Giro Rosa 2018: etap 1. Team Sunweb na czele

Team Sunweb wygrał jazdę drużynową na czas, która rozpoczęła 29. wyścig Giro Rosa - Giro d'Italia Internazionale Femminile.

Siódemka holenderskiej ekipy na dystansie 15,5 km zaledwie o sekundę pokonała Mitchelton-Scott oraz o 12 sekund Boels–Dolmans z Anną Plichtą w składzie.

Różową koszulkę liderki zdobyła na początek Holenderka Ellen van Dijk.

Piąty rezultat zapisała niemiecka grupa Canyon-SRAM z Katarzyną Niewiadomą, a 8. hiszpańska grupa Movistar z mistrzynią Polski Małgorzatą Jasińską.

Wyniki 1. etapu Giro Rosa - Giro d'Italia Internazionale Femminile 2018 (2.WWT), Verbania - Verbania (15,5 km, jazda drużynowa na czas):

  1 Team Sunweb                                            18:24
  2 Mitchelton-Scott                                       00:01
  3 Boels Dolmans Cycling Team                             00:12
  4 Cervelo-Bigla                                          00:22
  5 Canyon-SRAM                                            00:26
  6 WaowDeals Pro Cycling                                  00:35
  7 Wigle-High5                                            00:39
  8 Movistar Women                                         01:11
  9 FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope                     01:13
 10 Trek-Drops                                             01:18
 11 Valcar PBM                                             01:19
 12 BePink
 13 Ale Cipollini                                          01:27
 14 Team Virtu Cycling                                     01:32
 15 Astana Women's Team                                    01:38
 16 Cylance Pro Cycling                                    01:39
 17 Eurotarget-Bianchi-Vitasana                            01:42
 18 Servetto-Stradalli Cycle-Alurecycl                     02:00
 19 BTC City Lubljana                                      02:07
 20 Conceria Zabri-Fanini
 21 Top Girls Fasso Bortolo                                02:12
 22 SC Michela Fanini                                      02:13
 23 Aromitalia Vaiano                                      02:22
 24 Bizkaia Durango                                        02:15

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

  1 Ellen van Dijk (Ned) Team Sunweb Women                 18:25
  2 Liane Lippert (Ger) Team Sunweb Women
  3 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb Women
  4 Julia Soek (Ned) Team Sunweb Women
  5 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb Women
  6 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb Women
  7 Ruth Winder (USA) Team Sunweb Women
  8 Sarah Roy (Aus) Mitchelton Scott Women                 00:01
  9 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton Scott Women
 10 Annemiek van Vleuten (Ned) Mitchelton Scott Women
 11 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton Scott Women
 12 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans                   00:12
 13 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans
 14 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans
 15 Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans
 16 Lotta Pauliina Lepistö (Fin) Cervelo Bigla             00:22
 17 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Cervelo Bigla
 18 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) Cervelo Bigla
 19 Ann-Sophie Duyck (Bel) Cervelo Bigla
 20 Clara Koppenburg (Ger) Cervelo Bigla
 21 Hannah Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing                 00:26
 22 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon-SRAM Racing
 23 Alena Amialiusik (Blr) Canyon-SRAM Racing
 24 Elena Cecchini (Ita) Canyon-SRAM Racing
 25 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon-SRAM Racing
 26 Alice Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing
 27 Alexis Ryan (USA) Canyon-SRAM Racing                   00:30
 28 Sabrina Stultiens (Ned) Waowdeals                      00:35
 29 Anouska Koster (Ned) Waowdeals
 30 Marianne Vos (Ned) Waowdeals
 31 Danielle Rowe (GBr) Waowdeals
 32 Riejanne Markus (Ned) Waowdeals
 33 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5                00:39
 34 Eri Yonamine (Jpn) Wiggle High5
 35 Kirsten Wild (Ned) Wiggle High5
 36 Martina Ritter (Aut) Wiggle High5
 37 Audrey Cordon Ragot (Fra) Wiggle High5
 38 Małgorzata Jasińska (Pol) Movistar Team Women          01:11
 39 Margarita Victoria Garcia (Spa) Movistar Team Women
 40 Eider Merino (Spa) Movistar Team Women
 41 Lorena Llamas (Spa) Movistar Team Women
 42 Rachel Neylan (Aus) Movistar Team Women
 43 Aude Biannic (Fra) Movistar Team Women
 44 Lauren Kitchen (Aus) FDJ Nouvelle                      01:13
 45 Rozanne Slik (Ned) FDJ Nouvelle
 46 Shara Gillow (Aus) FDJ Nouvelle
 47 Roxane Fournier (Fra) FDJ Nouvelle
 48 Moniek Tenniglo (Ned) FDJ Nouvelle
 49 Eugénie Duval (Fra) FDJ Nouvelle
 50 Tayler Wiles (USA) Trek-Drops                          01:18
 51 Elizabeth Holden (GBr) Trek-Drops
 52 Eva Buurman (Ned) Trek-Drops
 53 Abby-Mae Parkinson (GBr) Trek-Drops
 54 Kathrin Hammes (Ger) Trek-Drops
 55 Hannah Payton (GBr) Trek-Drops
 56 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Valcar PBM             01:19
 57 Chiara Consonni (Ita) Valcar PBM
 58 Dalia Muccioli (Ita) Valcar PBM
 59 Asja Paladin (Ita) Valcar PBM
 60 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar PBM
 61 Tatiana Guderzo (Ita) BePink
 62 Katia Ragusa (Ita) BePink
 63 Francesca Pattaro (Ita) BePink
 64 Erica Magnaldi (Ita) BePink
 65 Maria Vittoria Sperotto (Ita) BePink
 66 Silvia Persico (Ita) Valcar PBM
 67 Nicole Steigenga (Ned) BePink
 68 Chloe Hosking (Aus) Ale Cipollini                      01:27
 69 Ane Santesteban (Spa) Ale Cipollini
 70 Roxane Knetemann (Ned) Ale Cipollini
 71 Soraya Paladin (Ita) Ale Cipollini
 72 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling             01:32
 73 Doris Schweizer (Swi) Team Virtu Cycling
 74 Louise Norman Hansen (Den) Team Virtu Cycling
 75 Sara Penton (Swe) Team Virtu Cycling
 76 Claudia Koster (Ned) Team Virtu Cycling
 77 Katrine Aalerud (Nor) Team Virtu Cycling
 78 Silvia Valsecchi (Ita) BePink                          01:34
 79 Silvia Pollicini (Ita) Valcar PBM                      01:36
 80 Caro Rodríguez (Mex) Astana Women's Team               01:38
 81 Liliana Moreno (Col) Astana Women's Team
 82 Martina Alzini (Ita) Astana Women's Team
 83 Sofia Beggin (Ita) Astana Women's Team
 84 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women's Team
 85 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling               01:39
 86 Giorgia Bronzini (Ita) Cylance Pro Cycling
 87 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling
 88 Lauren Stephens (USA) Cylance Pro Cycling
 89 Paulien Rooijakkers (Ned) Waowdeals                    01:42
 90 Arianna Fidanza (Ita) Still Bike Team
 91 Debora Silvestri (Ita) Still Bike Team
 92 Alice Gasparini (Ita) Still Bike Team
 93 Ana Maria Covrig (Rom) Still Bike Team
 94 Charlotte Bravard (Fra) FDJ Nouvelle                   01:54
 95 Lara Vieceli (Ita) Astana Women's Team                 01:58
 96 Suzanne Verhoeven (Bel) Still Bike Team                02:00
 97 Jeanne Korevaar (Ned) Waowdeals
 98 Kseniia Dobrynina (Rus) Servetto-Stradalli Cycle
 99 Anna Potokina (Rus) Servetto-Stradalli Cycle
100 Ana Cristina Sanabria (Col) Servetto-Stradalli Cycle
101 Marion Bessone (Fra) Servetto-Stradalli Cycle
102 Jessica Marcela Parra (Col) Servetto-Stradalli Cycle
103 Sara Casasola (Ita) Servetto-Stradalli Cycle
104 Sara Pillon (Ita) Servetto-Stradalli Cycle
105 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans                  02:07
106 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana
107 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana
108 Urska Pintar (Slo) BTC City Ljubljana
109 Urska Zigart (Slo) BTC City Ljubljana
110 Gloria Rodriguez (Spa) Movistar Team Women
111 Elena Franchi (Ita) Conceria Zabri-Fanini
112 Carmela Cipriani (Ita) Conceria Zabri-Fanini
113 Manuela de Juliis (Ita) Conceria Zabri-Fanini
114 Marzia Salton Basei (Ita) Conceria Zabri-Fanini
115 Clemilda Fernandes Silva (Bra) Conceria Zabri-Fanini
116 Anna Christian (GBr) Trek-Drops                        02:09
117 Daniela Magnetto Allietta (Ita) Conceria Zabri-Fan     02:10
118 Sofia Cilenti (Ita) Conceria Zabri-Fanini
119 Jolien D'Hoore (Bel) Mitchelton Scott Women            02:11
120 Elena Leonardi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo           02:12
121 Nadia Quagliotto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
122 Beatrice Rossato (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
123 Francesca Pisciali (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
124 Chiara Perini (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
125 Lilibeth Chacon (Ven) SC Michela Fanini                02:13
126 Olga Shekel (Ukr) SC Michela Fanini
127 Yevgeniya Vysotska (Ukr) SC Michela Fanini
128 Mónika Király (Hun) SC Michela Fanini
129 Anna Ceoloni (Ita) SC Michela Fanini
130 Greta Marturano (Ita) SC Michela Fanini
131 Lucy Kennedy (Aus) Mitchelton Scott Women              02:14
132 Jessica Allen (Aus) Mitchelton Scott Women
133 Lija Laizane (Lat) Aromitalia Vaiano                   02:22
134 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia Vaiano
135 Nicole Nesti (Ita) Aromitalia Vaiano
136 Lisa De Ranieri (Ita) Aromitalia Vaiano
137 Alessia Bulleri (Ita) Aromitalia Vaiano
138 Giulia Marchesini (Ita) Aromitalia Vaiano
139 Michela Balducci (Ita) Aromitalia Vaiano
140 Danielle Christmas (GBr) Bizkaia Durango               02:23
141 Lucia Gonzalez (Spa) Bizkaia Durango
142 Cristina Martinez (Spa) Bizkaia Durango
143 Alice Arzuffi (Ita) Bizkaia Durango
144 Skylar Schneider (USA) Boels Dolmans                   02:30
145 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle High5                       02:36
146 Maaike Boogaard (Ned) BTC City Ljubljana               02:47
147 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana
148 Martina Fidanza (Ita) Still Bike Team
149 Henrietta Colborne (GBr) Bizkaia Durango               02:53
150 Enara Lopez (Spa) Bizkaia Durango
151 Nicole Hanselmann (Swi) Cervelo Bigla                  03:09
152 Sheyla Gutierrez (Spa) Cylance Pro Cycling             03:11
153 Jelena Eric (Srb) Cylance Pro Cycling
154 Anna Plichta (Pol) Boels Dolmans
155 Marta Bastianelli (Ita) Ale Cipollini                  03:15
156 Vania Canvelli (Ita) Top Girls Fassa Bortolo           03:21
157 Laura Tomasi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo             03:23
158 Anisha Vekemans (Bel) Ale Cipollini                    03:25
159 Sandra Alonso (Spa) Bizkaia Durango                    03:31
160 Nicole d'Agostin (Ita) Still Bike Team                 03:36
161 Amy Cure (Aus) Wiggle High5                            03:43
162 Emma Norsgaard (Den) Cervelo Bigla                     03:56
163 Anastasiia Iakovenko (Rus) BTC City Ljubljana          05:16
164 Francesca Balducci (Ita) SC Michela Fanini             06:48
165 Natalya Saifutdinova (Kaz) Astana Women's Team         06:53

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: