Mistrzostwa Polski 2018: Drugie złoto Marty Jaskulskiej

Marta Jaskulska wywalczyła w warmińsko-mazurskiej Ostródzie tytuł mistrzyni Polski juniorek w wyścig ze startu wspólnego.

Zawodniczka klubu BCM Nowatex Ziemia Darłowska pokonała swoją klubową koleżankę Wiktorię Kierat oraz Paulinę Pastuszek (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń).

Wyścig rozgrywany był na poprowadzonej w okolicach Ostródy rundzie o długości 20,4 kilometra. Płaską trasę, prowadzącą w rejonie Jezior Drwęckiego, Morliny, Lichtajny i Pauzeńskiego, marszczyły trzy krótkie i łagodne wspinaczki w Lichtajnach (1,2 km, 4%), Brzydowie (900 m, 3%) oraz Ornowie (900 m, 2%).

Juniorki okrążenie pokonywały trzykrotnie, rywalizując na dystansie nieco ponad 61 kilometrów.

44 dziewczyny wczesnym popołudniem przywitała na starcie wietrzna, chłodna i tylko w pierwszej części rywalizacji bezdeszczowa pogoda. Na odjazd długo nie trzeba było czekać, akcję zawiązały Marta Jaskulska, Wiktoria Kierat (obie KK BCM Nowatex Ziemia Darłowska), Oliwia Majewska (UKS Copernicus - SMS Toruń), Paulina Pastuszek (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń), Dominika Włodarczyk (MLKS Wieluń), Dominika Bykowska (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz), Julia Kowalska i Wiktoria Polak (obie KTK Kalisz).

Czołówka, w której niedługo utrzymała się Bykowska, szybko odskoczyła na ponad minutę. Różnica rosła pomimo że za ucieczką została Włodarczyk, a w połowie drugiego okrążenia również Kowalska i Polak.

W prowadzącej czwórce spokoju nie było, zaatakował duet z Darłowa, na co odpowiedziała jedynie Pastuszek. Rozstrzygający atak Jaskulska rozpoczęła na końcowej pętli. 18-latka odjechała Kierat i Pastuszek i niezagrożona zdobyła swoje drugie złoto Mistrzostw Polski.

Wyniki Mistrzostw Polski 2018 - wyścigu ze startu wspólnego juniorek (NC), Ostróda - Ostróda (20,4 km x 3 - 61,2 km):

1. Marta Jaskulska (KK BCM Nowatex Ziemia Darłowska)     1:38:16
2. Wiktoria Kierat (KK BCM Nowatex Ziemia Darłowska)      00:46
3. Paulina Pastuszek (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń)     00:51
4. Oliwia Majewska (UKS Copernicus - SMS Toruń)         03:07
5. Julia Kowalska (KTK Kalisz)                 
6. Wiktoria Polak (KTK Kalisz)
7. Weronika Grosicka (WLKS Krakus - bbc Czaja)         05:33
8. Dominika Włodarczyk (MLKS Wieluń)
9. Kamila Pastuszek (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń)
10. Natalia Szymczak (UKS Mróz Jedynka Kórnik)

KOMPLET WYNIKÓW

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: