Tour de France 2018: etap 8. Rozpędzony Dylan Groenewegen

Dylan Groenewegen

Sprinter LottoNL-Jumbo, Dylan Groenewegen, zwyciężył w Amiens na mecie ósmego etapu Tour de France.

25-letni Holender na kresce zameldował się przed Andre Greipelem (Lotto-Soudal) i Fernando Gavirią (Quick-Step Floors), ale po dyskwalifikacji wymienionej dwójki za nieregulaminowy sprint, kolejne miejsca zajęli Peter Sagan (Bora-hansgrohe) i John Degenkolb (Trek-Segafredo).

Koszulkę lidera wyścigu utrzymał mistrz olimpijski Greg van Avermaet (BMC Racing). Ósmy jest Rafał Majka (Bora-hansgrohe).

Peleton opuścił Region Centralny i skierował się na północ, na drogi Pikardii. Kolarze mając w perspektywie niedzielne małe „Piekło Północy” leniwie rozpoczęli etap, uśmiechy, żarty, jednym słowem „plaża” - to widzieliśmy od samego startu.

Ucieczkę, chyba z nudów, po ponad 20 kilometrach jazdy zdecydował się podjąć Laurens ten Dam (Team Sunweb), a do Holendra dołączyli Fabien Grellier (Direct Energie) i Marco Minnaard (Wanty-Groupe Gobert). Trójka na Côte de Pacy-sur-Eure (35 km; kat. 4; 2 km; 4,3%) notowała 6 minut przewagi.

Za tą górską premią Ten Dam uznał, że na dziś harców mu wystarczy. Pozostali uciekinierzy na Côte de Feuquerolles (71,5 km; kat. 4; 2,3 km; 4,3%) jechali z zapasem 4 minut i taka różnica utrzymywała się przed dłuższy czas.

17 kilometrów przed metą w peletonie doszło do kraksy, która zatrzymała Daniela Martina (UAE Team Emirates). Poturbowany Irlandczyk został minutę za grupą i pomimo wsparcia kolegów z zespołu już go nie dogonił.

Minnaard i Grellier zostali w końcówce doścignięci. 3 kilometry przed metą zaatakował Philippe Gilbert (Quick-Step Floors), jednak Belg wiele nie zdziałał. Zgodnie z prognozami zwycięzcę ponownie wyłonił finisz z peletonu.

Peter Sagan przyspieszył pierwszy. Z prawej strony Słowaka, po przepychance z Gavirią, na czoło wyszedł Greipel. Ostatni ruch należał jednak do finiszującego z nieco dalszej pozycji Groenewegena.

Wyniki 8. etapu Tour de France 2018 (GT), Dreux - Amiens Métropole (181,5 km):

  1 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                4:23:36
  2 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
  3 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
  4 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
  5 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ
  6 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
  7 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
  8 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
  9 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
 10 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert
 11 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe
 12 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 13 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
 14 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac
 15 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin
 16 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
 17 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 18 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 19 Chris Froome (GBr) Team Sky
 20 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
 21 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 22 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic
 23 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 24 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
 25 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
 26 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 27 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 28 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 29 Egan Bernal (Col) Team Sky
 30 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb
 31 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
 32 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 33 Mikel Landa (Spa) Movistar Team
 34 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
 35 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
 36 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
 37 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 38 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 39 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
 40 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 41 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team
 42 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott
 43 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 44 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
 45 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo
 46 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic
 47 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic
 48 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 49 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 50 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 51 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott
 52 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 53 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 54 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 55 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale
 56 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 57 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ
 58 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac
 59 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors
 60 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale
 61 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
 62 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
 63 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
 64 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe
 65 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 66 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors
 67 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 68 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ
 69 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo
 70 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ
 71 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 72 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team
 73 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac
 74 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott
 75 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
 76 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team
 77 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida
 78 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic
 79 Julien Simon (Fra) Cofidis
 80 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 81 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 82 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie
 83 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
 84 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 85 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic
 86 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott
 87 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 88 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 89 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac
 90 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team
 91 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
 92 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
 93 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors
 94 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert                00:25
 95 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ                   00:26
 96 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
 97 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                    00:30
 98 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis
 99 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
100 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo
101 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              00:38
102 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                      00:40
103 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo                       00:42
104 Marc Soler (Spa) Movistar Team
105 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
106 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 00:45
107 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                     00:49
108 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      00:50
109 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott
110 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
111 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                        00:59
112 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data       01:03
113 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                     01:04
114 Julien Vermote (Bel) Dimension Data
115 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
116 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
117 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data                 01:14
118 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                 01:16
119 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates
120 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
121 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
122 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic
123 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
124 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors
125 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
126 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                           01:22
127 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            01:23
128 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott                  01:30
129 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
130 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                     01:34
131 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal
132 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac             01:51
133 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
134 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic
135 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert
136 Christophe Laporte (Fra) Cofidis                       02:00
137 Luke Rowe (GBr) Team Sky
138 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
139 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
140 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates                02:16
141 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                           02:28
142 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac          03:39
143 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac
144 Nicolas Edet (Fra) Cofidis                             03:42
145 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis
146 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
147 Jesus Herrada (Spa) Cofidis
148 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
149 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky
150 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
151 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Samsic
152 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
153 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
154 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
155 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin
156 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                   04:58
157 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
158 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
159 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo
160 Anthony Perez (Fra) Cofidis
161 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo
162 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
163 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates                05:02
164 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
165 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
166 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
167 Wout Poels (Ned) Team Sky
168 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie
169 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac           11:05
170 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin

Punkty

  1 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                     50 pkt
  2 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                          30
  3 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                       20
  4 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates                18
  5 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                          16
  6 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                        14
  7 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                            12
  8 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                       10
  9 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                      8
 10 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert                 7
 11 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe                            6
 12 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert                   5
 13 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                       4
 14 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac             3
 15 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                        2

Lotna premia - La Neuve-Grange, km. 86.5

  1 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                      20 pkt
  2 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert                  17
  3 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                          15
  4 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                          13
  5 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors                  11
  6 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                          10
  7 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert                 9
  8 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                         8
  9 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                      7
 10 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors                       6
 11 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors                   5
 12 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe                            4
 13 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                         3
 14 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ                        2
 15 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                      1

Premie górskie

Côte de Pacy-sur-Eure, 35km
  1 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert                   1 pkt

Côte de Feuquerolles, 71.5km
  1 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                       1 pkt

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo               04:23:36
  2 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
  3 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
  4 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
  5 Egan Bernal (Col) Team Sky
  6 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
  7 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
  8 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
  9 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 10 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team
 11 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic
 12 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac
 13 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors
 14 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              00:38
 15 Marc Soler (Spa) Movistar Team                         00:42
 16 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                     00:49
 17 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      00:50
 18 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                       01:16
 19 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
 20 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                           01:22
 21 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                      01:30
 22 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic                     01:51
 23 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                           02:28
 24 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 03:42
 25 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
 26 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                      04:58
 27 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo
 28 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo

Klasyfikacja drużynowa

  1 Wanty-Groupe Gobert                                 13:10:48
  2 Bora-Hansgrohe
  3 Bahrain-Merida
  4 Team Sunweb
  5 Quick-Step Floors
  6 Team Sky
  7 Movistar Team
  8 Trek-Segafredo
  9 BMC Racing Team
 10 Fortuneo-Samsic
 11 Katusha-Alpecin
 12 Astana Pro Team
 13 AG2R La Mondiale
 14 Groupama-FDJ
 15 LottoNl-Jumbo
 16 Mitchelton-Scott
 17 EF Education First-Drapac
 18 Direct Energie
 19 Dimension Data                                         00:56
 20 Lotto Soudal                                           01:31
 21 Cofidis                                                01:52
 22 UAE Team Emirates                                      02:32

Klasyfikacja generalna po 8. etapie:

  1 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team             32:43:00
  2 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                          00:07
  3 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team               00:09
  4 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors               00:16
  5 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                    00:22
  6 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac         00:49
  7 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                 00:55
  8 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                       00:56
  9 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                   00:57
 10 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 11 Mikel Landa (Spa) Movistar Team                        00:59
 12 Chris Froome (GBr) Team Sky                            01:06
 13 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 14 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb                 01:07
 15 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                   01:12
 16 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo                      01:21
 17 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                     01:22
 18 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors             01:26
 19 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                         01:27
 20 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                  01:30
 21 Egan Bernal (Col) Team Sky                             01:34
 22 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                   01:49
 23 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic                   02:01
 24 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                    02:06
 25 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                02:12
 26 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                     02:14
 27 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac         02:17
 28 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                      02:26
 29 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                     02:37
 30 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       02:40
 31 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                  02:47
 32 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ                       03:02
 33 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   03:24
 34 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale               03:46
 35 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                   04:01
 36 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                  04:06
 37 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                      04:07
 38 Julien Simon (Fra) Cofidis                             04:11
 39 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert             04:20
 40 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                  04:25
 41 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
 42 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic                     04:56
 43 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale                   05:04
 44 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert             05:13
 45 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data              05:29
 46 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                   05:54
 47 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                    06:03
 48 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott                     06:07
 49 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe                        06:36
 50 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                     06:39
 51 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic                    07:02
 52 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates              07:32
 53 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie                     07:53
 54 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                         07:57
 55 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                        07:58
 56 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                  08:02
 57 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert                08:03
 58 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                    08:29
 59 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Samsic                     08:30
 60 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                         08:49
 61 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal                     09:40
 62 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert               10:05
 63 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                  10:13
 64 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale                   10:19
 65 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac        10:29
 66 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott                      11:07
 67 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data                 11:09
 68 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                    11:22
 69 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                     11:23
 70 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                    11:32
 71 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      11:48
 72 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo                       12:01
 73 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 12:03
 74 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            12:54
 75 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                         13:01
 76 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert                13:24
 77 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                      13:26
 78 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                 13:28
 79 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                   13:29
 80 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                      13:49
 81 Marc Soler (Spa) Movistar Team                         14:03
 82 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                      14:06
 83 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data       14:12
 84 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                      14:15
 85 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                   14:17
 86 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic                   15:04
 87 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                      15:37
 88 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                    15:45
 89 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                           15:53
 90 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                      16:09
 91 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                      16:17
 92 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                 16:25
 93 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ                   16:31
 94 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida                   16:58
 95 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac          17:15
 96 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                  17:20
 97 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates             17:38
 98 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                     17:41
 99 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic                   17:46
100 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida                 18:42
101 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 19:18
102 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb                        19:28
103 Jesus Herrada (Spa) Cofidis                            19:34
104 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                  19:51
105 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                     20:16
106 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                      20:35
107 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                   20:50
108 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic                     21:22
109 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                  21:45
110 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                      21:48
111 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe                   23:00
112 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida                 23:12
113 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale                  23:22
114 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors               23:25
115 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors            23:51
116 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team
117 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott                  24:07
118 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo                     24:15
119 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
120 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                     24:37
121 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac           24:53
122 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                      25:15
123 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team                    25:19
124 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic                   25:49
125 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott                   26:16
126 Julien Vermote (Bel) Dimension Data                    27:20
127 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team                    27:32
128 Wout Poels (Ned) Team Sky                              27:35
129 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott                 28:00
130 Nicolas Edet (Fra) Cofidis                             28:04
131 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo                      28:07
132 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                  28:37
133 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis                    28:45
134 Luke Rowe (GBr) Team Sky                               29:24
135 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                     29:37
136 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin                      30:43
137 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac             32:21
138 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky                    32:25
139 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis                           32:58
140 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert     33:05
141 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                   33:14
142 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                   33:15
143 Anthony Perez (Fra) Cofidis                            33:26
144 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ                     33:32
145 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ                    33:59
146 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team                    34:03
147 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert               34:14
148 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                    34:38
149 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                       35:24
150 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
151 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 35:29
152 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                        36:13
153 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                       36:48
154 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                    37:21
155 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors                   37:32
156 Christophe Laporte (Fra) Cofidis                       37:37
157 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac         38:01
158 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                           38:05
159 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                     38:27
160 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates                38:34
161 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                  39:33
162 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              40:48
163 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                      40:54
164 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                       40:58
165 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                      42:07
166 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates                42:19
167 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie                     42:23
168 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                    43:40
169 Jay Thomson (RSA) Dimension Data                       46:11
170 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac     01:03:43

Klasyfikacja punktowa

  1 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                         277 pkt
  2 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors                 214
  3 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                    132
  4 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates               123
  5 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                         106
  6 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                          95
  7 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert                72
  8 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                       70
  9 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                      64
 10 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                       54
 11 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                    53
 12 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                     45
 13 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors                44
 14 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                     40
 15 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic                      40
 16 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe                           38
 17 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors                  36
 18 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                        35
 19 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                        33
 20 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert                  33

Klasyfikacja górska

  1 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo                          6 pkt
  2 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                      4
  3 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                       4
  4 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                      3
  5 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                      2
  6 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                       2
  7 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert                   1
  8 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert                    1
  9 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic                       1
 10 Anthony Perez (Fra) Cofidis                                1
 11 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                       1
 12 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott                          1

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb              32:44:07
  2 Egan Bernal (Col) Team Sky                             00:27
  3 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   02:17
  4 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                      03:00
  5 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert             04:06
  6 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                     05:32
  7 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                         07:42
  8 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac        09:22
  9 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      10:41
 10 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 10:56
 11 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                      12:42
 12 Marc Soler (Spa) Movistar Team                         12:56
 13 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                   13:10
 14 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                           14:46
 15 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                      15:02
 16 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic                     20:15
 17 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors               22:18
 18 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo                     23:08
 19 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
 20 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic                   24:42
 21 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                   32:08
 22 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 34:22
 23 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                        35:06
 24 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                           36:58
 25 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                     37:20
 26 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                  38:26
 27 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              39:41
 28 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                       39:51

Klasyfikacja drużynowa

  1 Quick-Step Floors                                   98:48:50
  2 BMC Racing Team                                        00:08
  3 Team Sky                                               01:50
  4 Bahrain-Merida                                         03:56
  5 Movistar Team                                          04:01
  6 Mitchelton-Scott                                       05:04
  7 Team Sunweb                                            05:10
  8 AG2R La Mondiale                                       05:13
  9 Astana Pro Team                                        05:36
 10 Bora-Hansgrohe                                         06:33
 11 LottoNl-Jumbo                                          06:35
 12 EF Education First-Drapac                              06:42
 13 Trek-Segafredo                                         07:44
 14 Fortuneo-Samsic                                        08:50
 15 Groupama-FDJ                                           09:33
 16 Wanty-Groupe Gobert                                    11:08
 17 Dimension Data                                         13:02
 18 Direct Energie                                         13:08
 19 Katusha-Alpecin                                        13:22
 20 UAE Team Emirates                                      15:55
 21 Lotto Soudal                                           19:14
 22 Cofidis                                                22:35

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. Adrian4900

    14 lipca 2018, 20:22 o 20:22

    dziś spora strata Martina :/

  2. Cover

    14 lipca 2018, 23:29 o 23:29

    Wreszcie jutro jakiś wyścig może będzie, bo tej Zawodowej Masy Krytycznej na Tour de Obibok nie da sie oglądać.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: