Tour de France 2018: etap 18. Arnaud Demare wykorzystał szansę

Arnaud Démare

Arnaud Démare (Groupama-FDJ), po sprincie z peletonu, triumfował w Pau na mecie osiemnastego etapu wyścigu dookoła Francji.

Drugie miejsce wywalczył Christophe Laporte (Cofidis), a trzecie przypadło Alexandrowi Kristoffowi (UAE Team Emirates).

W klasyfikacji generalnej bez zmian, na prowadzeniu pozostaje Geraint Thomas (Team Sky).

Nietypowy, bo płaski odcinek w Pirenejach (171 km), przebiegał pod znakiem ucieczki w składzie Guillaume Van Keirsbulck (Wanty-Groupe Gobert), Mathew Hayman, Luke Durbridge (obaj Mitchelton-Scott), Niki Terpstra (Quick-Step Floors) i Thomas Boudat (Direct Energie).

Po wczorajszej bolesnej kraksie Petera Sagana (Bora-hansgrohe) szansę na zwycięstwo Arnauda Demare lub Alexandra Kristoffa zwietrzyły ekipy Groupama-FDJ i UAE Team Emirates. Wysłały swoich ludzi na czoło peletonu, by ci utrzymywali bezpieczną stratę.

Przed lotną premią (73,5 km) do czołówki chcieli przeskoczyć Sep Vanmarcke (EF Education First-Drapac) i Jasper Stuyven (Trek-Segafredo), jednak akcja nie powiodła się. Nagły zryw doprowadził do kraksy, w której ucierpiał Nairo Quintana (Movistar). Wczorajszy zwycięzca musiał skorzystać z pomocy lekarza wyścigu.

Przewaga harcowników przebiła 2 minuty, a do pościgu dołączyła formacja Cofidis. Uciekinierzy zostali wchłonięci tuż po Côte d’Anos (152,5 km; kat. 4; 2,1 km; 4,6%).

Na ulicach Pau, ku zaskoczeniu wielu, sytuację kontrolowali kolarze Bory. Na ostatniej prostej dobrze rozprowadzony został jednak Demare, który nie zaprzepaścił wielkiej szansy, wygrywając swój drugi w karierze odcinek „Wielkiej Pętli”.

Wyniki 18. etapu Tour de France 2018 (GT), Trie-sur-Baïse - Pau (171 km):

  1 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                     3:46:50
  2 Christophe Laporte (Fra) Cofidis
  3 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
  4 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
  5 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
  6 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
  7 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
  8 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
  9 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac
 10 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 11 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
 12 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
 13 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
 14 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 15 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ
 16 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott
 17 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert
 18 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 19 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
 20 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team
 21 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic
 22 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 23 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie
 24 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo
 25 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 26 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
 27 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
 28 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 29 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 30 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
 31 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 32 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
 33 Chris Froome (GBr) Team Sky
 34 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
 35 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott
 36 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb
 37 Mikel Landa (Spa) Movistar Team
 38 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 39 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
 40 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
 41 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo
 42 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo
 43 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 44 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 45 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 46 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 47 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
 48 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
 49 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo
 50 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 51 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
 52 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 53 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 54 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale
 55 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
 56 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic
 57 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ
 58 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates
 59 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo
 60 Egan Bernal (Col) Team Sky
 61 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 62 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 63 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
 64 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
 65 Anthony Turgis (Fra) Cofidis
 66 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
 67 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 68 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
 69 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
 70 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 71 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
 72 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic
 73 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic
 74 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
 75 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic
 76 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
 77 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 78 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 79 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 80 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert
 81 Julien Vermote (Bel) Dimension Data
 82 Julien Simon (Fra) Cofidis
 83 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
 84 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott
 85 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team
 86 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida
 87 Luke Rowe (GBr) Team Sky
 88 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe
 89 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
 90 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 00:52
 91 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates                01:01
 92 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac             01:03
 93 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo
 94 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac
 95 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ                     01:08
 96 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert     01:10
 97 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                   01:13
 98 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            01:17
 99 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team                  01:19
100 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac
101 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis
102 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                  01:23
103 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic                   01:30
104 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac        01:53
105 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
106 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Samsic
107 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                      02:03
108 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
109 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                  02:11
110 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                      02:21
111 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
112 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo
113 Nicolas Edet (Fra) Cofidis
114 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
115 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
116 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
117 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
118 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
119 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott
120 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
121 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis
122 Anthony Perez (Fra) Cofidis                            02:26
123 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac
124 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                      02:34
125 Jesus Herrada (Spa) Cofidis
126 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
127 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
128 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie
129 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
130 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
131 Marc Soler (Spa) Movistar Team
132 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky
133 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic
134 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                     03:06
135 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors
136 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data
137 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
138 Wout Poels (Ned) Team Sky                              03:32
139 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors
140 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                     03:38
141 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott                   03:45
142 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott
143 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates                03:56
144 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin
145 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ
146 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac        04:38

Punkty

  1 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                          50 pkt
  2 Christophe Laporte (Fra) Cofidis                          30
  3 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates                20
  4 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                 18
  5 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                      16
  6 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors               14
  7 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                       12
  8 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                          10
  9 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac             8
 10 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert                   7
 11 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                      6
 12 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                         5
 13 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale                       4
 14 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data           3
 15 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ                        2

Lotna premia - Aurensan, 73.5 km

  1 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert        20 pkt
  2 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                     17
  3 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott                      15
  4 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                        13
  5 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott                     11
  6 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac             10
  7 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                        9
  8 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                        8
  9 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert                 7
 10 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates                 6
 11 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                           5
 12 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                    4
 13 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe                            3
 14 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                          2
 15 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ                        1

Premie górskie

Côte de Madiran, 53.5 km
  1 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                      1 pkt

Côte d'Anos, 152.5 km
  1 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert         1 pkt

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                  03:46:50
  2 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
  3 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team
  4 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic
  5 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
  6 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
  7 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
  8 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo
  9 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 10 Egan Bernal (Col) Team Sky
 11 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
 12 Anthony Turgis (Fra) Cofidis
 13 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
 14 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
 15 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 00:52
 16 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac        01:53
 17 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                      02:03
 18 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                      02:21
 19 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo
 20 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 21 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                   02:34
 22 Marc Soler (Spa) Movistar Team
 23 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic
 24 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                     03:38

Klasyfikacja drużynowa

  1 Groupama-FDJ                                        11:20:30
  2 Trek-Segafredo
  3 Direct Energie
  4 Quick-Step Floors
  5 BMC Racing Team
  6 Wanty-Groupe Gobert
  7 Dimension Data
  8 AG2R La Mondiale
  9 Team Sky
 10 UAE Team Emirates
 11 Movistar Team
 12 Astana Pro Team
 13 Bahrain-Merida
 14 LottoNl-Jumbo
 15 Team Sunweb
 16 Mitchelton-Scott
 17 Katusha-Alpecin
 18 Cofidis
 19 Fortuneo-Samsic
 20 Bora-Hansgrohe
 21 EF Education First-Drapac                              02:06
 22 Lotto Soudal                                           04:14

Klasyfikacja generalna po 18. etapie:

  1 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                       74:21:01
  2 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                         01:59
  3 Chris Froome (GBr) Team Sky                            02:31
  4 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo                      02:47
  5 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                     03:30
  6 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                  04:19
  7 Mikel Landa (Spa) Movistar Team                        04:34
  8 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                   05:13
  9 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                  06:33
 10 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                   09:31
 11 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                 11:25
 12 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                    11:31
 13 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                    14:20
 14 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   16:03
 15 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert             22:30
 16 Egan Bernal (Col) Team Sky                             24:34
 17 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic                   26:54
 18 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                     27:22
 19 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                    27:35
 20 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                33:11
 21 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                33:47
 22 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                   34:09
 23 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                       37:29
 24 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                     38:34
 25 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                      39:58
 26 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                        41:04
 27 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                  43:03
 28 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                    45:17
 29 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                      46:26
 30 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac         47:06
 31 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac     01:04:44
 32 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                   01:05:09
 33 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors          01:05:55
 34 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                 01:07:25
 35 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team            01:08:39
 36 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                      01:12:06
 37 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie               01:13:29
 38 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                      01:14:08
 39 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ                    01:15:37
 40 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic                 01:21:22
 41 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team               01:22:20
 42 Nicolas Edet (Fra) Cofidis                          01:23:47
 43 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott                  01:23:54
 44 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates           01:25:42
 45 Jesus Herrada (Spa) Cofidis                         01:26:22
 46 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo                  01:28:23
 47 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                   01:28:40
 48 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale                01:31:42
 49 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb              01:34:04
 50 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                   01:34:20
 51 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                   01:35:15
 52 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert             01:35:24
 53 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic                  01:36:36
 54 Wout Poels (Ned) Team Sky                           01:39:32
 55 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                   01:40:14
 56 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                 01:40:16
 57 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida              01:40:36
 58 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin               01:41:19
 59 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis                 01:42:30
 60 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                   01:43:17
 61 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert            01:43:57
 62 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data              01:44:55
 63 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team                 01:49:36
 64 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                  01:50:30
 65 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale                01:52:43
 66 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                    01:53:01
 67 Marc Soler (Spa) Movistar Team                      01:54:39
 68 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                   01:54:53
 69 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates              01:57:32
 70 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                      01:58:33
 71 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ                02:05:58
 72 Chad Haga (USA) Team Sunweb                         02:06:05
 73 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                  02:06:25
 74 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe              02:07:18
 75 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors               02:09:43
 76 Julien Vermote (Bel) Dimension Data                 02:10:29
 77 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                   02:12:51
 78 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                   02:12:54
 79 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin                   02:13:24
 80 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo                    02:15:09
 81 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky                 02:15:32
 82 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale               02:16:26
 83 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                  02:16:30
 84 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo                   02:16:52
 85 Anthony Perez (Fra) Cofidis                         02:18:34
 86 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data           02:18:54
 87 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb                     02:20:42
 88 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic                  02:22:41
 89 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert          02:23:04
 90 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                   02:24:05
 91 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert             02:25:37
 92 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 93 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                  02:26:02
 94 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                  02:29:11
 95 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe                02:29:20
 96 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe               02:30:15
 97 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida                02:32:50
 98 Julien Simon (Fra) Cofidis                          02:33:10
 99 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic                02:34:21
100 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                02:36:10
101 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic                02:36:25
102 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic                02:36:34
103 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                02:38:15
104 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac        02:38:39
105 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data    02:39:41
106 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                 02:40:39
107 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Samsic                  02:41:05
108 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates             02:41:15
109 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                02:43:20
110 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                 02:43:21
111 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team                 02:44:29
112 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott                02:45:20
113 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                   02:47:10
114 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe                     02:47:40
115 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac       02:48:09
116 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates          02:48:30
117 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors               02:49:44
118 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott                   02:54:59
119 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott               02:55:50
120 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott              02:57:11
121 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                  02:57:50
122 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida              02:58:12
123 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                        02:58:41
124 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert  02:59:28
125 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
126 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                02:59:50
127 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                   03:03:44
128 Christophe Laporte (Fra) Cofidis                    03:03:50
129 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac          03:06:35
130 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert            03:07:05
131 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac      03:07:08
132 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe              03:07:44
133 Luke Rowe (GBr) Team Sky                            03:08:35
134 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates              03:10:06
135 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis                        03:10:41
136 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ                  03:12:22
137 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie                  03:14:02
138 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors         03:14:31
139 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates             03:16:15
140 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                    03:22:13
141 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                  03:22:58
142 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                     03:23:24
143 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo           03:25:54
144 Jay Thomson (RSA) Dimension Data                    03:26:06
145 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ                 03:27:34
146 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac     03:46:18

Klasyfikacja punktowa

  1 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                         467 pkt
  2 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates               196
  3 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                         183
  4 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                      148
  5 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors               134
  6 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                  134
  7 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert               107
  8 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                      92
  9 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                     85
 10 Christophe Laporte (Fra) Cofidis                          82
 11 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                    82
 12 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                             78
 13 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                        76
 14 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                        71
 15 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                     69
 16 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                     69
 17 Nicolas Edet (Fra) Cofidis                                62
 18 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                          61
 19 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                       59
 20 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                        58

Klasyfikacja górska

  1 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors               140 pkt
  2 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic                      73
  3 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                             54
  4 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                        40
  5 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                            39
  6 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                     33
  7 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                     32
  8 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                          31
  9 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                        29
 10 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo                         26
 11 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                            25
 12 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac            23
 13 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                       22
 14 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                            22
 15 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                         20
 16 Chris Froome (GBr) Team Sky                               20
 17 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                        19
 18 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                      16
 19 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                     15
 20 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                   15

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                74:37:04
  2 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert             06:27
  3 Egan Bernal (Col) Team Sky                             08:31
  4 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac        48:41
  5 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                         58:05
  6 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo                  01:12:20
  7 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb              01:18:01
  8 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                   01:18:17
  9 Marc Soler (Spa) Movistar Team                      01:38:36
 10 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                   01:38:50
 11 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe              01:51:15
 12 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic                  02:06:38
 13 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                   02:08:02
 14 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                  02:09:59
 15 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic                02:18:18
 16 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                02:20:07
 17 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                   02:31:07
 18 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                        02:42:38
 19 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                02:43:47
 20 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                   02:47:41
 21 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates              02:54:03
 22 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                  03:06:55
 23 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                     03:07:21
 24 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo           03:09:51

Klasyfikacja drużynowa

  1 Movistar Team                                      223:09:09
  2 Bahrain-Merida                                         24:20
  3 Team Sky                                               56:13
  4 LottoNl-Jumbo                                       01:01:38
  5 Astana Pro Team                                     01:05:35
  6 Team Sunweb                                         01:55:24
  7 AG2R La Mondiale                                    02:00:54
  8 BMC Racing Team                                     02:07:53
  9 Quick-Step Floors                                   02:26:36
 10 Mitchelton-Scott                                    02:27:42
 11 Trek-Segafredo                                      03:01:21
 12 Cofidis                                             03:01:31
 13 Direct Energie                                      03:07:06
 14 UAE Team Emirates                                   03:15:53
 15 Groupama-FDJ                                        03:15:54
 16 Fortuneo-Samsic                                     03:31:01
 17 Wanty-Groupe Gobert                                 03:35:37
 18 EF Education First-Drapac                           03:40:28
 19 Katusha-Alpecin                                     03:41:14
 20 Bora-Hansgrohe                                      03:45:17
 21 Dimension Data                                      04:41:23
 22 Lotto Soudal                                        06:07:58

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

  1. Andrew

    26 lipca 2018, 19:01 o 19:01

    Dwa dni klamkowania i mamy etap...

  2. osa

    26 lipca 2018, 19:05 o 19:05

    Wczoraj na klamce, dziś miał dużo sił 🙂

    • kosa

      27 lipca 2018, 00:41 o 00:41

      dzielny francuz 😀

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: