Niki Terpstra w Direct Energie

Direct Energie ogłosiła, że w przyszłym roku barwy francuskiego zespołu będzie reprezentował tegoroczny zwycięzca Ronde van Vlaanderen - Niki Terpstra (Quick-Step Floors).

Holender pierwsze cztery lata zawodowej kariery spędził w Milram, a następnie przez osiem lat reprezentował barwy Quick-Step Floors. Podczas swojej zawodowej kariery Terpstra nigdy nie był wyraźnym liderem, a mimo to wygrał Paryż-Roubaix, Ronde van Vlaanderen, E3 Harelbeke, Eneco Tour, Tour de Wallonie, dwukrtonie Tour of Qatar i Dwars door Vlaanderen, oraz trzy razy przyodziewał koszulkę mistrza Holandii.

Ruch Terpstry może wydawać się lekko zaskakujący. 34-latek opuszcza jedną z najlepszych ekip WorldTour, w której miał mocną pozycję i dołącza do drużyny, dla której priorytetem są francuskie wyścigi. Oczywiście będzie niekwestionowanym liderem Direct Energie na klasyki, ale nie będzie mógł liczyć na takie wsparcie jak w Quick-Step Floors. Ponadto dla francuskiej drużyny ten transfer może być częścią grubszego przedsięwzięcia. Direct Energie walczy o licencje WorldTour, a Terpstra dostarczy im niezbędnych do tego punktów. 

Byłem pod wrażeniem jazdy Direct Energie w klasykach. Damien Gaudin, Sylvain Chavanel i Adrien Petit świetnie rozgrywali belgijskie wyścigi.  W Tour de France jeździli równie agresywnie, co bardzo mi się podoba. Marzę o tym, aby wygrać razem z Direct Energie duży klasyk oraz wywalczyć etap Tour de France

 - powiedział doświadczony Holender.

W ostatnich latach podobną drogę do Terpstry podjął Sylvain Chavanel. Francuz opuścił Omega-Pharam Quick-Step na rzecz IAM Cycling. W szwajcarskiej ekipie miał być liderem i walczyć w klasykach, ale nigdy nie nawiązał do swoich rezultatów osiąganych w Quick-Stepie. 

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

4 Comments

 1. Ojciec Franka

  17 sierpnia 2018, 12:33 o 12:33

  Od dłuższego czasu zastanawia mnie wg jakiego klucza prowadzona jest polityka transferowa w Qick Stepie/Omedze. Mnóstwo świetnych zawodników po prostu stamtąd odchodzi. Czemu?
  Za to nie widzi się by takowi przychodzili (wyjątki, jak np Gilbert ostatnimi czasy, oczywiście są), raczej kontraktuje się młodych i obiecujących. I cały czas sa na topie.

  • TomAsz

   17 sierpnia 2018, 13:21 o 13:21

   Pisaliśmy o tym w tym tygodniu. Grupa posiada niewystarczający budżet, musi sięgać po zdolną młodzież, bo na zatrzymanie tych utytułowanych nie ma argumentów finansowych.

 2. Ojciec Franka

  17 sierpnia 2018, 13:30 o 13:30

  no tak, był artykuł. Myślisz, że to samo było powodem we wczesniejszych latach?

  • Xedron

   17 sierpnia 2018, 15:27 o 15:27

   Sądząc po nazwie zespołu w którym od 16 lat widnieje Quick-Step - mogło tak być.
   Jeżeli kolarze osiągają wyniki to żądają większego wynagrodzenia, a wielu kolarzy osiągających dobre wyniki to duże koszty posiadania ich wszystkich w zespole. Nie można mieć zespołu składającego się z kolarzy najwyższej półki (chyba, że za sponsora ma się brytyjskie, publiczne przedsiębiorstwo mediowe).
   Najlepszą polityką transferową (i pieniężną) dla zespołu jest posiadanie własnych wychowanków, którzy w przyszłości zaczynają osiągać sukcesy co pozwala uniknąć niepotrzebnych drogich transferów oraz ewentualnie zyskać na sprzedaży takich kolarzy.

   2018 Quick-Step Floors (WT)
   2017 Quick-Step Floors (WT)
   2016 Etixx - Quick Step (WT)
   2015 Etixx - Quick Step (WT)
   2014 Omega Pharma - Quick-Step (WT)
   2013 Omega Pharma - Quick-Step (WT)
   2012 Omega Pharma - Quick-Step (WT)
   2011 Quickstep Cycling Team (WT)
   2010 Quickstep - Innergetic (WT)
   2009 Quickstep - Innergetic (WT)
   2008 Quickstep - Innergetic (PT)
   2007 Quickstep - Innergetic (PT)
   2006 Quickstep - Innergetic (PT)
   2005 Quickstep - Innergetic (PT)
   2004 Quickstep - Davitamon (TT1)
   2003 Quickstep - Davitamon (TT1)

   (Nie jestem pewien czy wymienione zespoły od 2003 roku tyczą się tego samego jednego zespołu)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: