Adriatica Ionica Race 2018: etap 5. Viviani przed Cavendishem

Elia Viviani z rękami uniesionymi

20-letni Kolumbijczyk Ivan Sosa (Androni Giocattoli-Sidermec) wygrał 1. edycję włoskiego wyścigu Adriatica Ionica Race. Na ostatnim etapie najlepszy okazał się Elia Viviani (Quick-Step Floors).

Włoski sprinter uprzedził na kresce Marka Cavendisha (Dimension Data) i kolegę z ekipy Alvaro Hodega.

Wyniki 5. etapu Adriatica Ionica Race 2018 (2.1), Grado - Trieste (124,6 km):

  1 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                 2:27:48
  2 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
  3 Riccardo Minali (Ita) Italy
  4 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors
  5 Luca Pacioni (Ita) Wilier Triestina
  6 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
  7 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
  8 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
  9 Marco Canola (Ita) Nippo-Vini Fantini
 10 Matteo Trentin (Ita) Italy
 11 Michele Scartezzini (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
 12 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy
 13 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 14 Manuel Pe?alver Aniorte (Spa) Trevigiani Phonix
 15 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 16 Simone Velasco (Ita) Wilier Triestina
 17 Jalel Duranti (Ita) Italy
 18 Andrea Zanardini (Ita) Biesse Carrera Gavardo
 19 Paolo Tot? (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
 20 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida
 21 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 22 German Nicolas Tivani Perez (Arg) Trevigiani Phonix
 23 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
 24 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates
 25 Floris Gerts (Ned) Roompot                             00:04
 26 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates
 27 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 28 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
 29 Zahiri Abderrahim (Mar) Trevigiani Phonix
 30 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF
 31 Ivan Sosa (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
 32 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo
 33 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
 34 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates
 35 Wouter Wippert (Ned) Roompot
 36 Sebastian Schönberger (Aut) Hrinkow Advarics Cycleang
 37 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
 38 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina
 39 Floryan Arnoult (Fra) Trevigiani Phonix
 40 Sergei Shilov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 41 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 42 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini
 43 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 44 Etienne van Empel (Ned) Roompot
 45 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini
 46 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
 47 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 48 Nicola Gaffurini (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
 49 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina
 50 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 51 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo                     00:09
 52 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 53 Michele Gazzara (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
 54 Pieter Weening (Ned) Roompot
 55 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
 56 Antonio Di Sante (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
 57 Nick van der Lijke (Ned) Roompot
 58 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 59 Simone Ravanelli (Ita) Biesse Carrera Gavardo
 60 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina
 61 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy
 62 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
 63 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini
 64 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 65 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
 66 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
 67 Alberto Amici (Ita) Biesse Carrera Gavardo
 68 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
 69 Enrico Salvador (Ita) Biesse Carrera Gavardo
 70 Javier Ignacio Montoya Montoya (Col) Trevigiani Phonix
 71 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy
 72 Enrico Logica (Ita) Biesse Carrera Gavardo
 73 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
 74 Damiano Cunego (Ita) Nippo-Vini Fantini
 75 Meiyin Wang (Chn) Bahrain-Merida
 76 Jay Thomson (RSA) Dimension Data                       00:16
 77 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 78 Moreno Moser (Ita) Italy
 79 Stanimir Cholakov (Bul) Trevigiani Phonix              00:18
 80 Niccolo' Salvietti (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
 81 Lorenzo Delcó (Swi) Biesse Carrera Gavardo
 82 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo
 83 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot
 84 Jhonatan Narvaez (Ecu) Quick-Step Floors
 85 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
 86 Jeroen Meijers (Ned) Roompot                           00:30
 87 Marco Tizza (Ita) Nippo-Vini Fantini                   00:32
 88 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
 89 Andrea Toniatti (Ita) Italy                            00:35
 90 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors                 00:44
 91 Matteo Draperi (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega          00:45
 92 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy
 93 Mihkel Räim (Est) Israel Cycling Academy               01:03
 94 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
 95 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors
 96 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                      01:04
 97 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Wilier Triestina     01:09
 98 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo                   01:19
 99 Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy           02:15
100 Umberto Orsini (Ita) Bardiani CSF                      02:37
101 Damiano Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini
102 Giovanni Pedretti (Ita) Biesse Carrera Gavardo
103 Chun Kai Feng (Tpe) Bahrain-Merida
104 Filippo Tagliani (Ita) Italy
105 Francesco Lamon (Ita) Italy
106 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
107 James Knox (GBr) Quick-Step Floors

Klasyfikacja końcowa wyścigu:

  1 Ivan Sosa (Col) Androni Giocattoli-Sidermec         16:39:22
  2 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                      00:41
  3 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                   01:18
  4 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates                  01:40
  5 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  01:57
  6 Pieter Weening (Ned) Roompot                           02:08
  7 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF                    02:53
  8 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo                     03:09
  9 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates                 03:17
 10 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                03:20
 11 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo                       04:21
 12 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini              04:55
 13 Michele Gazzara (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega         06:12
 14 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina                   06:25
 15 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo                      06:29
 16 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                       06:36
 17 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    08:06
 18 Etienne van Empel (Ned) Roompot                        08:22
 19 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                     08:45
 20 Zahiri Abderrahim (Mar) Trevigiani Phonix              08:54
 21 Floris Gerts (Ned) Roompot
 22 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini                08:57
 23 Sebastian Schönberger (Aut) Hrinkow Advarics Cycle     09:47
 24 Simone Ravanelli (Ita) Biesse Carrera Gavardo          09:49
 25 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      09:59
 26 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini              10:14
 27 Alberto Amici (Ita) Biesse Carrera Gavardo             10:53
 28 Nick van der Lijke (Ned) Roompot                       11:56
 29 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                  12:15
 30 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      13:54
 31 Simone Velasco (Ita) Wilier Triestina                  13:57
 32 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy         14:06
 33 Nicola Gaffurini (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega        14:07
 34 Moreno Moser (Ita) Italy                               15:14
 35 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                  15:22
 36 James Knox (GBr) Quick-Step Floors                     15:45
 37 Paolo Tot? (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega              16:12
 38 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme     17:07
 39 Lorenzo Delcó (Swi) Biesse Carrera Gavardo             18:11
 40 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                    18:49
 41 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                  20:01
 42 Damiano Cunego (Ita) Nippo-Vini Fantini                20:11
 43 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                 21:11
 44 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF                        21:35
 45 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy                   22:05
 46 Sergei Shilov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    23:05
 47 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                     23:20
 48 Marco Canola (Ita) Nippo-Vini Fantini                  23:25
 49 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida                    23:38
 50 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy         23:40
 51 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo                 24:34
 52 Umberto Orsini (Ita) Bardiani CSF                      25:06
 53 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli-Siderm     25:30
 54 Javier Ignacio Montoya Montoya (Col) Trevigiani Ph     26:12
 55 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                   26:33
 56 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Wilier Triestina     27:24
 57 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec       27:34
 58 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates                      28:21
 59 Marco Tizza (Ita) Nippo-Vini Fantini                   28:42
 60 Enrico Salvador (Ita) Biesse Carrera Gavardo           32:25
 61 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      33:38
 62 Jhonatan Narvaez (Ecu) Quick-Step Floors               33:46
 63 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida                   35:35
 64 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                   36:30
 65 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                37:08
 66 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                   37:10
 67 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo                 38:16
 68 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                    39:03
 69 Andrea Toniatti (Ita) Italy                            39:04
 70 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina                     39:18
 71 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data       39:19
 72 Meiyin Wang (Chn) Bahrain-Merida                       39:28
 73 Jalel Duranti (Ita) Italy                              39:37
 74 Mihkel Räim (Est) Israel Cycling Academy               39:50
 75 Michele Scartezzini (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega     40:00
 76 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina                   40:24
 77 Jeroen Meijers (Ned) Roompot                           40:27
 78 Jay Thomson (RSA) Dimension Data                       41:09
 79 Enrico Logica (Ita) Biesse Carrera Gavardo             41:21
 80 Antonio Di Sante (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega        41:28
 81 Riccardo Minali (Ita) Italy                            41:54
 82 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                      42:19
 83 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom-Rusvelo                   43:01
 84 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                      43:04
 85 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors                   43:36
 86 Andrea Zanardini (Ita) Biesse Carrera Gavardo          43:39
 87 Niccolo' Salvietti (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega      43:49
 88 Floryan Arnoult (Fra) Trevigiani Phonix                44:11
 89 Damiano Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini                  44:19
 90 Luca Pacioni (Ita) Wilier Triestina                    44:36
 91 Matteo Trentin (Ita) Italy                             45:03
 92 Francesco Lamon (Ita) Italy                            46:45
 93 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot                          47:13
 94 German Nicolas Tivani Perez (Arg) Trevigiani Phoni     47:27
 95 Stanimir Cholakov (Bul) Trevigiani Phonix              48:11
 96 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors                 48:32
 97 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors              48:40
 98 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo                   49:35
 99 Manuel Pe?alver Aniorte (Spa) Trevigiani Phonix        50:07
100 Filippo Tagliani (Ita) Italy                           50:16
101 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data                  50:48
102 Wouter Wippert (Ned) Roompot                           51:14
103 Chun Kai Feng (Tpe) Bahrain-Merida                     51:22
104 Matteo Draperi (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega          53:02
105 Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy           53:15
106 Giovanni Pedretti (Ita) Biesse Carrera Gavardo         56:31
107 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy              58:53

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. XMM2

    24 czerwca 2018, 22:35 o 22:35

    Cav back!

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: