Dookoła Mazowsza 2018: etap 1. Szymon Sajnok ponownie najlepszy

Szymon Sajnok (CCC Sprandi Polkowice) sięgnął w w Kozienicach po zwycięstwo na pierwszym etapie wyścigu Dookoła Mazowsza, umacniając się tym samym na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Drugiego dnia rywalizacji w wyścigu Dookoła Mazowsza na kolarzy czekał płaski, liczący 165 kilometrów etap. Trasa zapętlona była wokół Kozienic, gdzie wyznaczono zarówno start, jak i metę zmagań.

W ucieczce dnia pracowali dziś Stanisław Aniołkowski (Team Hurom), Oscar Nisu (Cycling Tatru) i Jasper Morkov (Riwal CeramicSpeed), jednak ich przewaga nad peletonem napędzanym przez pomarańczową ekipę CCC oscylowała na poziomie 1 minuty. Na 40 kilometrów przed metą, gdy różnica czasowa spadła do zalewie kilkunastu sekund, kontratakował m.in. Tobiasz Pawlak (Domin Sport). Wygrał on dwa ostatnie lotne finisze, ale ostatecznie peleton zakończył wszystkie harce i o kolejności na mecie zadecydował masowy sprint.

Podobnie jak wczoraj na Służewcu, także dziś najszybszy okazał się Szymon Sajnok z CCC Sprandi Polkowice. Jadący w koszulce lidera Dookoła Mazowsza 21-latek pokonał na kresce Grzegorza Stępniaka (Wibatech Merx 7R) oraz Aloisa Kankovsky'ego (Elkov Author).

Dzięki ponownemu zwycięstwu Sajnok umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej wyścigu. 8 sekund traci do niego Stępniak, a 10 Duńczyk Mathias Norsgaard (Riwal CeramicSpeed).

Kontrolowaliśmy wydarzenia praktycznie przez cały wyścig, prowadząc peleton. Pilnowaliśmy, by nie odjechała zbyt duża grupa, a potem utrzymywaliśmy bezpieczny dystans do uciekinierów

opowiadał na mecie Szymon Sajnok.

Pomimo jazdy na czele stawki, koledzy wciąż mieli wystarczająco sił, by rozprowadzić mnie na ostatnich 5 kilometrach. Kilkaset metrów przed kreską zaatakował z długiego finiszu Alan. Rywale musieli za nim ruszyć, a ja reagowałem na ich akcje, trzymając się ich koła. Do ostatniego zakrętu wszedłem z drugiej pozycji, ale byłem mocno rozpędzony i na finiszowych metrach zdołałem wyprzedzić Grzegorza Stępniaka.

Trzeci był Alois Kankovsky, z którym wielokrotnie ścigałem się na wyścigach w Polsce i teraz wreszcie udało mi się go ograć, co bardzo mnie cieszy

dodał.

Wyniki 1. etapu Wyścigu Dookoła Mazowsza 2018 (2.2), Kozienice – Kozienice (165 km):

 1 Szymon Sajnok (Pol) CCC Sprandi Polkowice       03:42:41
 2 Grzegorz Stępniak (Pol) Wibatech Merx 7R
 3 Alois Kankovsky (Cze) ELkov Author
 4 Eryk Latoń (Pol) Team Hurom
 5 Andreas Stokbro (Den) Riwal CerammicSpeed
 6 Mateusz Komar (Pol) Voster Uniwheels
 7 Sindre Haugsaver (Nor) MOSTOWY International
 8 Ruchard Holec (Cze) Topforex Lapierre
 9 Angelo Rafaele (Ita) d'Amico - Utensilnord
10 Aske Vorre Louring (Den) Team AURA Energi-CK Aarhus

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

 1 Szymon Sajnok (Pol) CCC Sprandi Polkowice        03:45:15
 2 Grzegorz Stępniak (Pol) Wibatech Merx 7R          00:08
 3 Mathias Norsgaard (Den) Riwal CeramicSpeed         00:10
 4 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice          00:11
 5 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice          00:12
 6 Alois Kankovsky (Cze) ELkov Author             00:13
 7 Josef Cerny (Cze) ELkov Author
 8 Alan Banaszek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 9 Jan Barta (Cze) ELkov Author
10 Marceli Bogusławski (Pol) Wibatech Merx 7R         00:14

PEŁNE WYNIKI

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: