Amaro Antunes: "być w dobrej formie na Tour de Pologne"

Amaro Antunes

Amaro Antunes na trasie brytyjskiego wyścigu Prudential RideLondon-Surrey Classic finalizuje przygotowania do startu w Tour de Pologne.

Portugalczyk Amaro Antunes w sezonie 2018 jest jednym z mocniejszych punktów zespołu CCC Sprandi Polkowice w wyścigach rozgrywanych poza granicami Polski. 27-latek póki co dobre wyniki notuje w imprezach zaliczanych do kalendarza UCI Europe Tour, natomiast w sierpniu będzie miał okazję powalczyć na trasie imprezy cyklu WorldTour - Tour de Pologne (4-10 sierpnia).

Antunes z końcem sezonu 2017 dołączył do polskiej ekipy Professional Continental po udanych występach w portugalskich etapówkach w barwach grupy W52/FC Porto. Pod skrzydłami Piotra Wadeckiego niepozorny wspinacz póki co zapisał triumf w Małopolskim Wyścigu Górskim (2.2), 2. miejsce w Giro dell'Appennino (1.1), 4. lokatę w Sibiu Cycling Tour (2.1),a także 10. w Volta a la Comunitat Valenciana (2.1).

Pokazałem się z dobrej strony na polskich wyścigach. Byłem mocny w Volta a la Communitat Valenciana i Vuelta a Andalucia, ekipa mnie wspierała. W Andaluzji miałem niestety kraksę. Palec doskwiera mi do dziś, ale cóż, takie jest kolarstwo. Teraz najważniejsze by być w dobrej formie na Tour de Pologne, bo to najważniejszych wyścig dla zespołu

powiedział w krótkiej rozmowie z "Rowery.org" przed startem Prudential RideLondon-Surrey Classic (1.WT).

To dobry zespół, zostałem tu dobrze przyjęty i jestem zadowolony z tego, gdzie jestem. Dziś jedziemy na [Jonasa] Kocha, na finisz. Dla mnie trening, dla zespołu okazja na wynik

uśmiechnął się.

Dla portugalskiego górala polski wyścig zaliczany do cyklu WorldTour jest głównym celem drugiej części sezonu. Choć ekipa nie podała jeszcze oficjalnego składu, można spodziewać się, że 27-latek będzie jednym z jej filarów na polskich szosach. Drugi kolarz ubiegłorocznej Volta a Portugal liczył będzie na sprzyjający układ trasy. Siedmiodniowe zmagania na południu Polski oferują bowiem trzy górskie odcinki, w programie nie ma za to czasówki.

Wyścig w Polsce, ekipa z Polski, to normalne, że wszyscy zawodnicy chcą być dobrze przygotowani. Ja trenowałem sporo na wysokości, aby być w jak najlepszej dyspozycji. Dziś mamy pagórkowaty wyścig, dla mnie dobry na trening. Dziś będą łapał rytm wyścigowy i spodziewam się być w dobrej formie na Tour de Pologne

 - zapowiedział.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. reko

    30 lipca 2018, 17:01 o 17:01

    no pewnie też od tego wyścigu zależy, w którym CCC będzie w przyszłym roku.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: