Tour de Suisse 2018: etap 3. Sonny Colbrelli zatańczył w deszczu

Sonny Colbrelli (Bahrain-Merdida) pierwszy przeciął metę trzeciego etapu Tour de Suisse. Włoski sprinter na finiszu z peletonu pokonał Fernando Gavirię (Quick-Step Floors) i Petera Sagana (Bora-hansgrohe).

Szwajcar Stefan Küng (BMC Racing) pozostał na czele wyścigu.

W trzecim, deszczowym dniu zwiedzania Szwajcarii (183 km) na kolarzy czekała pagórkowata trasa, pod koniec prowadząca trzykrotnie (117 - 146 - 176 km) przez Hagenfirst (3,9 km; 4,9%) i dwukrotnie (126 - 156 km) na Burersteig (2 km; 7,1%).

W zawiązanej sprawnie ucieczce zameldowali się Calvin Watson (Aqua Blue Sport), Fabien Greiller (Direct Energie) i Filippo Zaccanti (Nippo-Vini Fantini), zdobywając po 62 kilometrach 6 minut przewagi. Peleton nie pozwolił na więcej, tempo podkręcili kolarze Bora-hansgrohe.

Przy pierwszym podejściu na Burersteig różnica spadła do 3:26, na drugim wynosiła jedną minutę. Przygoda trójki dobiegła końca 9 kilometrów przed metą, tuz przed ostatnim podjazdem na trasie przez Hagenfirst.

W tym miejscu zaatakował Jose Goncalves (Katusha-Alpecin), ale akcja Portugalczyka zakończyła się po krótkiej chwili. Wysokie tempo narzucili Astanowcy, następnie podkręcił je znacznie sam Peter Sagan, wpędzając w kłopoty część sprinterów, jak Alexander Kristoff (UAE Team Emirates), który spłynął na koniec długiego węża.

Po krótkim zjeździe rozpędzony peleton wjechał na ostatni kilometr. Długi finisz zaryzykował Arthur Vichot (Groupama-FDJ). Francuz zdobył kilkanaście metrów, a pierwszy, który rozpoczął sprint na kreskę był Colbrelli. Kolarz Bahrainu wyprzedził Vichota, a co więcej nie dał się wyprzedzić ani Michaelowi Albasiniemu, ani Gavirii, ani nawet Saganowi.

Wyniki 3. etapu Tour de Suisse 2018 (2.WT), Oberstammheim - Gansingen (182,8 km):

  1 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                 4:39:51
  2 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors
  3 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
  4 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott
  5 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team
  6 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb
  7 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo
  8 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
  9 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 10 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac
 11 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates
 12 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal
 13 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 14 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 15 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin
 16 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 17 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 18 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
 19 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
 20 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky
 21 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 22 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 23 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 24 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
 25 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
 26 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
 27 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
 28 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 29 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 30 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ
 31 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 32 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 33 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 34 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida
 35 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac
 36 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale
 37 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
 38 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin
 39 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 40 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 41 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 42 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors
 43 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
 44 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 45 Mikel Landa (Spa) Movistar Team
 46 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 47 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 48 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida
 49 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
 50 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 51 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 52 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 53 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 54 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors
 55 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo
 56 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe                        00:10
 57 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin                      00:27
 58 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport
 59 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida
 60 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 61 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
 62 Owain Doull (GBr) Team Sky
 63 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 64 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data
 65 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
 66 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
 67 Edward Dunbar (Irl) Aqua Blue Sport                    00:55
 68 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini              01:14
 69 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
 70 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                         01:33
 71 Willie Smit (RSA) Katusha-Alpecin
 72 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
 73 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
 74 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
 75 Davide Cimolai (Ita) Groupama-FDJ
 76 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale
 77 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale               02:07
 78 Julien Vermote (Bel) Dimension Data
 79 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo
 80 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe
 81 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott
 82 Damiano Cunego (Ita) Nippo-Vini Fantini
 83 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 84 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
 85 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac
 86 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                      02:11
 87 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
 88 Scott Davies (GBr) Dimension Data
 89 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 90 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie                     03:10
 91 Diego Rosa (Ita) Team Sky
 92 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
 93 Ian Stannard (GBr) Team Sky
 94 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
 95 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky
 96 Bram Tankink (Ned) LottoNL-Jumbo
 97 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
 98 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb
 99 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
100 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
101 Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo
102 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
103 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team
104 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott
105 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott
106 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
107 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo
108 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
109 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie
110 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo
111 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
112 Benoit Vaugrenard (Fra) Groupama-FDJ
113 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott
114 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors                    03:56
115 Matti Breschel (Den) EF Education First-Drapac
116 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
117 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data
118 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida
119 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
120 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team
121 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport                   05:51
122 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini
123 Masakazu Ito (Jpn) Nippo-Vini Fantini
124 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport
125 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
126 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
127 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
128 Igor Anton (Spa) Dimension Data
129 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ
130 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ
131 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
132 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini
133 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac
134 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac
135 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ
136 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac
137 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates
138 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 06:05
139 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo-Vini Fantini
140 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                   07:16
141 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott
142 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport                   08:02
143 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport
144 Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport
145 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates
146 Alan Marangoni (Ita) Nippo-Vini Fantini                09:09
147 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

  1 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                    8:50:15
  2 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                00:03
  3 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
  4 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
  5 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       00:16
  6 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb                     00:23
  7 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
  8 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
  9 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 00:30
 10 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors
 11 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 12 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       00:32
 13 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb                 00:33
 14 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                     00:36
 15 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 16 Mikel Landa (Spa) Movistar Team
 17 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida                 00:39
 18 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida
 19 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 20 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ                       00:48
 21 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin                     00:49
 22 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 23 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                 00:52
 24 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   00:53
 25 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                   00:56
 26 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
 27 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo
 28 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors            00:57
 29 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal                     01:01
 30 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 31 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 32 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 33 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 34 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky                           01:05
 35 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 36 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac          01:08
 37 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac
 38 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale                   01:10
 39 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
 40 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 41 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin                      01:12
 42 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                     01:13
 43 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                  01:19
 44 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                    01:21
 45 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 46 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale                  01:23
 47 Owain Doull (GBr) Team Sky                             01:32
 48 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data                 01:40
 49 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors               02:12
 50 Edward Dunbar (Irl) Aqua Blue Sport                    02:14
 51 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   02:22
 52 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors               02:32
 53 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                    02:34
 54 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                      02:36
 55 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott                 02:39
 56 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                    02:43
 57 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                   02:44
 58 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates                  02:55
 59 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 60 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida               03:08
 61 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin               03:13
 62 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                        03:18
 63 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini
 64 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates             03:22
 65 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                      03:23
 66 Scott Davies (GBr) Dimension Data                      03:24
 67 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                    03:30
 68 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team                    03:32
 69 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team                    03:38
 70 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                    03:39
 71 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                  03:40
 72 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport                03:48
 73 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                      04:12
 74 Davide Cimolai (Ita) Groupama-FDJ                      04:23
 75 Willie Smit (RSA) Katusha-Alpecin                      04:24
 76 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida                   04:35
 77 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                  04:39
 78 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                     04:45
 79 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                     04:54
 80 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe                        04:56
 81 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac         05:17
 82 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale               05:19
 83 Julien Vermote (Bel) Dimension Data                    05:22
 84 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data       05:26
 85 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                     05:28
 86 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott         05:42
 87 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                      05:43
 88 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team                 05:48
 89 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                            06:00
 90 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                 06:01
 91 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo                      06:08
 92 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                    06:13
 93 Diego Rosa (Ita) Team Sky                              06:17
 94 Ian Stannard (GBr) Team Sky                            06:22
 95 Benoit Vaugrenard (Fra) Groupama-FDJ                   06:27
 96 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie                     06:31
 97 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie
 98 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                         06:43
 99 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data                   07:16
100 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team                      07:19
101 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                    07:24
102 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo                      08:01
103 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb                        08:20
104 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors                    08:22
105 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                  08:32
106 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ                     08:41
107 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ
108 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                  08:44
109 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport                   09:12
110 Matti Breschel (Den) EF Education First-Drapac         09:21
111 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                    09:40
112 Masakazu Ito (Jpn) Nippo-Vini Fantini                  09:57
113 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 10:03
114 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott                10:33
115 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates                      10:38
116 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac           11:16
117 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                      11:19
118 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport                   11:29
119 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                         11:39
120 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                     11:41
121 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky                    11:42
122 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                       11:50
123 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                   12:22
124 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       12:25
125 Damiano Cunego (Ita) Nippo-Vini Fantini                12:29
126 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                      12:34
127 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie                  13:40
128 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates                14:00
129 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                     14:12
130 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac         14:26
131 Igor Anton (Spa) Dimension Data                        14:31
132 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors                   14:55
133 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott                   15:15
134 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini              15:16
135 Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo                    15:39
136 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott                 15:41
137 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini                 16:01
138 Bram Tankink (Ned) LottoNL-Jumbo                       16:41
139 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo-Vini Fantini          17:12
140 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport                     17:13
141 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ                    17:45
142 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team             17:55
143 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott                      18:20
144 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport                    19:22
145 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac         20:56
146 Alan Marangoni (Ita) Nippo-Vini Fantini                21:14
147 Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport                    22:29

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. vip

    11 czerwca 2018, 19:07 o 19:07

    Zdjęcie tytułowe na poziomie portalu onet, wp.

    • vip

      12 czerwca 2018, 08:02 o 08:02

      Teraz lepiej!

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: