Tour of Utah 2018: etap 1. Atomowy Travis McCabe

Travis McCabe

Travis McCabe (Unitedhealthcare) wygrał w Cedar City pierwszy odcinek wyścigu Tour of Utah. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał zwycięzca prologu Tejay van Garderen (BMC Racing).

29-letni Amerykanin pokonał na ostatnich metrach Meksykanina Ulisesa Alfredo Castillo (Jelly Belly) oraz Kolumbijczyka Edwina Avilę (Israel Cycling Academy).

163-kilometrowy etap rozgrywany był na sporej wysokości - kolarze startowali z poziomu 1800 metrów nad poziomem morza, na trasie osiągając w najwyższym punkcie niemal 3200 metrów. Odcinek oparty został o dwa długie podjazdy - 23-kilometrywą wspinaczkę do Cedar Breaks (średnio 5,8%), której szczyt peleton osiągał po 62 kilometrach oraz znacznie łagodniejszą, 16-kilometrową do Bristlecone (średnio 2%). Szczyt tej drugiej wyznaczono na 124 kilometrze, a do mety prowadził długi odcinek zjazdów i około 10-kilometrowy fragment dość płaskiego terenu.

W ucieczce dnia po sporej gonitwie na pierwszych kilometrach wylądowali Evan Huffman (Rally Cycling), George Simpson (Elevate - KHS), Daan Olivier (Team LottoNL - Jumbo) oraz Lionel Mawditt (Jelly Belly), uzyskując nieco ponad 4 minuty przewagi nad peletonem.

Grupka pierwszy podjazd rozpoczęła razem, ale tempo dyktowane przez Oliviera przetrzymał tylko Mawditt i dwójka jako pierwsza zdobyła szczyt. Kolarz grupy Jelly Belly zgarnął punkty do klasyfikacji górskiej, a na zjeździe dojechać zdołali Simpson i Huffman, przez co sytuacja wróciła do stanu sprzed górskiej premii.

Prowadzący peleton zawodnicy BMC Racing nie spieszyli się i na drugim podjeździe tylko delikatnie podkręcili tempo. Olivier samotnie ruszył po punkty na 56 kilometrów przed metą i na szczycie zameldował się jako pierwszy. Jego nieco zrezygnowanych kolegów wchłonął pościg, a na 43 kilometry przed metą samotny Holender notował dwie i pół minuty przewagi nad  pościgiem.

20 kilometrów przed metą zostało z tego 50 sekund, a 10 kilometrów przed metą kolarz LottoNL - Jumbo wrócił do grupy zasadniczej. Poprawić próbował jego drużynowy kolega Neilson Powless, a po serii ataków, na linii drugiego z trzech okrążeń, świętował Ty Magner (Rally Cycling), będąc przez kilka sekund święcie przekonany, że etap wygrał.

Prawdziwy finisz jako pierwszy rozpoczął Travis McCabe i prowadzenia nie oddał do kreski, znacząco pokonując rywali i odnosząc trzecie w karierze zwycięstwo na trasie wyścigu w Utah.

Wyniki 1. etapu The Larry H.Miller Tour of Utah 2018 (2.HC), Cedar City - Cedar City (162,5 km):

  1 Travis McCabe (USA) UnitedHealthcare                 4:17:05
  2 Ulises Alfredo Castillo Soto (Mex) Jelly Belly
  3 Edwin Avila (Col) Israel Cycling Academy
  4 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
  5 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
  6 Damiano Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini
  7 Kyle Murphy (USA) Rally Cycling
  8 Simone Ponzi (Ita) Nippo-Vini Fantini
  9 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo
 10 Michael Rice (Aus) Hagens Berman Axeon
 11 Sean Bennett (USA) Hagens Berman Axeon
 12 Charles Etienne Chretien (Can) Silber
 13 Janier Alexis Acevedo Calle (Col) UnitedHealthcare
 14 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott
 15 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac
 16 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac
 17 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo
 18 Eder Frayre Moctezuma (Mex) Elevate-KHS
 19 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 20 Nicolas Masbourian (Can) Silber
 21 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac
 22 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 23 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo
 24 Gavin Mannion (USA) UnitedHealthcare
 25 Gage Hecht (USA) Aevolo
 26 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
 27 Bernat Font Mas (Spa) 303 Project
 28 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
 29 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini
 30 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
 31 Robert Britton (Can) Rally Cycling
 32 Luis Ricardo Villalobos Hernandez (Mex) Aevolo
 33 TJ Eisenhart (USA) Holowesko-Citadel
 34 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 35 Jack Burke (Can) Jelly Belly p/b Maxxis
 36 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac
 37 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy
 38 Nickolas Zukowsky (Can) Silber
 39 Emerson Oronte (USA) Rally Cycling
 40 Ed Anderson (USA) Hagens Berman Axeon
 41 Daan Olivier (Ned) LottoNL-Jumbo
 42 Daniel Jaramillo (Col) UnitedHealthcare
 43 Serghei Tvetcov (Rom) UnitedHealthcare
 44 Brayan Stiven Sanchez Vergara (Col) Holowesko-Citadel
 45 Neilson Powless (USA) LottoNL-Jumbo
 46 Brendan Canty (Aus) EF Education First-Drapac
 47 Alex Hoehn (USA) Aevolo
 48 Ruben Companioni (Cub) Holowesko-Citadel
 49 Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo
 50 Flavio De Luna (Mex) 303 Project
 51 Keegan Swirbul (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 52 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott
 53 Angus Lyons (Aus) Mobius Bridgelane
 54 Thomas Revard (USA) Hagens Berman Axeon
 55 Jordan Cheyne (Can) Elevate-KHS
 56 Danick Vandale (Can) Silber
 57 Jan Maas (Ned) LottoNL-Jumbo
 58 Nigel Ellsay (Can) Rally Cycling
 59 Cullen Easter (USA) 303 Project
 60 Isaiah Newkirk (USA) 303 Project
 61 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
 62 Lucas Sebastian Haedo (Arg) UnitedHealthcare
 63 Connor Brown (USA) Mobius Bridgelane
 64 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo
 65 Peter Livingstone (Aus) Mobius Bridgelane
 66 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare
 67 Russell Finsterwald (USA) Mobius Bridgelane
 68 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini
 69 Tony Baca (Mex) 303 Project
 70 Evan Huffman (USA) Rally Cycling
 71 Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy
 72 Jonathan Brown (USA) Hagens Berman Axeon
 73 Alexander Evans (Aus) BMC Racing Team
 74 Imerio Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini                   00:17
 75 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac         00:20
 76 Michel Ries (Lux) Trek-Segafredo                       00:27
 77 Alex Howes (USA) EF Education First-Drapac             00:55
 78 Griffin Easter (USA) 303 Project                       01:09
 79 Luis Lemus (Mex) Israel Cycling Academy                01:32
 80 George Simpson (USA) Elevate-KHS
 81 Alan Marangoni (Ita) Nippo-Vini Fantini                01:53
 82 Taylor Shelden (USA) Jelly Belly p/b Maxxis            02:02
 83 Benjamin Wolfe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 84 Brayan Chaves Rubio (Col) Mitchelton-Scott
 85 Samuel Bassetti (USA) Elevate-KHS
 86 Rob Power (Aus) Mitchelton-Scott
 87 Lionel Mawditt (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis            14:37
 88 Jasper Philipsen (Bel) Hagens Berman Axeon             16:18
 89 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy
 90 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
 91 Cormac McGeough (Irl) Jelly Belly p/b Maxxis
 92 Brian McCulloch (USA) Elevate-KHS
 93 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott
 94 Andrei Krasilnikau (Blr) Holowesko-Citadel
 95 Fernando Islas Lopez (Mex) Aevolo
 96 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo
 97 Lance Haidet (USA) Aevolo
 98 Freddy Ovett (Aus) BMC Racing Team
 99 Emile Jean (Can) Silber
100 Michael Hernandez (USA) Aevolo
101 Tyler Williams (USA) Israel Cycling Academy
102 Pier-André Côté (Can) Silber
103 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
104 Joseph Lewis (Aus) Holowesko-Citadel                   21:14
105 Maikel Zijlaard (Ned) Hagens Berman Axeon
106 Jesse Coyle (Aus) Mobius Bridgelane
107 Adam Roberge (Can) Silber
108 Laurent Gervais (Can) Aevolo
109 Danny Pate (USA) Rally Cycling
110 Morgan Schmitt (USA) Holowesko-Citadel
111 Tyler Magner (USA) Rally Cycling

Klasyfikacja generalna po 1. etapie

  1 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team             4:23:32
  2 Travis McCabe (USA) UnitedHealthcare                   00:02
  3 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team                    00:04
  4 Neilson Powless (USA) LottoNL-Jumbo                    00:07
  5 Evan Huffman (USA) Rally Cycling                       00:10
  6 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo                   00:11
  7 Serghei Tvetcov (Rom) UnitedHealthcare
  8 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac
  9 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                       00:13
 10 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac
 11 Gavin Mannion (USA) UnitedHealthcare
 12 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac
 13 Daniel Jaramillo (Col) UnitedHealthcare                00:14
 14 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac
 15 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       00:15
 16 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 17 Brendan Canty (Aus) EF Education First-Drapac
 18 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
 19 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy               00:17
 20 Jan Maas (Ned) LottoNL-Jumbo
 21 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo
 22 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
 23 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
 24 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo                      00:18
 25 Robert Britton (Can) Rally Cycling
 26 Thomas Revard (USA) Hagens Berman Axeon                00:19
 27 Kyle Murphy (USA) Rally Cycling
 28 Nigel Ellsay (Can) Rally Cycling                       00:20
 29 Gage Hecht (USA) Aevolo
 30 Janier Alexis Acevedo Calle (Col) UnitedHealthcare     00:21
 31 Nicolas Masbourian (Can) Silber
 32 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott
 33 Nickolas Zukowsky (Can) Silber
 34 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
 35 Alex Hoehn (USA) Aevolo                                00:22
 36 Angus Lyons (Aus) Mobius Bridgelane                    00:23
 37 Sean Bennett (USA) Hagens Berman Axeon
 38 Ruben Companioni (Cub) Holowesko-Citadel               00:24
 39 Rob Power (Aus) Mitchelton-Scott
 40 Ulises Alfredo Castillo Soto (Mex) Jelly Belly p/b     00:25
 41 Samuel Bassetti (USA) Elevate-KHS
 42 Luis Ricardo Villalobos Hernandez (Mex) Aevolo
 43 Jack Burke (Can) Jelly Belly p/b Maxxis
 44 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott                  00:26
 45 Eder Frayre Moctezuma (Mex) Elevate-KHS
 46 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                         00:27
 47 Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo
 48 TJ Eisenhart (USA) Holowesko-Citadel
 49 Jordan Cheyne (Can) Elevate-KHS
 50 Keegan Swirbul (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 51 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini              00:28
 52 Daan Olivier (Ned) LottoNL-Jumbo                       00:29
 53 Charles Etienne Chretien (Can) Silber                  00:30
 54 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare                 00:31
 55 Ed Anderson (USA) Hagens Berman Axeon
 56 Brayan Stiven Sanchez Vergara (Col) Holowesko-Citadel
 57 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac         00:32
 58 Danick Vandale (Can) Silber                            00:34
 59 Michael Rice (Aus) Hagens Berman Axeon
 60 Isaiah Newkirk (USA) 303 Project
 61 Damiano Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini                  00:35
 62 Tony Baca (Mex) 303 Project                            00:36
 63 Alexander Evans (Aus) BMC Racing Team
 64 Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy           00:37
 65 Emerson Oronte (USA) Rally Cycling                     00:38
 66 Flavio De Luna (Mex) 303 Project
 67 Jonathan Brown (USA) Hagens Berman Axeon
 68 Connor Brown (USA) Mobius Bridgelane                   00:39
 69 Bernat Font Mas (Spa) 303 Project                      00:41
 70 Peter Livingstone (Aus) Mobius Bridgelane              00:43
 71 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini                 00:44
 72 Imerio Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini                   00:46
 73 Edwin Avila (Col) Israel Cycling Academy
 74 Lucas Sebastian Haedo (Arg) UnitedHealthcare           00:48
 75 Cullen Easter (USA) 303 Project
 76 Russell Finsterwald (USA) Mobius Bridgelane            00:49
 77 Simone Ponzi (Ita) Nippo-Vini Fantini                  00:57
 78 Michel Ries (Lux) Trek-Segafredo                       00:58
 79 Griffin Easter (USA) 303 Project                       01:41
 80 George Simpson (USA) Elevate-KHS                       01:43
 81 Alex Howes (USA) EF Education First-Drapac             01:45
 82 Benjamin Wolfe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis            02:28
 83 Alan Marangoni (Ita) Nippo-Vini Fantini
 84 Luis Lemus (Mex) Israel Cycling Academy                02:29
 85 Taylor Shelden (USA) Jelly Belly p/b Maxxis            02:31
 86 Brayan Chaves Rubio (Col) Mitchelton-Scott             03:02
 87 Lionel Mawditt (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis            15:15
 88 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team                        16:24
 89 Jasper Philipsen (Bel) Hagens Berman Axeon             16:38
 90 Tyler Williams (USA) Israel Cycling Academy
 91 Pier-André Côté (Can) Silber                           16:39
 92 Emile Jean (Can) Silber                                16:42
 93 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott
 94 Cormac McGeough (Irl) Jelly Belly p/b Maxxis           16:44
 95 Fernando Islas Lopez (Mex) Aevolo                      16:49
 96 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo                      16:50
 97 Freddy Ovett (Aus) BMC Racing Team                     16:52
 98 Andrei Krasilnikau (Blr) Holowesko-Citadel
 99 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy                 16:55
100 Michael Hernandez (USA) Aevolo
101 Lance Haidet (USA) Aevolo                              17:05
102 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                    17:06
103 Brian McCulloch (USA) Elevate-KHS                      17:16
104 Adam Roberge (Can) Silber                              21:29
105 Morgan Schmitt (USA) Holowesko-Citadel                 21:44
106 Tyler Magner (USA) Rally Cycling
107 Jesse Coyle (Aus) Mobius Bridgelane                    21:46
108 Danny Pate (USA) Rally Cycling
109 Maikel Zijlaard (Ned) Hagens Berman Axeon              21:47
110 Joseph Lewis (Aus) Holowesko-Citadel                   21:49
111 Laurent Gervais (Can) Aevolo                           21:56

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: