Polacy, były madison kobiet i mężczyzn. W tym pierwszym ścigały się Marta Jaskulska i Wiktoria Kierat (obie BCM Nowatex Ziemia Darłowska), zajmując 6. miejsce. Wśród juniorów rywalizowali Damian Papierski (UKS Koźminianka Koźminek) i Filip Prokopyszyn (LKS Trasa Zielona Góra), jednak w kwalifikacjach zajęli oni 10. miejsce i nie zdołali się oni zakwalifikować do finałowego biegu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: