Arctic Race of Norway 2018: etap 4. Van der Poel szosowcem, Chernetski bez problemów

Matheu van der Poel

Rosjanin Sergei Chernetski (Astana) wygrał 6. edycję norweskiego wyścigu Arctic Race Norway.

Ostatni odcinek na swoim koncie zapisał Mathieu van der Poel (Corendon-Circus), na kresce o kilka długości roweru wyprzedzając Sondre Holsta Engera (Israel Cycling Academy) oraz Quentina Pachera (Vital Concept).

Ósmy na mecie Chernetski obronił koszulkę lidera i po raz drugi w karierze wygrał wyścig etapowy. Dla 28-latka to także drugi sukces w Norwegii - w 2013 roku najlepszy okazał się w Tour des Fjords.

Finał ścigania na północy Norwegii zaplanowano w miejscowości Alta, wokół której w końcówce 146-kilometrowego etapu wyznaczono cztery 10-kilometrowe rundy. Na każdej z nich wyrastał 600-metrowy podjazd o średnim nachyleniu 5% oraz podobnie krótka wspinaczka na metę.

12-osobową ucieczkę dnia sformowali Guy Niv (Israel Cycling Academy), Tiago Machado (Katusha-Alpecin), Sebastien Delfosse (WB Aqua Protect Veranclassic), Justin Mottier (Vital Concept), Kristoffer Skjerping (Joker-Icopal), Mekseb Debesay i Connor Swift (Dimension Data), Cyrile Lemoine (Cofidis), Preban Van Hecke (Sport Vlaanderen-Baloise), Wesley Kreder (Wanty-Groupe Gobert), Nikita Mihaylov (Delko Marseille Provence KTM) oraz Miguel Bryon (Holowesko-Citadel), po 50 kilometrach utrzymują przewagę 2 minut nad peletonem.

W padającym deszczu sytuacja nie ulegała większym zmianom. Na 80 kilometrów przed metą uciekinierzy notowali ponad 3 minuty nad pościgiem, a przed wjazdem na rundy nieco ponad dwie.

Po dwóch kółkach przewaga spadła do minuty, a na 10 kilometrów przed metą peleton napędzany przez zespoły BMC Racing, Astany i Direct Energie tracił już tylko 45 sekund. Uciekinierzy dotrwali tylko do ostatniego kilometra - na wznoszącej się ku mecie szosie za banerem z czerwonym trójkątem ruszył Nicolas Roche (BMC), rozkręcając grupkę chętnych do sprintu.

Doświadczony Irlandczyk nie zdołał odjechać. Na jego kole błyskawicznie zmaterializował się Matheiu van der Poel, a za nim kolejni. Holender trzymał koło szarżującego Roche'a do ostatnich 200 metrów - tam ruszył już sam i chwilę później odniósł drugie etapowe zwycięstwo w tegorocznej edycji "arktycznego" wyścigu.

Wyniki 4. etapu Arctic Race of Norway 2018 (2.HC), Kvalsund - Alta (145,5 km):

  1 Mathieu van der Poel (Ned) Corendon-Circus           3:21:02
  2 Sondre Enger (Nor) Israel Cycling Academy
  3 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept Club
  4 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  5 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
  6 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic
  7 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Groupe Gobert
  8 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team
  9 Nicolai Br?chner (Den) Holowesko-Citadel 
 10 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
 11 Dmitrii Strakhov (Rus) Katusha-Alpecin
 12 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin                       00:04
 13 Iuri Filosi (Ita) Delko Marseille
 14 Colin Joyce (USA) Rally Cycling
 15 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin
 16 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 17 Justin Jules (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
 18 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 19 Trond H?kon Trondsen (Nor) Team Coop
 20 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 21 Markus Hoelgaard (Nor) Joker Icopal
 22 Erik Nordsaeter Resell (Nor) Uno-X
 23 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 24 Martin Urianstad (Nor) Uno-X
 25 Krister Hagen (Nor) Team Coop
 26 Carl Fredrik Hagen (Nor) Joker Icopal
 27 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 28 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 29 Oyvind Lukkedal (Nor) Team Coop
 30 John Murphy (USA) Holowesko-Citadel
 31 Brendan Rhim (USA) Holowesko-Citadel
 32 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 33 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 34 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
 35 Willie Smit (RSA) Katusha-Alpecin
 36 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 37 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy
 38 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 39 Bj?rn Tore Hoem (Nor) Joker Icopal
 40 Adam De Vos (Can) Rally Cycling
 41 Kent Main (RSA) Dimension Data                         00:13
 42 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Samsic
 43 Clement Russo (Fra) Fortuneo-Samsic
 44 Tom Wirtgen (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic         00:18
 45 Alexis Guerin (Fra) Delko Marseille                    00:19
 46 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin                    00:21
 47 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 48 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 49 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
 50 Kenny Molly (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 51 Ryan Anderson (Can) Rally Cycling
 52 Alexander Evans (Aus) BMC Racing Team
 53 Jonas Iversby Hvideberg (Nor) Uno-X                    00:29
 54 Julien Mortier (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic      00:31
 55 Gianni Vermeersch (Bel) Corendon-Circus                00:33
 56 Kristian Aasvold (Nor) Team Coop
 57 Torstein Troen (Nor) Uno-X
 58 Sindre Skjostad Lunke (Nor) Fortuneo-Samsic
 59 Louis Bendixen (Den) Team Coop                         00:36
 60 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                      00:38
 61 Anders Skaarseth (Nor) Cofidis, Solutions Credits
 62 Sébastien Delfosse (Bel) WB Aqua Protect Veranclas     00:45
 63 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy              00:49
 64 Adam Toupalik (Cze) Corendon-Circus
 65 Miguel Bryon (USA) Holowesko-Citadel
 66 Fabian Lienhard (Swi) Holowesko-Citadel
 67 Kristoffer Skjerping (Nor) Joker Icopal                00:57
 68 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 69 Yannick Martinez (Fra) Delko Marseille
 70 Yoann Bagot (Fra) Vital Concept Club
 71 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille         01:24
 72 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko Marseille
 73 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin
 74 Connor Swift (GBr) Dimension Data
 75 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Groupe Gobert
 76 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy                   01:56
 77 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits         02:11
 78 Andzs Flaksis (Lat) Holowesko-Citadel                  02:36
 79 Marcel Meisen (Ger) Corendon-Circus                    03:04
 80 David van der Poel (Ned) Corendon-Circus
 81 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team                    03:10
 82 Herman Dahl (Nor) Joker Icopal
 83 Erwann Corbel (Fra) Vital Concept Club                 03:50
 84 Bert De Backer (Bel) Vital Concept Club
 85 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling
 86 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling
 87 Emiel Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 88 Eliot Lietaer (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 89 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data
 90 Mark McNally (GBr) Wanty-Groupe Gobert
 91 Sindre Kulset (Nor) Uno-X
 92 Justin Mottier (Fra) Vital Concept Club
 93 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie
 94 Gatis Smukulis (Lat) Delko Marseille                   03:53
 95 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy
 96 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy             05:17
 97 Tom Meeusen (Bel) Corendon-Circus                      06:28
 98 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team
 99 Alberto Bettiol (Ita) BMC Racing Team                  06:58
100 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept Club                  07:18
101 Henrik Evensen (Nor) Joker Icopal                      07:25
102 Eric Young (USA) Rally Cycling                         09:26
103 Kristian Kulset (Nor) Uno-X                            11:51
104 Romain Cardis (Fra) Direct Energie                     12:06
105 Axel Journiaux (Fra) Direct Energie
106 Simon Sellier (Fra) Direct Energie

Klasyfikacja końcowa wyścigu:

  1 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team             15:55:42
  2 Markus Hoelgaard (Nor) Joker Icopal                    00:11
  3 Colin Joyce (USA) Rally Cycling                        00:12
  4 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                      00:27
  5 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                    00:37
  6 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic                   00:38
  7 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin                       00:42
  8 Carl Fredrik Hagen (Nor) Joker Icopal
  9 Dmitrii Strakhov (Rus) Katusha-Alpecin                 00:56
 10 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy
 11 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                    00:57
 12 Mathieu van der Poel (Ned) Corendon-Circus             00:59
 13 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise       01:22
 14 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept Club
 15 Krister Hagen (Nor) Team Coop                          01:45
 16 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert             01:46
 17 Iuri Filosi (Ita) Delko Marseille                      01:53
 18 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                      01:59
 19 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits          02:01
 20 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Samsic                     02:04
 21 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        02:07
 22 Erik Nordsaeter Resell (Nor) Uno-X                     02:11
 23 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                   02:22
 24 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                    02:33
 25 Nicolai Brochner (Den) Holowesko-Citadel               02:43
 26 Bjorn Tore Hoem (Nor) Joker Icopal                     03:06
 27 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                      03:29
 28 Clement Russo (Fra) Fortuneo-Samsic                    03:45
 29 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin               03:58
 30 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          04:50
 31 Adam Toupalik (Cze) Corendon-Circus                    04:57
 32 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits         06:01
 33 Fabian Lienhard (Swi) Holowesko-Citadel                06:25
 34 Ryan Anderson (Can) Rally Cycling                      06:52
 35 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                   06:59
 36 Connor Swift (GBr) Dimension Data                      07:06
 37 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin                    07:12
 38 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team                    07:44
 39 Kent Main (RSA) Dimension Data                         08:52
 40 Alberto Bettiol (Ita) BMC Racing Team                  09:04
 41 Sindre Skj?stad Lunke (Nor) Fortuneo-Samsic
 42 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert             09:33
 43 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy              09:40
 44 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data        10:18
 45 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling                    10:59
 46 Adam De Vos (Can) Rally Cycling                        11:03
 47 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy             15:06
 48 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin                    15:30
 49 Romain Cardis (Fra) Direct Energie                     15:38
 50 Willie Smit (RSA) Katusha-Alpecin                      15:59
 51 Louis Bendixen (Den) Team Coop                         16:11
 52 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept Club                  16:39
 53 Trond H?kon Trondsen (Nor) Team Coop                   16:41
 54 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data                    16:45
 55 Anders Skaarseth (Nor) Cofidis, Solutions Credits      17:03
 56 Kenny Molly (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic         17:09
 57 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        17:15
 58 Torstein Tr?en (Nor) Uno-X                             17:21
 59 Kristoffer Skjerping (Nor) Joker Icopal                17:23
 60 Jonas Iversby Hvideberg (Nor) Uno-X                    18:06
 61 Martin Urianstad (Nor) Uno-X                           18:51
 62 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Groupe Gobert         18:56
 63 Sébastien Delfosse (Bel) WB Aqua Protect Veranclas     19:39
 64 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        19:59
 65 Erwann Corbel (Fra) Vital Concept Club                 20:20
 66 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                    20:31
 67 Yannick Martinez (Fra) Delko Marseille                 20:51
 68 Kristian Aasvold (Nor) Team Coop                       20:59
 69 Yoann Bagot (Fra) Vital Concept Club                   21:23
 70 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits          21:46
 71 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team                       21:48
 72 Andzs Flaksis (Lat) Holowesko-Citadel                  21:57
 73 Marcel Meisen (Ger) Corendon-Circus                    22:23
 74 Gianni Vermeersch (Bel) Corendon-Circus                23:26
 75 ?yvind Lukkedal (Nor) Team Coop                        24:05
 76 Tom Wirtgen (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic         24:47
 77 Justin Jules (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic        26:00
 78 Eliot Lietaer (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic       26:31
 79 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie                   26:44
 80 John Murphy (USA) Holowesko-Citadel                    28:00
 81 Alexander Evans (Aus) BMC Racing Team                  28:24
 82 Brendan Rhim (USA) Holowesko-Citadel                   28:43
 83 David van der Poel (Ned) Corendon-Circus               28:48
 84 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling                     29:05
 85 Bert De Backer (Bel) Vital Concept Club                29:21
 86 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Groupe Gobert                30:47
 87 Justin Mottier (Fra) Vital Concept Club                30:53
 88 Miguel Bryon (USA) Holowesko-Citadel                   31:16
 89 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille         31:51
 90 Sondre Enger (Nor) Israel Cycling Academy              31:53
 91 Tom Meeusen (Bel) Corendon-Circus                      32:12
 92 Julien Mortier (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic      33:10
 93 Herman Dahl (Nor) Joker Icopal                         33:37
 94 Henrik Evensen (Nor) Joker Icopal                      33:55
 95 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy           34:18
 96 Gatis Smukulis (Lat) Delko Marseille                   34:20
 97 Simon Sellier (Fra) Direct Energie                     34:47
 98 Alexis Guerin (Fra) Delko Marseille                    35:38
 99 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko Marseille                 37:05
100 Kristian Kulset (Nor) Uno-X                            39:40
101 Mark McNally (GBr) Wanty-Groupe Gobert                 39:54
102 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy                   42:41
103 Axel Journiaux (Fra) Direct Energie                    44:21
104 Eric Young (USA) Rally Cycling                         46:48
105 Emiel Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        47:19
106 Sindre Kulset (Nor) Uno-X                              55:18

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. jarek996

    20 sierpnia 2018, 16:56 o 16:56

    "Blotniacy" rozwalili wyscig szosowcom 🙂

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: