Sylvain Chavanel kończy karierę

Ten sezon jest ostatnim z Sylvainem Chavanelem w peletonie. Za dwa miesiące Francuz zaliczy swój ostatni start w profesjonalnym peletonie. 

Wystartował w osiemnastu edycjach, ukończył piętnaście, przejechał ponad 365 etapów i 60 000 kilometrów ścigania na "Wielkiej Pętli". Trzykrotnie zwyciężał na etapach i przez dwa dni jechał w żółtej koszulce lidera. Nie raz zdarzało się, że atakował kilka dni pod rząd, nigdy się nie poddając i kręcąc ile sił w nogach, nieważne jak wyglądała sytuacja za jego plecami. Dwukrotnie - w 2008 i 2010 roku - został wybrany najwaleczniejszym kolarzem wyścigu, a czerwony numer po etapach wywalczył sześciokrotnie. 

W swojej karierze kolarz z Châtellerault został również sześciokrotnym mistrzem Francji w jeździe indywidualnej na czas, w 2014 roku okazał się najlepszy w GP Ouest–France, a w 2008 roku triumfował w Brabantse Pijl i Dwars door Vlaanderen. 

Po dziewiętnastu latach w peletonie Chavanel jednak zdecydował, że nadszedł czas, aby odstawić rower na dobre. 

Bez żalu ale z wielkimi emocjami zakończę moją historię w profesjonalnym peletonie 31 grudnia 2018. Ten sport - moja pasja - dał mi wiele niesamowitych emocji i z dumą mogę zamknąć tę kartę mojego życia. Dziękuję

– napisał na Twitterze. 

Ostatnim startem Francuza będzie Tour de Vendée (30 września), który rozegra się na domowym terenie jego obecnej ekipy - Direct Énergie.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Adrian4900

    30 lipca 2018, 00:11 o 00:11

    szkoda 🙁

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: