Marcel Kittel wystartuje w Deutschland Tour

Marcel Kittel

Marcel Kittel za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o starcie w rozpoczynającym się w czwartek Deutschland Tour (23-26 sierpnia).

Niemiecki sprinter pierwszego sezonu w barwach Katusha-Alpecin nie może na razie zaliczyć do udanych. Po słabej wiośnie, zawalił Tour de France i Binck Bank Tour. Swój występ na holenderskich szosach rozpoczął obiecująco,  za sprawą drugiego miejsca na pierwszym etapie. Kolejne dni nie przyniosły jednak podobnych rezultatów. Finalnie zmagania zakończył szóstego dnia rywalizacji, gdy nie dotarł do mety przedostatniego odcinka w Sittard-Geleen.

Będę krytykowany, ale znam przyczyny tego stanu rzeczy. To był dla mnie bardzo trudny sezon i miałem nadzieję, żę wspólnie z zespołem uda nam się to zmienić. Zaczęło się obiecująco na pierwszym etapie, ale potem nie szło. Nie jestem pewien, z czym się w tej chwili zmagam. Od kwietnia mi nie idzie, choć próbuję i pracuję. Moją magiczną formułą sukcesu od zawsze była równowaga ciała i umysłu. Tego mi chyba brakuje

  • napisał sprinter z Erfurtu na oficjalnym koncie w serwisie Instagram.

Mimo niepowodzeń na przestrzeni ostatnich tygodni Kittel z optymizmem spogląda w przyszłość.

Ponownie zacznę od zera na Deutschland Tour. Stanę na starcie z pozytywnym nastawieniem. Mam dodatkowy dzień na regenerację przed pierwszym etapem w Koblencji

 - dodał.

Tegoroczna odsłona niemieckiego touru będzie pierwszą edycją rozegraną po dziesięciu latach przerwy. Wyścig został wpisany do kalendarza UCI jako impreza rangi 2.1. Organizatorzy przygotowali cztery etapy, które dają w sumie 740 kilometrów do pokonania. Na starcie m. in. staną również bohaterowie Tour de France, Geraint Thomas (Team Sky) i Tom Dumoulin (Team Sunweb).

Trasa Deutschland Tour 2018

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: