Giro d'Italia U23 2018: etap 9a. Niespodziewana zmiana lidera przed czasówką

Alberto Daninese (Zalf Euromobil Desiree Fior) wygrał przedpołudniową część ostatniego etapu Giro d'Italia U23.

Włoch na finiszu pokonał swojego rodaka Francesco de Felice (Delio Gallina Colosio Eurofeed) oraz Belga Juliana Mertensa (Lotto Soudal U23).

W klasyfikacji generalnej zaszły nieoczekiwane przetasowania - po kraksie koszulkę lidera oddał Kolumbijczyk Alejandro Osorio, a na prowadzenie przed ostatnim odcinkiem objął Rosjanin Aleksandr Vlasov.

22-latek o 15 sekund wyprzedza Brytyjczyka Marka Donovana (Team Wiggins) i o 1:12 kolejnego reprezentanta Albionu - Stephena Williamsa (SEG Racing Academy).

Wyścig zakończy popołudniowa górzysta jazda indywidualna na czas (22,4 km). Na trasie pierwsza piętnastka wyścigu rywalizowała będzie w wyścigu pościgowym, a kolarze ruszą według różnic w klasyfikacji generalnej.

Wyniki etapu 9a Giro d'Italia U23 2018 (2.2U), Conegliano - Valdobbiadene (72,8 km):

1. Alberto Daninese (Zalf Euromobil Desiree Fior)                 1:40:52
2. Francesco di Felice (Delo Gallina Colosio Eurofeed)
3. Julian Mertens (Lotto Soudal U23)
4. Mark Downey (Team Wiggins)
5. Nicolas Dalla Valle (Team Colpack)
6. Tommaso Fiaschi (MastroMarco Sensi FC Nibali)
7. Alexander Konychev (Pietroli Firenze Maserati Hoppla)
8. Mathieu Burgaudeau (Vendee U)
9. Sean Bennett (Hagens Berman Axeon)
10. Stephen Williams (SEG Racing Academy)
...
114. Adam Kuś (Delo Gallina Colosio Eurofeed)                       04:45
120. Artur Sowiński (VPM Porto Sant'Elpidio Monte)                  04:45

Klasyfikacja generalna po etapie 9a:

1. Aleksandr Vlasov (Reprezentacja Rosji)                         29:27:04
2. Mark Donovan (Team Wiggins)                                       00:15
3. Stephen Williams (SEG Racing Academy)                             01:12
4. Alejandro Osorio (Reprezentacja Kolumbii)                         01:18
5. Cristian Camilo Munoz (Reprezentacja Kolumbii)                    01:43
6. João Almeida (Hagens Berman Axeon)                                01:48
7. Robert Stannard (Mitchelton-BikeExchange)                         02:05
8. Michel Ries (Polartec-Kometa)                                     04:57
9. Nicolas Saenz (Reprezentacja Kolumbii)                            05:30
10. Yuriy Natarov (Astana City)                                      05:51
...
107. Adam Kuś (Delio Gallina Colosio Eurofeed)                     1:49:52
120. Artur Sowiński (VPM Porto Sant'Elpidio Monte)                 1:58:47

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: