Giro Rosa 2018: etap 9. Annemiek van Vleuten zdobywczynią Monte Zoncolan

Annemiek van Vleuten

Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott) triumfowała na szczycie Monte Zoncolan i wygrała 9. etap Giro Rosa, umacniając się na pozycji liderki wyścigu.

Holenderka po ataku na 2,5 kilometra przed metą złamała Asleigh Moolman-Pasio (Cervelo-Bigla) i samotnie osiągnęła metę, zapisując się w historii jako druga zdobywczyni Monte Zoncolan.

Podium dopełniły Moolman-Pasio oraz Amanda Spratt (Mitchelton-Scott). Na 11. pozycji metę zdobyła Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM), spadając na 7. lokatę w klasyfikacji łącznej.

Królewski odcinek 29. edycji Giro Rosa prowadził do zlokalizowanego w regionie Friuli-Wenecja Julijska Ovaro, a stamtąd na najtrudniejszym podjazdem Włoch - Monte Zoncolan - na wysokość 1750 metrów nad poziomem morza. 10,5-kilometrowa wspinaczka, którą zawodniczki po raz pierwszy w historii pokonywały w 1997 roku, straszyła średnim nachyleniem 11,5%, między 2 a 8 kilometrem nie schodzącym poniżej 15%.

Peleton zmagania rozpoczął bez Marianne Vos (Waowdeals), która wycofała się z wyścigu z powodu choroby. Płaski odcinek prowadzący do podnóża Monte Zoncolan nie był wcale luźną przygrywką do finałowego podjazdu i od początku trwała zacięta walka o znalezienie się w odjeździe.

Dopiero po 45 kilometrach ścigania odjechać udało się Olenie Pavlukhinie (BTC City Ljubljana), Silvii Valsecchi (Bepink) oraz Sarze Penton (Team Virtu Cycling Women). Trójka uzyskała 3 minuty przewagi nad peletonem i jako posmakowała padającego w okolicach Ovaro deszczu.

Ten nie trwał długo, podobnie jak żywot ucieczki. Trójkę złapano 14 kilometrów przed metą, a Zoncolan szturmowało 40 zawodniczek.

Stromizna przetrzebiła i tę grupkę, zawężając prowadzącą grupkę do około 15 zawodniczek. Na 6 kilometrów przed metą obok liderki wyścigu - Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott) - kręciły m.in. Asleigh Moolman-Pasio i Cecilie Uttrup Ludwig (Cervelo-Bigla), Tayler Wiles (Trek-Drops), Amanda Spratt (Mitchelton-Scott), Ane Santesteban (Ale Cipollini), Ruth Winder i Lucinda Brand (Team Sunweb) czy Elisa Longo Borghini (Wiggle High5).

5 kilometrów przed metą na czoło wysforowała się Moolman-Pasio, na kole mając czujną van Vleuten. Goniły Spratt i Eider Merino (Movistar Team), a za nimi pojedynczo podjazd pokonywały Megan Guarnier (Boels Dolmans), Brand, Soraya Paladin (Ale Cipollini) oraz Margarita Victoria Garcia (Movistar Team).

4 kilometry przed metą prowadząca dwójka miała 57 sekund przewagi nad Merino i Spratt, 1:16 nad Guarnier, Brand, Paladin i Garcią. 2 minuty traciły w tym punkcie Uttrup Ludwig i Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM).

3 kilometry przed metą przewaga prowadzącej dwójki wynosiła już 1:20 nad Merino i Spratt. Van Vleuten nie czekała jednak do końcówki i zaatakowała na 2,5 kilometra przed metą, zyskując kilka sekund nad Moolman-Pasio i potwierdzając, że nie ma na nią mocnych na trasie 29. edycji Giro Rosa.

2 kilometry przed metą Moolman-Pasio traciła 20 sekund, Merino 1:38, Spratt 1:45, a Brand 2:37, a mistrzyni świata w jeździe indywidualnej na czas niezagrożona zmierzała do mety. Triumf na królewskim etapie przybliżył ją do wygrania całego wyścigu - jutro van Vleuten czeka jeszcze naznaczony jedną górską premią odcinek, którego ukończenie da jej różową koszulkę i miejsce na liście zwyciężczyń Giro Rosa.

Wyniki 9. etapu Giro Rosa - Giro d'Italia Internazionale Femminile 2018 (2.WT), Tricesimo - Monte Zoncolan (104,7 km):

  1 Annemiek van Vleuten (Ned) Mitchelton Scott Women    3:17:54
  2 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Cervelo Bigla             00:40
  3 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton Scott Women             02:54
  4 Eider Merino (Spa) Movistar Team Women                 02:59
  5 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans                     04:00
  6 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb Women                  04:06
  7 Ane Santesteban (Spa) Ale Cipollini                    04:39
  8 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) Cervelo Bigla              04:52
  9 Margarita Victoria Garcia (Spa) Movistar Team Wome     05:16
 10 Katrine Aalerud (Nor) Team Virtu Cycling               05:28
 11 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon-SRAM Racing          05:42
 12 Erica Magnaldi (Ita) BePink                            05:43
 13 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5                05:59
 14 Sabrina Stultiens (Ned) Waowdeals                      06:00
 15 Shara Gillow (Aus) FDJ Nouvelle                        06:36
 16 Urska Pintar (Slo) BTC City Ljubljana                  06:52
 17 Asja Paladin (Ita) Valcar PBM                          08:08
 18 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women's Team             08:19
 19 Ruth Winder (USA) Team Sunweb Women                    08:20
 20 Tayler Wiles (USA) Trek-Drops
 21 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb Women                 08:28
 22 Lorena Llamas (Spa) Movistar Team Women                09:14
 23 Danielle Christmas (GBr) Bizkaia Durango               09:30
 24 Alice Arzuffi (Ita) Bizkaia Durango                    09:49
 25 Yevgeniya Vysotska (Ukr) SC Michela Fanini             10:04
 26 Kathrin Hammes (Ger) Trek-Drops                        10:22
 27 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana                 10:37
 28 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb Women                10:41
 29 Nadia Quagliotto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo         10:57
 30 Liliana Moreno (Col) Astana Women's Team               11:06
 31 Anna Potokina (Rus) Servetto-Stradalli Cycle           11:27
 32 Urska Zigart (Slo) BTC City Ljubljana                  11:33
 33 Lija Laizane (Lat) Aromitalia Vaiano                   12:00
 34 Anna Christian (GBr) Trek-Drops                        12:04
 35 Eugénie Duval (Fra) FDJ Nouvelle                       12:26
 36 Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans                        12:52
 37 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans
 38 Liane Lippert (Ger) Team Sunweb Women                  12:53
 39 Małgorzata Jasińska (Pol) Movistar Team Women          12:55
 40 Lilibeth Chacon (Ven) SC Michela Fanini                13:14
 41 Riejanne Markus (Ned) Waowdeals                        13:36
 42 Danielle Rowe (GBr) Waowdeals
 43 Martina Ritter (Aut) Wiggle High5                      13:38
 44 Mónika Király (Hun) SC Michela Fanini                  13:47
 45 Eri Yonamine (Jpn) Wiggle High5                        13:50
 46 Paulien Rooijakkers (Ned) Waowdeals                    14:05
 47 Katia Ragusa (Ita) BePink                              14:14
 48 Lisa De Ranieri (Ita) Aromitalia Vaiano                14:19
 49 Enara Lopez (Spa) Bizkaia Durango                      14:21
 50 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana               14:23
 51 Abby-Mae Parkinson (GBr) Trek-Drops                    14:37
 52 Lara Vieceli (Ita) Astana Women's Team                 14:42
 53 Anna Ceoloni (Ita) SC Michela Fanini                   15:03
 54 Dalia Muccioli (Ita) Valcar PBM
 55 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans                   15:09
 56 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon-SRAM Racing              15:24
 57 Roxane Knetemann (Ned) Ale Cipollini                   15:30
 58 Eva Buurman (Ned) Trek-Drops
 59 Nicole Hanselmann (Swi) Cervelo Bigla                  15:38
 60 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling
 61 Natalya Saifutdinova (Kaz) Astana Women's Team         15:42
 62 Claudia Koster (Ned) Team Virtu Cycling                15:47
 63 Audrey Cordon Ragot (Fra) Wiggle High5                 16:20
 64 Ellen van Dijk (Ned) Team Sunweb Women
 65 Cristina Martinez (Spa) Bizkaia Durango                16:29
 66 Aude Biannic (Fra) Movistar Team Women                 16:33
 67 Carmela Cipriani (Ita) Conceria Zabri-Fanini           16:38
 68 Alessia Bulleri (Ita) Aromitalia Vaiano                16:39
 69 Elizabeth Holden (GBr) Trek-Drops                      16:43
 70 Lucia Gonzalez (Spa) Bizkaia Durango                   16:44
 71 Elena Franchi (Ita) Conceria Zabri-Fanini              16:47
 72 Vania Canvelli (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 73 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans                  16:51
 74 Ana Maria Covrig (Rom) Still Bike Team                 16:55
 75 Elena Cecchini (Ita) Canyon-SRAM Racing                16:59
 76 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Valcar PBM             17:15
 77 Anna Plichta (Pol) Boels Dolmans                       17:16
 78 Debora Silvestri (Ita) Still Bike Team                 17:29
 79 Silvia Valsecchi (Ita) BePink                          17:32
 80 Tatiana Guderzo (Ita) BePink
 81 Rozanne Slik (Ned) FDJ Nouvelle                        17:42
 82 Anouska Koster (Ned) Waowdeals                         18:22
 83 Jeanne Korevaar (Ned) Waowdeals
 84 Marion Bessone (Fra) Servetto-Stradalli Cycle
 85 Chiara Perini (Ita) Top Girls Fassa Bortolo            18:31
 86 Sara Casasola (Ita) Servetto-Stradalli Cycle           18:58
 87 Arianna Fidanza (Ita) Still Bike Team                  19:26
 88 Nicole Steigenga (Ned) BePink                          19:31
 89 Sara Penton (Swe) Team Virtu Cycling                   19:38
 90 Laura Tomasi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 91 Clara Koppenburg (Ger) Cervelo Bigla                   20:08
 92 Lotta Pauliina Lepistö (Fin) Cervelo Bigla
 93 Alexis Ryan (USA) Canyon-SRAM Racing                   21:02
 94 Henrietta Colborne (GBr) Bizkaia Durango               21:09
 95 Sarah Roy (Aus) Mitchelton Scott Women
 96 Nicole Nesti (Ita) Aromitalia Vaiano                   21:20
 97 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia Vaiano                 21:27
 98 Alice Gasparini (Ita) Still Bike Team                  21:28
 99 Sheyla Gutierrez (Spa) Cylance Pro Cycling             21:32
100 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle High5
101 Hannah Payton (GBr) Trek-Drops                         21:40
102 Skylar Schneider (USA) Boels Dolmans                   21:43
103 Ann-Sophie Duyck (Bel) Cervelo Bigla
104 Francesca Pattaro (Ita) BePink                         21:47
105 Charlotte Bravard (Fra) FDJ Nouvelle                   22:03
106 Francesca Pisciali (Ita) Top Girls Fassa Bortolo       22:34
107 Silvia Pollicini (Ita) Valcar PBM                      22:43
108 Giorgia Bronzini (Ita) Cylance Pro Cycling             23:36
109 Gloria Rodriguez (Spa) Movistar Team Women             23:37
110 Soraya Paladin (Ita) Ale Cipollini
111 Beatrice Rossato (Ita) Top Girls Fassa Bortolo         23:40
112 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton Scott Women              23:41
113 Alice Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing                  24:15
114 Greta Marturano (Ita) SC Michela Fanini                24:27
115 Kseniia Dobrynina (Rus) Servetto-Stradalli Cycle       25:03
116 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana              25:25
117 Michela Balducci (Ita) Aromitalia Vaiano               25:28
118 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar PBM                     25:52
119 Sofia Beggin (Ita) Astana Women's Team                 25:53
120 Maria Vittoria Sperotto (Ita) BePink                   26:02
121 Giulia Marchesini (Ita) Aromitalia Vaiano              27:02
122 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling             27:29
123 Louise Norman Hansen (Den) Team Virtu Cycling          27:37
124 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling            28:18
125 Jessica Allen (Aus) Mitchelton Scott Women
126 Sandra Alonso (Spa) Bizkaia Durango                    28:24
127 Marzia Salton Basei (Ita) Conceria Zabri-Fanini        28:29
128 Chloe Hosking (Aus) Ale Cipollini                      28:56
129 Silvia Persico (Ita) Valcar PBM                        29:16
130 Jolien D'Hoore (Bel) Mitchelton Scott Women            29:24
DNS Marta Bastianelli (Ita) Ale Cipollini
DNS Jelena Eric (Srb) Cylance Pro Cycling
DNS Lauren Kitchen (Aus) FDJ Nouvelle
DNS Marianne Vos (Ned) Waowdeals
DNS Kirsten Wild (Ned) Wiggle High5

Klasyfikacja generalna po 9. etapie:

  1 Annemiek van Vleuten (Ned) Mitchelton Scott Women   22:50:08
  2 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Cervelo Bigla             03:35
  3 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton Scott Women             05:53
  4 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb Women                  07:05
  5 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans                     08:43
  6 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) Cervelo Bigla              10:01
  7 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon-SRAM Racing          10:13
  8 Eider Merino (Spa) Movistar Team Women                 11:12
  9 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5                12:14
 10 Ane Santesteban (Spa) Ale Cipollini                    12:35
 11 Sabrina Stultiens (Ned) Waowdeals                      12:46
 12 Margarita Victoria Garcia (Spa) Movistar Team Wome     13:28
 13 Ruth Winder (USA) Team Sunweb Women                    14:22
 14 Erica Magnaldi (Ita) BePink                            14:35
 15 Shara Gillow (Aus) FDJ Nouvelle                        15:44
 16 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb Women                 16:11
 17 Tayler Wiles (USA) Trek-Drops                          17:01
 18 Katrine Aalerud (Nor) Team Virtu Cycling               18:18
 19 Asja Paladin (Ita) Valcar PBM                          19:39
 20 Yevgeniya Vysotska (Ukr) SC Michela Fanini             19:52
 21 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women's Team             20:23
 22 Kathrin Hammes (Ger) Trek-Drops                        21:03
 23 Urska Pintar (Slo) BTC City Ljubljana                  21:29
 24 Lorena Llamas (Spa) Movistar Team Women                21:54
 25 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana                 22:40
 26 Alice Arzuffi (Ita) Bizkaia Durango                    23:19
 27 Nadia Quagliotto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo         23:37
 28 Danielle Christmas (GBr) Bizkaia Durango               24:03
 29 Anna Potokina (Rus) Servetto-Stradalli Cycle           26:53
 30 Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans                        28:01
 31 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb Women                29:15
 32 Ellen van Dijk (Ned) Team Sunweb Women                 32:25
 33 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans                   32:48
 34 Anna Christian (GBr) Trek-Drops                        33:19
 35 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana               34:45
 36 Martina Ritter (Aut) Wiggle High5                      35:01
 37 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Valcar PBM             35:48
 38 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling               35:56
 39 Eugénie Duval (Fra) FDJ Nouvelle                       36:01
 40 Soraya Paladin (Ita) Ale Cipollini                     36:08
 41 Dalia Muccioli (Ita) Valcar PBM                        36:10
 42 Eri Yonamine (Jpn) Wiggle High5                        38:46
 43 Tatiana Guderzo (Ita) BePink
 44 Katia Ragusa (Ita) BePink                              39:02
 45 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans                  39:17
 46 Lara Vieceli (Ita) Astana Women's Team                 39:31
 47 Carmela Cipriani (Ita) Conceria Zabri-Fanini           39:33
 48 Danielle Rowe (GBr) Waowdeals                          39:55
 49 Lotta Pauliina Lepistö (Fin) Cervelo Bigla             40:24
 50 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans                      40:45
 51 Małgorzata Jasińska (Pol) Movistar Team Women          40:57
 52 Lucia Gonzalez (Spa) Bizkaia Durango                   41:12
 53 Cristina Martinez (Spa) Bizkaia Durango                43:14
 54 Liane Lippert (Ger) Team Sunweb Women                  43:30
 55 Audrey Cordon Ragot (Fra) Wiggle High5                 43:40
 56 Abby-Mae Parkinson (GBr) Trek-Drops                    45:00
 57 Alice Gasparini (Ita) Still Bike Team                  45:35
 58 Liliana Moreno (Col) Astana Women's Team               46:17
 59 Lilibeth Chacon (Ven) SC Michela Fanini                47:10
 60 Riejanne Markus (Ned) Waowdeals                        47:15
 61 Urska Zigart (Slo) BTC City Ljubljana                  47:16
 62 Elena Cecchini (Ita) Canyon-SRAM Racing                47:32
 63 Alexis Ryan (USA) Canyon-SRAM Racing                   47:41
 64 Jeanne Korevaar (Ned) Waowdeals                        48:05
 65 Lija Laizane (Lat) Aromitalia Vaiano                   48:29
 66 Aude Biannic (Fra) Movistar Team Women                 48:31
 67 Anna Ceoloni (Ita) SC Michela Fanini                   48:43
 68 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle High5                       50:00
 69 Beatrice Rossato (Ita) Top Girls Fassa Bortolo         50:02
 70 Anouska Koster (Ned) Waowdeals                         50:21
 71 Clara Koppenburg (Ger) Cervelo Bigla                   50:57
 72 Mónika Király (Hun) SC Michela Fanini                  51:18
 73 Sara Penton (Swe) Team Virtu Cycling                   51:22
 74 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana              55:36
 75 Rozanne Slik (Ned) FDJ Nouvelle                        56:22
 76 Claudia Koster (Ned) Team Virtu Cycling                56:41
 77 Giorgia Bronzini (Ita) Cylance Pro Cycling             57:30
 78 Anna Plichta (Pol) Boels Dolmans                       57:52
 79 Eva Buurman (Ned) Trek-Drops                           59:09
 80 Silvia Pollicini (Ita) Valcar PBM                   01:00:30
 81 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon-SRAM Racing           01:00:49
 82 Laura Tomasi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo          01:01:28
 83 Marion Bessone (Fra) Servetto-Stradalli Cycle       01:05:44
 84 Elena Franchi (Ita) Conceria Zabri-Fanini           01:05:56
 85 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia Vaiano              01:06:19
 86 Sheyla Gutierrez (Spa) Cylance Pro Cycling          01:06:32
 87 Elizabeth Holden (GBr) Trek-Drops                   01:06:38
 88 Ana Maria Covrig (Rom) Still Bike Team              01:06:47
 89 Ann-Sophie Duyck (Bel) Cervelo Bigla                01:06:48
 90 Roxane Knetemann (Ned) Ale Cipollini                01:08:36
 91 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton Scott Women           01:09:23
 92 Nicole Hanselmann (Swi) Cervelo Bigla               01:09:26
 93 Charlotte Bravard (Fra) FDJ Nouvelle                01:10:39
 94 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar PBM                  01:11:30
 95 Natalya Saifutdinova (Kaz) Astana Women's Team
 96 Silvia Valsecchi (Ita) BePink                       01:11:40
 97 Vania Canvelli (Ita) Top Girls Fassa Bortolo        01:12:17
 98 Sarah Roy (Aus) Mitchelton Scott Women              01:12:34
 99 Kseniia Dobrynina (Rus) Servetto-Stradalli Cycle    01:12:45
100 Hannah Payton (GBr) Trek-Drops                      01:13:48
101 Nicole Nesti (Ita) Aromitalia Vaiano                01:14:13
102 Paulien Rooijakkers (Ned) Waowdeals                 01:14:54
103 Arianna Fidanza (Ita) Still Bike Team               01:18:21
104 Chiara Perini (Ita) Top Girls Fassa Bortolo         01:18:29
105 Henrietta Colborne (GBr) Bizkaia Durango            01:18:30
106 Alessia Bulleri (Ita) Aromitalia Vaiano             01:20:30
107 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling          01:22:18
108 Maria Vittoria Sperotto (Ita) BePink                01:22:26
109 Sara Casasola (Ita) Servetto-Stradalli Cycle        01:22:50
110 Jolien D'Hoore (Bel) Mitchelton Scott Women         01:23:08
111 Sofia Beggin (Ita) Astana Women's Team              01:23:50
112 Francesca Pisciali (Ita) Top Girls Fassa Bortolo    01:24:00
113 Greta Marturano (Ita) SC Michela Fanini             01:25:02
114 Gloria Rodriguez (Spa) Movistar Team Women          01:25:11
115 Lisa De Ranieri (Ita) Aromitalia Vaiano             01:25:32
116 Chloe Hosking (Aus) Ale Cipollini                   01:26:20
117 Silvia Persico (Ita) Valcar PBM                     01:26:26
118 Skylar Schneider (USA) Boels Dolmans                01:27:06
119 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling         01:29:34
120 Debora Silvestri (Ita) Still Bike Team              01:30:25
121 Michela Balducci (Ita) Aromitalia Vaiano            01:32:52
122 Enara Lopez (Spa) Bizkaia Durango                   01:33:02
123 Alice Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing               01:34:54
124 Jessica Allen (Aus) Mitchelton Scott Women          01:35:42
125 Nicole Steigenga (Ned) BePink                       01:35:45
126 Giulia Marchesini (Ita) Aromitalia Vaiano           01:41:06
127 Sandra Alonso (Spa) Bizkaia Durango                 01:42:01
128 Louise Norman Hansen (Den) Team Virtu Cycling       01:45:09
129 Francesca Pattaro (Ita) BePink                      01:58:00
130 Marzia Salton Basei (Ita) Conceria Zabri-Fanini     02:02:20

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

4 Comments

  1. Eder

    14 lipca 2018, 16:48 o 16:48

    Zoncolan ma 9,4 km a nie 10,5 z tej strony

    • Paweł Gadzała

      14 lipca 2018, 20:57 o 20:57

      10,5 kilometra. Skąd wziąłeś 9,4?

      • Eder

        14 lipca 2018, 23:25 o 23:25

        jak jechali na Giro to ucieczka zaczęła się wspinać jak było 9,4 km do mety... dziwne. Ale i tak moim zdaniem trudniejsze są Monte Crostis i Mortirolo

  2. Eder

    14 lipca 2018, 16:49 o 16:49

    p.s. Która van Den Breggen

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: