Tour of Slovenia 2018: etap 2. Dylan Groenewegen najszybszy z peletonu

Dylan Groenewegen

Dylan Groenewegen (LottoNL-Jumbo) triumfował na drugim odcinku wyścigu Tour of Slovenia. Nowym liderem wyścigu został Benjamin Hill (Ljubljana Gusto Xaurum).

Drugiego dnia rywalizacji w wyścigu po szosach Słowenii na zawodników czekał nieco ponad 150-kilometrowy, lekko pofałdowany odcinek wiodący z Maribor do Rogaskiej Slatiny. W drugiej połowie etapu znajdowała się jedyna tego dnia premia górska - Planina Pri Sevnici - oznaczona 3. kategorią. Nie wniosła ona jednak żadnych zmian do toczącej się rywalizacji.

Czwartkowy etap przebiegł pod znakiem harców dwójki kolarzy. Niedługo po starcie na prowadzenie wysunęli się Vojtech Hacecky (Elkov - Author), Gasper Katrasnik (Adria Mobil) i Benjamin Hill (Ljubljana Gusto Xaurum). Przewaga prowadzącej trójki urosła do 5 minut, po czym peleton stopniowo zaczął ją redukować, w efekcie czego na 30 kilometrów przed metą grupę główną od czołówki dzieliły już tylko 2 minuty.

Sprinterskie ekipy, szykujące się na finałową rozgrywkę, skrupulatnie kontrolowały sytuację. Jako pierwszy złapany przez peleton został Hill, który wcześniej zapewnił sobie objęcie prowadzenia w klasyfikacji górskiej, wygrywając jedyną tego dnia premię. Na 10 kilometrów przed metą także Hacecky i Katrasnik kręcili już w grupie zasadniczej.

W finałowej rozgrywce tym razem najszybszy okazał się Dylan Groenewegen. Holender z LottoNL-Jumbo na kresce pokonał pewnie Włocha Metteo Pelucchiego (Bora-hansgrohe) i Australijczyka Caleba Ewana (Mitchelton-Scott).

Wyniki 2. etapu Tour of Slovenia 2018 (2.1), Maribor - Rogaška Slatina (152,7 km):

  1 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                3:35:43
  2 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe
  3 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott
  4 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
  5 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
  6 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
  7 Dusan Rajovic (Srb) Adria Mobil
  8 Damiano Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini
  9 Rok Korosec (Slo) My Bike Stevens
 10 Paolo Tot? (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
 11 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 12 Luca Colnaghi (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
 13 Attilio Viviani (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
 14 Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida
 15 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
 16 Marko Kump (Slo) CCC Sprandi Polkowice
 17 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb
 18 Marco Canola (Ita) Nippo-Vini Fantini
 19 Péter Kusztor (Hun) My Bike Stevens
 20 Ziga Jerman (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum
 21 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac
 22 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
 23 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
 24 Jiri Polnicky (Cze) Elkov-Author
 25 Sondre Enger (Nor) Israel Cycling Academy
 26 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
 27 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin
 28 Alois Kankovsky (Cze) Elkov-Author
 29 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
 30 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates
 31 Ziga Rucigaj (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum
 32 Antonio Di Sante (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
 33 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 34 Jaka Primozic (Slo) Slovenia
 35 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo
 36 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data
 37 Marco Tizza (Ita) Nippo-Vini Fantini
 38 Frantisek Sisr (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 39 Awet Andemeskel (Eri) Israel Cycling Academy
 40 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 41 Tadej Pogacar (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum
 42 Andi Bajc (Slo) My Bike Stevens
 43 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 44 Maximilian Kuen (Aut) My Bike Stevens
 45 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana Kamen Team
 46 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil
 47 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac
 48 Izidor Penko (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum
 49 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb
 50 Janez Brajkovic (Slo) Adria Mobil
 51 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
 52 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil
 53 Ziga Groselj (Slo) Adria Mobil
 54 Deni Banicek (Cro) Meridiana Kamen Team
 55 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy
 56 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
 57 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo
 58 Joan Bou Company (Spa) Nippo-Vini Fantini
 59 Matic Veber (Slo) Slovenia
 60 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo
 61 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo
 62 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
 63 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin
 64 Tilen Finkst (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum
 65 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott
 66 Marek Canecky (Svk) Dukla Banska Bystrica
 67 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 68 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
 69 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 70 Michal Kolár (Svk) Bora-Hansgrohe
 71 Josip Rumac (Cro) Meridiana Kamen Team
 72 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo
 73 Matej Drinovec (Slo) Slovenia
 74 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 75 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
 76 Jan Barta (Cze) Elkov-Author
 77 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini
 78 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
 79 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 80 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
 81 Benjamin Hill (Aus) Ljubljana Gusto Xaurum
 82 Josef Cerny (Cze) Elkov-Author
 83 Michael Kukrle (Cze) Elkov-Author
 84 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice
 85 Nicola Gaffurini (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
 86 Michele Gazzara (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
 87 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 88 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 89 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
 90 Simone Ponzi (Ita) Nippo-Vini Fantini
 91 Matic Groselj (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum
 92 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 93 Jon Bozic (Slo) Adria Mobil
 94 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
 95 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 96 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida
 97 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy
 98 Dario Puccioni (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
 99 Jakub Otruba (Cze) Elkov-Author
100 Martin Lavric (Slo) Slovenia
101 Mateo Frankovic (Cro) Meridiana Kamen Team
102 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac
103 Marko Pavlic (Slo) Slovenia
104 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac
105 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
106 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
107 Ivan Sosa (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
108 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo
109 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates
110 Antonino Schillaci Pugliese (Ita) Meridiana Kamen Team
111 Omer Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy
112 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
113 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
114 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo
115 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
116 Luka Cotar (Slo) Slovenia
117 Martin Mahdar (Svk) Dukla Banska Bystrica
118 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
119 Gerd Fidler (Aut) My Bike Stevens
120 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott
121 Gasper Katrasnik (Slo) Adria Mobil
122 Michael Storer (Aus) Team Sunweb
123 János Zsombor Pelikán (Hun) My Bike Stevens
124 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom-Rusvelo
125 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates
126 Jan Andrej Cully (Svk) Dukla Banska Bystrica
127 Martin Vlcák (Svk) Dukla Banska Bystrica
128 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
129 Samuel Oros (Svk) Dukla Banska Bystrica
130 Luis Lemus (Mex) Israel Cycling Academy
131 Matteo Rabottini (Ita) Meridiana Kamen Team
132 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
133 Juraj Bellan (Svk) Dukla Banska Bystrica
134 Yousif Mirza Al-Hammadi (UAE) UAE Team Emirates
135 Stefan Mastaller (Aut) My Bike Stevens
136 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
137 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy
138 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates
139 Hiroki Nishimura (Jpn) Nippo-Vini Fantini
140 Nik Cemazar (Slo) Slovenia
141 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott
142 Julian Cardona Tabares (Col) EF Education First-Drapac
143 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                 00:43
144 Martin Haring (Svk) Dukla Banska Bystrica              00:51
145 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac
146 Vojtech Hacecky (Cze) Elkov-Author                     01:17
147 David Per (Slo) Bahrain-Merida                         01:33
148 Marco Mathis (Ger) Katusha-Alpecin                     01:38
149 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott                   01:42
150 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott
DNF Daniel McLay (GBr) EF Education First-Drapac

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  1 Benjamin Hill (Aus) Ljubljana Gusto Xaurum           7:07:33
  2 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe                   00:03
  3 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                00:05
  4 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo
  5 Gasper Katrasnik (Slo) Adria Mobil                     00:07
  6 Jon Bozic (Slo) Adria Mobil                            00:08
  7 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott                      00:11
  8 Juraj Bellan (Svk) Dukla Banska Bystrica               00:13
  9 Rok Korosec (Slo) My Bike Stevens                      00:15
 10 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
 11 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
 12 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 13 Paolo Tot? (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
 14 Luca Colnaghi (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
 15 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 16 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
 17 Sondre Enger (Nor) Israel Cycling Academy
 18 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
 19 Marco Canola (Ita) Nippo-Vini Fantini
 20 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
 21 Alois Kankovsky (Cze) Elkov-Author
 22 Jiri Polnicky (Cze) Elkov-Author
 23 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 24 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac
 25 Frantisek Sisr (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 26 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb
 27 Ziga Rucigaj (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum
 28 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates
 29 Awet Andemeskel (Eri) Israel Cycling Academy
 30 Damiano Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini
 31 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil
 32 Antonio Di Sante (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
 33 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data
 34 Tadej Pogacar (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum
 35 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil
 36 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy
 37 Péter Kusztor (Hun) My Bike Stevens
 38 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 39 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo
 40 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo
 41 Marco Tizza (Ita) Nippo-Vini Fantini
 42 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo
 43 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott
 44 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin
 45 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo
 46 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana Kamen Team
 47 Ziga Groselj (Slo) Adria Mobil
 48 Tilen Finkst (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum
 49 Joan Bou Company (Spa) Nippo-Vini Fantini
 50 Maximilian Kuen (Aut) My Bike Stevens
 51 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
 52 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin
 53 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice
 54 Jaka Primozic (Slo) Slovenia
 55 Janez Brajkovic (Slo) Adria Mobil
 56 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida
 57 Josip Rumac (Cro) Meridiana Kamen Team
 58 Izidor Penko (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum
 59 Matic Veber (Slo) Slovenia
 60 Marko Kump (Slo) CCC Sprandi Polkowice
 61 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 62 Attilio Viviani (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
 63 Matej Drinovec (Slo) Slovenia
 64 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
 65 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 66 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
 67 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac
 68 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
 69 Marek Canecky (Svk) Dukla Banska Bystrica
 70 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
 71 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb
 72 Ziga Jerman (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum
 73 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy
 74 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 75 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 76 Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida
 77 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 78 Deni Banicek (Cro) Meridiana Kamen Team
 79 Matic Groselj (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum
 80 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 81 Dusan Rajovic (Srb) Adria Mobil
 82 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 83 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
 84 Jan Barta (Cze) Elkov-Author
 85 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo
 86 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
 87 Michele Gazzara (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
 88 Michael Kukrle (Cze) Elkov-Author
 89 Jakub Otruba (Cze) Elkov-Author
 90 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates
 91 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 92 Josef Cerny (Cze) Elkov-Author
 93 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini
 94 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 95 Martin Lavric (Slo) Slovenia
 96 Nicola Gaffurini (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
 97 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
 98 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
 99 Andi Bajc (Slo) My Bike Stevens
100 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo
101 Omer Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy
102 Michael Storer (Aus) Team Sunweb
103 Dario Puccioni (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
104 Michal Kolár (Svk) Bora-Hansgrohe
105 Simone Ponzi (Ita) Nippo-Vini Fantini
106 Ivan Sosa (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
107 Mateo Frankovic (Cro) Meridiana Kamen Team
108 Marko Pavlic (Slo) Slovenia
109 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac
110 Yousif Mirza Al-Hammadi (UAE) UAE Team Emirates
111 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
112 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
113 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
114 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac
115 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom-Rusvelo
116 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
117 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy
118 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
119 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates
120 Luka Cotar (Slo) Slovenia
121 Hiroki Nishimura (Jpn) Nippo-Vini Fantini
122 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
123 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
124 Matteo Rabottini (Ita) Meridiana Kamen Team
125 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
126 Julian Cardona Tabares (Col) EF Education First-Drapac
127 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates
128 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott
129 Martin Mahdar (Svk) Dukla Banska Bystrica              00:29
130 Luis Lemus (Mex) Israel Cycling Academy
131 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                 00:54
132 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac             01:06
133 János Zsombor Pelikán (Hun) My Bike Stevens            01:07
134 Antonino Schillaci Pugliese (Ita) Meridiana Kamen      01:13
135 Jan Andrej Cully (Svk) Dukla Banska Bystrica
136 Stefan Mastaller (Aut) My Bike Stevens                 01:23
137 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott                      01:29
138 Vojtech Hacecky (Cze) Elkov-Author
139 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo                  01:43
140 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo
141 David Per (Slo) Bahrain-Merida                         01:48
142 Marco Mathis (Ger) Katusha-Alpecin                     01:53
143 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott                  01:57
144 Nik Cemazar (Slo) Slovenia                             02:26
145 Gerd Fidler (Aut) My Bike Stevens                      02:27
146 Samuel Oros (Svk) Dukla Banska Bystrica
147 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
148 Martin Haring (Svk) Dukla Banska Bystrica              03:18
149 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott                   03:58
150 Martin Vlcák (Svk) Dukla Banska Bystrica               04:54

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: