Niki Terpstra w Direct Energie

Direct Energie ogłosiła, że w przyszłym roku barwy francuskiego zespołu będzie reprezentował tegoroczny zwycięzca Ronde van Vlaanderen - Niki Terpstra (Quick-Step Floors).

Holender pierwsze cztery lata zawodowej kariery spędził w Milram, a następnie przez osiem lat reprezentował barwy Quick-Step Floors. Podczas swojej zawodowej kariery Terpstra nigdy nie był wyraźnym liderem, a mimo to wygrał Paryż-Roubaix, Ronde van Vlaanderen, E3 Harelbeke, Eneco Tour, Tour de Wallonie, dwukrtonie Tour of Qatar i Dwars door Vlaanderen, oraz trzy razy przyodziewał koszulkę mistrza Holandii.

Ruch Terpstry może wydawać się lekko zaskakujący. 34-latek opuszcza jedną z najlepszych ekip WorldTour, w której miał mocną pozycję i dołącza do drużyny, dla której priorytetem są francuskie wyścigi. Oczywiście będzie niekwestionowanym liderem Direct Energie na klasyki, ale nie będzie mógł liczyć na takie wsparcie jak w Quick-Step Floors. Ponadto dla francuskiej drużyny ten transfer może być częścią grubszego przedsięwzięcia. Direct Energie walczy o licencje WorldTour, a Terpstra dostarczy im niezbędnych do tego punktów. 

Byłem pod wrażeniem jazdy Direct Energie w klasykach. Damien Gaudin, Sylvain Chavanel i Adrien Petit świetnie rozgrywali belgijskie wyścigi.  W Tour de France jeździli równie agresywnie, co bardzo mi się podoba. Marzę o tym, aby wygrać razem z Direct Energie duży klasyk oraz wywalczyć etap Tour de France

 - powiedział doświadczony Holender.

W ostatnich latach podobną drogę do Terpstry podjął Sylvain Chavanel. Francuz opuścił Omega-Pharam Quick-Step na rzecz IAM Cycling. W szwajcarskiej ekipie miał być liderem i walczyć w klasykach, ale nigdy nie nawiązał do swoich rezultatów osiąganych w Quick-Stepie. 

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

4 Comments

 1. Ojciec Franka

  17 sierpnia 2018, 12:33 o 12:33

  Od dłuższego czasu zastanawia mnie wg jakiego klucza prowadzona jest polityka transferowa w Qick Stepie/Omedze. Mnóstwo świetnych zawodników po prostu stamtąd odchodzi. Czemu?
  Za to nie widzi się by takowi przychodzili (wyjątki, jak np Gilbert ostatnimi czasy, oczywiście są), raczej kontraktuje się młodych i obiecujących. I cały czas sa na topie.

  • TomAsz

   17 sierpnia 2018, 13:21 o 13:21

   Pisaliśmy o tym w tym tygodniu. Grupa posiada niewystarczający budżet, musi sięgać po zdolną młodzież, bo na zatrzymanie tych utytułowanych nie ma argumentów finansowych.

 2. Ojciec Franka

  17 sierpnia 2018, 13:30 o 13:30

  no tak, był artykuł. Myślisz, że to samo było powodem we wczesniejszych latach?

  • Xedron

   17 sierpnia 2018, 15:27 o 15:27

   Sądząc po nazwie zespołu w którym od 16 lat widnieje Quick-Step - mogło tak być.
   Jeżeli kolarze osiągają wyniki to żądają większego wynagrodzenia, a wielu kolarzy osiągających dobre wyniki to duże koszty posiadania ich wszystkich w zespole. Nie można mieć zespołu składającego się z kolarzy najwyższej półki (chyba, że za sponsora ma się brytyjskie, publiczne przedsiębiorstwo mediowe).
   Najlepszą polityką transferową (i pieniężną) dla zespołu jest posiadanie własnych wychowanków, którzy w przyszłości zaczynają osiągać sukcesy co pozwala uniknąć niepotrzebnych drogich transferów oraz ewentualnie zyskać na sprzedaży takich kolarzy.

   2018 Quick-Step Floors (WT)
   2017 Quick-Step Floors (WT)
   2016 Etixx - Quick Step (WT)
   2015 Etixx - Quick Step (WT)
   2014 Omega Pharma - Quick-Step (WT)
   2013 Omega Pharma - Quick-Step (WT)
   2012 Omega Pharma - Quick-Step (WT)
   2011 Quickstep Cycling Team (WT)
   2010 Quickstep - Innergetic (WT)
   2009 Quickstep - Innergetic (WT)
   2008 Quickstep - Innergetic (PT)
   2007 Quickstep - Innergetic (PT)
   2006 Quickstep - Innergetic (PT)
   2005 Quickstep - Innergetic (PT)
   2004 Quickstep - Davitamon (TT1)
   2003 Quickstep - Davitamon (TT1)

   (Nie jestem pewien czy wymienione zespoły od 2003 roku tyczą się tego samego jednego zespołu)

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: