Rund um Köln 2018. Sam Bennett najlepszy, Szymon Sajnok na podium

Irlandczyk Sam Bennett (Bora-hansgrohe) wygrał po finiszu z peletonu 102. edycję niemieckiego wyścigu Rund um Köln.

27-latek na finiszu pokonał Estończyka Mihkela Raima (Israel Cycling Academy) i Szymona Sajnoka (CCC Sprandi Polkowice).

Bennett, który w maju wygrał trzy etapy Giro d'Italia, w Kolonii odniósł czwarte zwycięstwo w tym sezonie.

Na ostatniej rundzie w Kolonii, około 6 km przed końcem, przejęliśmy inicjatywę jako cały zespół i jechaliśmy na czele. Miałem przez to spokój i dzięki wsparciu kolegów nie musiałem się przepychać do przodu. Na 1 km do mety przesiadłem się na koło Marcela Kittela, a tuż przed kreską dałem po prostu z siebie wszystko co miałem. Wiadomo, że fajnie jest walczyć z kolarzami z World Touru i jeszcze ich pokonać, ale to zawodnicy tacy jak inni. Każdego w peletonie traktuję tak samo i każdy jest moim rywalem, ale to na pewno jest dla mnie też duży zastrzyk motywacji na kolejne starty. Widzę, że idę w dobrą stronę

- opowiadał Szymon Sajnok.

Wyniki Rund um Köln 2018 (1.1), Kolonia - Kolonia (207,7 km):

  1 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                     4:53:17
  2 Mihkel Räim (Est) Israel Cycling Academy
  3 Szymon Sajnok (Pol) CCC Sprandi Polkowice
  4 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille
  5 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin
  6 Aaron Grosser (Ger) Team Sauerland NRW
  7 Fabian Lienhard (Swi) Swiss National Team
  8 Jannik Steimle (Ger) Team Vorarlberg Santic
  9 Alexander Krieger (Ger) Leopard Pro Cycling
 10 Sean De Bie (Bel) Veranda's Willems
 11 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
 12 Leon Rohde (Ger) Heizomat Rad-Net.de
 13 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 14 Justin Jules (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
 15 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
 16 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 17 Max Kanter (Ger) Development Team Sunweb
 18 Joshua Huppertz (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 19 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
 20 Lucas Carstensen (Ger) Bike Aid
 21 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy
 22 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 23 Pit Leyder (Lux) Leopard Pro Cycling
 24 Jan Brockhoff (Ger) Leopard Pro Cycling
 25 Paweł Franczak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 26 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal
 27 Philipp Mamos (Ger) Team Dauner D&DQ | Akkon
 28 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 29 Patrick Haller (Ger) Heizomat Rad-Net.de
 30 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
 31 Christophe Masson (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
 32 Robbert de Greef (Ned) Roompot
 33 Gian Friesecke (Swi) Team Vorarlberg Santic
 34 Roland Thalmann (Swi) Team Vorarlberg Santic
 35 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal
 36 Johannes Hodapp (Ger) Team Sauerland NRW
 37 Jonas Rutsch (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 38 Julien Mortier (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 39 Lars Bak (Den) Lotto Soudal
 40 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille
 41 Jérémy Leveau (Fra) Delko Marseille
 42 Dorian Lübbers (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 43 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 44 Roy Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy
 45 Simon Pellaud (Swi) Swiss National Team
 46 Nils Eekhoff (Ned) Development Team Sunweb
 47 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                      00:09
 48 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy
 49 Meron Teshome (Eri) Bike Aid
 50 Meron Abraham (Eri) Bike Aid
 51 Davide Orrico (Ita) Team Vorarlberg Santic
 52 Antoine Warnier (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 53 Patrick Schelling (Swi) Team Vorarlberg Santic
 54 Martin Alexander Salmon (Ger) Development Team Sunweb
 55 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
 56 Szymon Rekita (Pol) Leopard Pro Cycling
 57 Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 58 Elmar Reinders (Ned) Roompot
 59 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 60 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 61 Florian Nowak (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 62 Wouter Wippert (Ned) Roompot
 63 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
 64 Filip Maciejuk (Pol) Leopard Pro Cycling
 65 Jan Willem van Schip (Ned) Roompot
 66 Brian van Goethem (Ned) Roompot
 67 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 68 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 69 Felix Gall (Aut) Development Team Sunweb
 70 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 71 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 72 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 73 Thomas Deruette (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic     00:26
 74 Stijn Devolder (Bel) Veranda's Willems                 00:28
 75 Jan Hugger (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 76 Cyrille Thiery (Swi) Swiss National Team
 77 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 78 Elias Van Breussegem (Bel) Veranda's Willems
 79 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin              00:30
 80 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
 81 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
 82 Yannick Martinez (Fra) Delko Marseille
 83 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
 84 Patrick Lechner (Ger) Bike Aid                         00:43
 85 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot                          00:46
 86 Joseph Areruya (Rwa) Delko Marseille                   00:53
 87 Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice
 88 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 89 Sjoerd van Ginneken (Ned) Roompot                      00:57
 90 Huub Duijn (Ned) Veranda's Willems
 91 Arjen Livyns (Bel) Veranda's Willems
 92 Kenny De Ketele (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 93 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 94 Paul Taebling (Ger) LKT Team Brandenburg               01:01
 95 Stefan Bissegger (Swi) Swiss National Team             01:27
 96 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin                  01:41
 97 Simon Laib (Ger) Team Dauner D&DQ | Akkon              01:52
 98 Gatis Smukulis (Lat) Delko Marseille                   02:16
 99 Frantisek Sisr (Cze) CCC Sprandi Polkowice
100 Charles Quarterman (GBr) Leopard Pro Cycling           03:12
101 Stefan Delfosse (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic     03:24
102 Julian Braun (Ger) Team Dauner D&DQ | Akkon
103 Christopher Heider (Ger) Team Dauner D&DQ | Akkon
104 Frederik Dombrowski (Ger) Team Dauner D&DQ | Akkon
105 Lukas Rüegg (Swi) Team Vorarlberg Santic
106 Joann Leinau (Ger) Team Sauerland NRW                  03:30
107 Florian Stork (Ger) Development Team Sunweb
108 Salim Kipkemboi (Ken) Bike Aid
109 Sergei Shilov (Rus) Gazprom-Rusvelo
110 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
111 Louis Leinau (Ger) Team Sauerland NRW                  05:44

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: