BinckBank Tour 2018: etap 7. Sukces Matthewsa, Mohoric wziął wyścig

Michael Matthews

Australijczyk Michael Matthews (Team Sunweb) okazał się najlepszy w ostatnim dniu 14. BinckBank Tour. W klasyfikacji końcowej triumfował mistrz Słowenii Matej Mohoric (Bahrain-Merida).

Matthews na finiszu w Geraardsbergen pokonał Grega van Avermaeta (BMC Racing) i Zdenka Stybara (Quick-Step Floors).

Wyścig na 17. miejscu ukończył Maciej Bodnar (Bora-hansgrohe).

Królewskie rozdanie prowadziło po dobrze już znanej z poprzednich edycji trasie. Do pokonania było kilkanaście flandryjskich bergów, skoncentrowanych w końcówce, w tym 3 x Onkerzelestraat (1,5 km; 3%), 2 x Muur-Kapelmuur (1,1 km; 8,7%), 3 x Bosberg (1 km; 6%) oraz 3 x Denderoordberg (700 m; 8%).

Ucieczkę dnia zorganizowali Laurens De Vreese (Astana), Dylan Groenewegen (LottoNL-Jumbo), Markel Irizar (Trek-Segafredo) , Jonas Rickaert (Sport Vlaanderen-Balois), Elmar Reinders (Roompot-Nederlandse Loterij), Guillaume Van Keirsbulck (Wanty-Groupe Gobert) i Ludwig De Winter (WB Aqua Protect Veranclassic). Przewaga siódemki sięgnęła 4:40.

50 kilometrów przed metą, po pierwszym podejściu na Muur-Kapelmuur, z przodu utrzymywał się Van Keirsbulck, ale za plecami Belga działo się już sporo. Z peletonu szedł atak za atakiem, a sytuację osobiście musiał kontrolować lider Matej Mohoric.

31 kilometrów przed kreską uciekiniera dopadli Jonas Rickaert (Sport Vlaanderen-Baloise) i Paul Martens (LottoNL-Jumbo). Peleton w tym punkcie, konkretnie na brukowym Denderoordberg, jechał ze stratą przeszło minuty.

Powtórka na Muurze pozostawiła z przodu Martensa i Van Keirsbulcka, ale na prostych dwójkę już widziała forpoczta z rozerwanego na mniejsze grupki peletonu.

20 kilometrów przed metą, na Bosbergu, akcja została zlikwidowana. Prowadzenie objął Oliver Naesen (Ag2r La Mondiale), którego ścigał Tim Wellens (Lotto Soudal). Wyraźne kłopoty na podjeździe miał Mohoric.

Za Naesenem uformowała się grupa w składzie Wellens, Van Keirsbulck, Zdenek Stybar, Michael Matthews, Jasper Stuyven (Trek-Segrafed) i Michael Valgren (Astana). W około 50-osobowym peletonie, gdzie odnaleźli się Mohoric i Maciej Bodnar, pracowali kolarze BMC i Bory.

Grupka została doścignięta, Naesen ostatnie 10 kilometrów rozpoczął z przewagą 20 sekund. Na końcową szarżę kolarze poczekali do Denderoordbergu. Stybar i następni dogonili w tym miejscu kolarza Ag2r, a ponieważ na dojeździe do Geraardsbergen zabrakło mocnego depnięcia, pozycja koszulki lidera pozostała niezagrożona.

Na ciężkim, brukowanym finiszu u stóp Muuru szansy nie zmarnował Matthews, który wyraźnie wyprzedził Van Avermaeta. Zmęczony Mohoric stracił kilkanaście sekund, wystarczyło to jednak Słoweńcowi na triumf w całym wyścigu.

Wyniki 7. etapu BinckBank Tour 2018 (2.WT), Lacs de l'Eau d'Heure - Geraardsbergen (215,6 km):

  1 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb                   4:38:36
  2 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                00:01
  3 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                  00:03
  4 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
  5 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
  6 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
  7 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
  8 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors
  9 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky
 10 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                     00:07
 11 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 00:09
 12 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                    00:11
 13 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     00:13
 14 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   00:16
 15 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 16 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb                 00:18
 17 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac       00:23
 18 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert               00:28
 19 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 20 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        00:31
 21 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
 22 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ
 23 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo
 24 Taco van der Hoorn (Ned) Roompot-Nederlandse Loter     00:36
 25 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
 26 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 27 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott         00:39
 28 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 29 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                  00:45
 30 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Nederlandse Loter     00:52
 31 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                     00:54
 32 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      01:11
 33 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ
 34 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo
 35 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
 36 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 37 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ
 38 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 39 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data       01:28
 40 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe                     01:57
 41 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott                  02:06
 42 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic         02:11
 43 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team                  03:17
 44 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team                    03:43
 45 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise            03:49
 46 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 47 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapa     04:25
 48 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb                        04:55
 49 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
 50 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team
 51 Sjoerd van Ginneken (Ned) Roompot-Nederlandse Lote     04:58
 52 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale
 53 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 54 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data
 55 Senne Leysen (Bel) Veranda's Willems Crelan
 56 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe                      05:01
 57 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                       05:04
 58 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data                 05:08
 59 Zico Waeytens (Bel) Veranda's Willems Crelan
 60 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team
 61 Maxime Vantomme (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 62 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb
 63 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team                 05:12
 64 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
 65 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
 66 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                          05:22
 67 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
 68 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
 69 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale              05:25
 70 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise           05:28
 71 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 72 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                      05:40
 73 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 74 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                10:03
 75 Nuno Bico (Por) Movistar Team
 76 Elmar Reinders (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij       10:08
 77 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 78 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise       10:25
 79 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                       11:34
 80 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb                 14:34
 81 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates
 82 Leonardo Basso (Ita) Team Sky
 83 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
 84 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott
 85 Kevyn Ista (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 86 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb
 87 Ludwig De Winter (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 88 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal
 89 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott
 90 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
DNF Jan Willem van Schip (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
DNF Jesper Asselman (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
DNF Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama-FDJ
DNF Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
DNF Marco Mathis (Ger) Katusha-Alpecin
DNF Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin
DNF Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates
DNF Matti Breschel (Den) EF Education First-Drapac
DNF Logan Owen (USA) EF Education First-Drapac
DNF Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac
DNF Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
DNF Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo
DNF Davide Cimolai (Ita) Groupama-FDJ
DNF Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama-FDJ
DNF Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ
DNF Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo
DNF Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
DNF Sean De Bie (Bel) Veranda's Willems Crelan
DNF Dries De Bondt (Bel) Veranda's Willems Crelan
DNF Stijn Devolder (Bel) Veranda's Willems Crelan
DNF Lukas Spengler (Swi) WB Aqua Protect Veranclassic
DNF Stijn Steels (Bel) Veranda's Willems Crelan
DNF Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal
DNF Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates
DNF Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo
DNF Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
DNF Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
DNF Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida
DNF Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
DNF David Per (Slo) Bahrain-Merida
DNF Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe
DNF Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky
DNF Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
DNF Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
DNF Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team
DNF Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team
DNF Hector Carretero (Spa) Movistar Team
DNF Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
DNF Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors
DNF Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott
DNS Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky
DNS Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
DNS Julien Vermote (Bel) Dimension Data

Klasyfikacja końcowa wyścigu

  1 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                  25:13:01
  2 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb                     00:05
  3 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                         00:20
  4 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          00:25
  5 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky                        00:34
  6 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                00:37
  7 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb                 00:39
  8 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 00:43
  9 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors
 10 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                    00:50
 11 Taco van der Hoorn (Ned) Roompot-Nederlandse Loter     00:55
 12 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                     00:57
 13 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                  00:59
 14 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                  01:06
 15 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                  01:08
 16 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   01:10
 17 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                     01:17
 18 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo                    01:22
 19 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale                   01:24
 20 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                   01:26
 21 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                    01:29
 22 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo                      01:32
 23 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott         01:45
 24 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert              01:48
 25 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ
 26 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac       01:51
 27 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe                     03:26
 28 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Nederlandse Loter     03:47
 29 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      04:12
 30 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert            04:39
 31 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team                    05:57
 32 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe                      06:14
 33 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                        06:18
 34 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb                        06:22
 35 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapa     06:26
 36 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                          07:23
 37 Sjoerd van Ginneken (Ned) Roompot-Nederlandse Lote     08:14
 38 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          09:26
 39 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data                 09:54
 40 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert               11:50
 41 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert     11:51
 42 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data       12:12
 43 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                   12:31
 44 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ                       12:47
 45 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo                       14:40
 46 Maxime Vantomme (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic     14:57
 47 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassi     15:32
 48 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise            15:45
 49 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale              16:12
 50 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team                  16:15
 51 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida                     17:18
 52 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale               17:22
 53 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb                      17:27
 54 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data                    17:36
 55 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise           18:54
 56 Zico Waeytens (Bel) Veranda's Willems Crelan           19:03
 57 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ                   19:32
 58 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          19:41
 59 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team             20:01
 60 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert         20:13
 61 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott                  20:15
 62 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        20:35
 63 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic         21:17
 64 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise       22:18
 65 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team                    24:40
 66 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team                 24:55
 67 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                       25:05
 68 Senne Leysen (Bel) Veranda's Willems Crelan            25:14
 69 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates                      25:21
 70 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
 71 Kevyn Ista (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic          25:47
 72 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal                          25:49
 73 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal                        25:51
 74 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                     25:54
 75 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                      27:05
 76 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb                 29:38
 77 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Groupe Gobert                29:41
 78 Nuno Bico (Por) Movistar Team                          31:13
 79 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                     31:28
 80 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                       31:49
 81 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb                        33:09
 82 Elmar Reinders (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij       33:10
 83 Leonardo Basso (Ita) Team Sky                          33:54
 84 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                  34:25
 85 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data                  34:32
 86 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team                  34:57
 87 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott                      35:14
 88 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                36:35
 89 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott                     37:36
 90 Ludwig De Winter (Bel) WB Aqua Protect Veranclassi     43:34

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: