Tour de Pologne 2018. Zmiany na trasie, Poprad wypadł z programu

Czesław Lang

Czesław Lang poinformował o zmianach na trasie 90. wyścigu Tour de Pologne (4-10 sierpnia). Szósty etap nie odwiedzi słowackiej strony, z metą w Popradzie, tylko zakończy się w Bukowinie Tatrzańskiej przy hotelu Bukovina.

Dyrektor jedynego polskiego wyścigu WorldTour informację podał podczas specjalnej konferencji zorganizowanej w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Wcześniej planowaliśmy szósty odcinek z Zakopanego do Popradu, ale Słowacy w ostatniej chwili zmienili plany. Nie chcieliśmy dłużej czekać na ich ostateczną decyzję, więc postanowiliśmy zmienić trasę. Myślę, że ta zmiana jeszcze bardziej zwiększy widowiskowość wyścigu, bo doszedł kolejny trudny finisz, który będzie bardzo atrakcyjny dla kibiców. Myślę, że dawno nie było tak spektakularnego etapu na trasie. Wszystko skończy się podjazdem, po którym kolarze czeka jeszcze krótki, ale bardzo szybki zjazd

– powiedział dyrektor wyścigu.

Będą dwa królewskie etapy w Bukowinie Tatrzańskiej. Na ostatnim etapie nowością będzie szutrowy odcinek przed ściną w Gliczarowie

– zdradził Edward Kuchta, prezes fundacji Bukovina.

Ważna jest jeszcze jedna kwestia. Już teraz możemy ogłosić, że ostatnie cztery etapy Telewizja Polska pokaże w wymiarze czterech godzin, a więc właściwie całe odcinki. Będą helikoptery i kamery na motocyklach

– zdradził prezes zarządu Lang Team Adam Siluta.

Wyścig podpisał też umowę z władzami Krakowa na organizację jednego z etapów do roku 2023. Stolica Małopolski od lat gości Tour de Pologne - przed rokiem ściganie rozpoczęło się na jej ulicach, natomiast w kilku poprzednich edycjach Rynek Główny był areną zmagań ostatniego odcinka jedynej imprezy o statusie WorldTour w Polsce.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

 1. reko

  13 czerwca 2018, 17:56 o 17:56

  czyli tour de bukowina...marzyłby mi się wyścig przez Polskę, z ząbkami na Pomorzu, etap w Karkonoszach, Górach Sowich, Bieszczadach. Tak wiem kasa...ale mam wrażenie koncepcja takiego wyścigu się pomału wyczerpuje.

  • Romek

   14 czerwca 2018, 09:23 o 09:23

   Mnie irytuje nazwa, to już dawno nie jest pętla wokół Polski. Prymitywna manipulacja i marketing.

 2. P S

  14 czerwca 2018, 17:05 o 17:05

  ale syf

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: