Michael Valgren w Dimension Data

26-letni Duńczyk Michael Valgren podpisał dwuletni kontrakt z zespołem Dimension Data i barwy ekipy z RPA reprezentował będzie w sezonach 2019 i 2020.

Valgren ostatnie dwa sezony spędził w grupie Astana. Tegoroczne występy sprawiły, że na rynku transferowym stał się poszukiwanym towarem - kolarz z Półwyspu Jutlandzkiego wygrał bowiem Omloop Het Nieuwsblad oraz Amstel Gold Race, a na 4. miejscu zakończył Ronde van Vlaanderen.

Duńczyk, który jako orlik dwukrotnie wygrywał młodzieżowe Liege-Bastogne-Liege, wyrósł na jednego z najbardziej wszechstronnych specjalistów od wyścigów klasycznych w peletonie. W nowej ekipie ma być liderem na wiosenne wyścigi, choć zespół nie podał szczegółów co do imprez, w których widzi Valgrena.

Pozyskanie rozwijającego się kolarza może zapowiadać może kolejne transfery. Zespół Dimension Data dotychczas w wyścigach klasycznych polegał głównie na Norwegu Edvaldzie Boassonie Hagenie, natomiast w wyścigach etapowych na brytyjskim sprinterze Marku Cavendishu. Boasson Hagen w klasykach nie błyszczy, a Cavendish najlepsze dni ma już za sobą, przez co ekipa szukała będzie nowych opcji.

Jestem bardzo podekscytowany tą zmianą. To dla mnie duża szansa na dołączenie do zespołu, który budował będzie ekipę na klasyki. Widzę w tym środowisku swoją przyszłość. Jestem także dumny, że dołączam do ekipy z taką misją - dostarczania rowerów [w krajach rozwijających się - przyp. red.] przez fundację Qhubeka. To super przedsięwzięcie i cieszę się, że będę jego częścią

 - powiedział Valgren w komunikacie zespołu.

Amstel Gold Race 2018. Michael Valgren z bruku na pagórki

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: