BinckBank Tour 2018: etap 2. Stefan Küng gromi

Stefan Kung

Stefan Küng wygrał w holenderskim Venray odcinek jazdy indywidualnej na czas BinckBank Tour i został liderem wyścigu.

Szwajcar z BMC Racing dystans niespełna 13 kilometrów pokonał w czasie 14:11, wyprzedzając o 14 sekund mistrza Europy Victora Campenaertsa (Lotto Soudal) oraz o 15 sekund Sorena Kragha Andersena (Team Sunweb).

Maciej Bodnar (Bora-hansgrohe) zajął 9. miejsce. Mistrz Polski stracił do Künga 23 sekundy.

Czasówka przebiegła w porównywalnych warunkach, przy dobrej pogodzie.

Wyniki 2. etapu BinckBank Tour 2018 (2.WT), Venray - Venray (12,7 km):

  1 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      14:11
  2 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                  00:14
  3 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb                 00:15
  4 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb
  5 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          00:19
  6 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
  7 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott                  00:20
  8 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team                    00:22
  9 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                     00:23
 10 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
 11 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac p/b Can     00:24
 12 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                       00:27
 13 Owain Doull (GBr) Team Sky                             00:28
 14 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 15 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo
 16 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates                  00:29
 17 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky                        00:30
 18 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                     00:31
 19 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors
 20 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 21 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ                   00:32
 22 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott
 23 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                          00:34
 24 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac 
 25 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin               00:35
 26 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                00:36
 27 Marco Mathis (Ger) Katusha-Alpecin                     00:37
 28 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac p/b      00:38
 29 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo
 30 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team              00:39
 31 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb                      00:40
 32 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                    00:41
 33 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 34 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo                    00:42
 35 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team
 36 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                    00:44
 37 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors               00:45
 38 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 39 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team
 40 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb                        00:46
 41 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 42 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb
 43 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team                    00:47
 44 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          00:49
 45 Julius van den Berg (Ned) EF Education First-Drapa     00:50
 46 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky                       00:51
 47 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                     00:53
 48 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ                       00:54
 49 Sean De Bie (Bel) Veranda's Willems Crelan             00:55
 50 Diego Rosa (Ita) Team Sky
 51 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ                  00:56
 52 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
 53 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal                     00:57
 54 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott
 55 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     00:58
 56 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
 57 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 58 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
 59 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                      01:00
 60 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida
 61 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data       01:01
 62 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
 63 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team                01:02
 64 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott                      01:03
 65 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates                      01:04
 66 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
 67 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 68 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                       01:05
 69 Senne Leysen (Bel) Veranda's Willems Crelan            01:06
 70 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
 71 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team                     01:07
 72 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data
 73 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ                    01:08
 74 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo
 75 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                  01:09
 76 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert              01:11
 77 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team                 01:12
 78 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
 79 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team                  01:13
 80 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale
 81 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                   01:14
 82 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
 83 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott
 84 Logan Owen (USA) EF Education First-Drapac p/b Can     01:15
 85 Elmar Reinders (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij       01:16
 86 Hector Carretero (Spa) Movistar Team
 87 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama-FDJ
 88 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic         01:17
 89 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo
 90 Christopher Lawless (GBr) Team Sky
 91 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
 92 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
 93 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac p     01:19
 94 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale                   01:20
 95 Maxime Vantomme (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 96 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
 97 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin              01:21
 98 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky                    01:22
 99 Dries De Bondt (Bel) Veranda's Willems Crelan
100 Julien Vermote (Bel) Dimension Data                    01:24
101 Fabio Jakobsen (Ned) Quick-Step Floors                 01:25
102 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
103 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team                      01:26
104 Stijn Steels (Bel) Veranda's Willems Crelan            01:27
105 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
106 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data
107 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Nederlandse Loter     01:28
108 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert
109 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe                        01:29
110 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
111 Matti Breschel (Den) EF Education First-Drapac p/b     01:30
112 Kevyn Ista (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
113 Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida
114 Leonardo Basso (Ita) Team Sky                          01:31
115 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                  01:33
116 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal                        01:34
117 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data
118 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        01:36
119 Stijn Devolder (Bel) Veranda's Willems Crelan
120 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise       01:37
121 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
122 Taco van der Hoorn (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
123 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                    01:38
124 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert               01:39
125 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo
126 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates
127 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          01:40
128 Jesper Asselman (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
129 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott
130 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida                     01:41
131 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert         01:45
132 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                01:47
133 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo
134 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise           01:49
135 Ludwig De Winter (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
136 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       01:53
137 Sjoerd van Ginneken (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
138 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                          01:54
139 David Per (Slo) Bahrain-Merida
140 Lukas Spengler (Swi) WB Aqua Protect Veranclassic      01:59
141 Nuno Bico (Por) Movistar Team                          02:00
142 Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama-FDJ                    02:01
143 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassi     02:03
144 Davide Cimolai (Ita) Groupama-FDJ                      02:05
145 Jan Willem van Schip (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
146 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal                        02:07
147 Rudy Barbier (Fra) AG2R La Mondiale
148 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team                  02:08
149 Aidis Kruopis (Ltu) Veranda's Willems Crelan
150 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                     02:10
151 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott
152 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise            02:13
153 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team
154 Zico Waeytens (Bel) Veranda's Willems Crelan           02:16
155 Kenny Dehaes (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic        02:17
156 Yousif Mirza Al-Hammadi (UAE) UAE Team Emirates        02:21
157 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe
158 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        02:25
159 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Groupe Gobert                02:34
DNS Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida
DNS Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  1 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                    4:15:11
  2 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                  00:14
  3 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb                 00:15
  4 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb
  5 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          00:19
  6 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
  7 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott                  00:20
  8 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team                    00:22
  9 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                     00:23
 10 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
 11 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac p/b Can     00:24
 12 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                       00:27
 13 Owain Doull (GBr) Team Sky                             00:28
 14 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 15 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo
 16 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates                  00:29
 17 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky                        00:30
 18 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                     00:31
 19 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors
 20 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 21 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ                   00:32
 22 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott
 23 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                          00:34
 24 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac 
 25 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin               00:35
 26 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                00:36
 27 Marco Mathis (Ger) Katusha-Alpecin                     00:37
 28 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                    00:38
 29 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac 
 30 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo
 31 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team              00:39
 32 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb                      00:40
 33 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                    00:41
 34 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 35 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo                    00:42
 36 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team
 37 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors               00:45
 38 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 39 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team
 40 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb                        00:46
 41 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 42 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb
 43 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team                    00:47
 44 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          00:49
 45 Julius van den Berg (Ned) EF Education First-Drapa     00:50
 46 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky                       00:51
 47 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                     00:53
 48 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ                       00:54
 49 Sean De Bie (Bel) Veranda's Willems Crelan             00:55
 50 Diego Rosa (Ita) Team Sky
 51 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ                  00:56
 52 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
 53 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal                     00:57
 54 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott
 55 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     00:58
 56 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
 57 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 58 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
 59 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                      01:00
 60 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida
 61 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data       01:01
 62 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
 63 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team                01:02
 64 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates                      01:04
 65 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
 66 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
 67 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 68 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                       01:05
 69 Senne Leysen (Bel) Veranda's Willems Crelan            01:06
 70 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team                     01:07
 71 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data
 72 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ                    01:08
 73 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo
 74 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                  01:09
 75 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert              01:11
 76 Elmar Reinders (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 77 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team                 01:12
 78 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
 79 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team                  01:13
 80 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale
 81 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                   01:14
 82 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott
 83 Logan Owen (USA) EF Education First-Drapac p/b Can     01:15
 84 Fabio Jakobsen (Ned) Quick-Step Floors
 85 Hector Carretero (Spa) Movistar Team                   01:16
 86 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama-FDJ
 87 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic         01:17
 88 Dries De Bondt (Bel) Veranda's Willems Crelan
 89 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo
 90 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
 91 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
 92 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac p     01:19
 93 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale                   01:20
 94 Maxime Vantomme (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 95 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
 96 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin              01:21
 97 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky                    01:22
 98 Julien Vermote (Bel) Dimension Data                    01:24
 99 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team                        01:25
100 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team                      01:26
101 Stijn Steels (Bel) Veranda's Willems Crelan            01:27
102 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
103 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data
104 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Nederlandse Loter     01:28
105 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert
106 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe                        01:29
107 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
108 Matti Breschel (Den) EF Education First-Drapac p/b     01:30
109 Kevyn Ista (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
110 Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida
111 Leonardo Basso (Ita) Team Sky                          01:31
112 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        01:33
113 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal                        01:34
114 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data
115 Stijn Devolder (Bel) Veranda's Willems Crelan          01:36
116 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott
117 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise       01:37
118 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
119 Taco van der Hoorn (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
120 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                    01:38
121 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert               01:39
122 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo
123 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates
124 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          01:40
125 Jesper Asselman (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
126 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida                     01:41
127 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert         01:45
128 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                01:47
129 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo
130 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise           01:49
131 Ludwig De Winter (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
132 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       01:53
133 Sjoerd van Ginneken (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
134 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                          01:54
135 David Per (Slo) Bahrain-Merida
136 Lukas Spengler (Swi) WB Aqua Protect Veranclassic      01:59
137 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassi     02:00
138 Nuno Bico (Por) Movistar Team
139 Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama-FDJ                    02:01
140 Jan Willem van Schip (Ned) Roompot-Nederlandse Lot     02:05
141 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal                        02:07
142 Rudy Barbier (Fra) AG2R La Mondiale
143 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team                  02:08
144 Aidis Kruopis (Ltu) Veranda's Willems Crelan
145 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                     02:10
146 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
147 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott
148 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise            02:13
149 Zico Waeytens (Bel) Veranda's Willems Crelan           02:16
150 Kenny Dehaes (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic        02:17
151 Yousif Mirza Al-Hammadi (UAE) UAE Team Emirates        02:21
152 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe
153 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        02:25
154 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Groupe Gobert                02:34
155 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott                      02:54
156 Davide Cimolai (Ita) Groupama-FDJ                      03:56
157 Christopher Lawless (GBr) Team Sky                     08:46
158 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                  09:02
159 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                      10:57

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: