Grupa Lotto Soudal zatrzymała uciekiniera

Thomas De Gendt

Thomas De Gendt przedłużył kontrakt z belgijskim zespołem Lotto Soudal do 2020 roku.

31-letni zawodnik posiadł umowę ważną na 2019, ale kierownictwo jego postanowiło nie czekać, przedstawiając Belgowi nowe warunki, które zostały przyjęte.

De Gendt reprezentuje Lotto czwarty sezon i w tym czasie wyrobił sobie markę najskuteczniejszego uciekiniera w peletonie. Tylko tej wiosny sięgnął po etapy Volta a Catalunya i Tour de Romandie, a w sumie zgromadził 13 profesjonalnych zwycięstw, tej miary co etapy wszystkich Wielkich Tourów, odcinki Paryż-Nicea, Tour de Suisse i Criterium du Dauphine.

Posiadałem kontrakt do przyszłego roku, ale obie strony były zainteresowane przedłużeniem współpracy. Będę teraz spokojniejszy. W Lotto jest mi dobrze, grupa pozwala mi wybierać starty i kibicuje mojemu stylowi jazdy, dlatego decyzja o pozostaniu na dłużej nie była trudna. Myśląc o innym zespole martwiłem się, czy moje warunki zostałyby przyjęte

- powiedział De Gendt.

Lotto Soudal poszukuje na rynku sprintera, który zastąpi bez mała 36-letniego Andre Greipela. Niemiec wprawdzie dostał propozycję na przyszły sezon, lecz domaga się umowy dwuletniej. Na celowniku znalazł się Caleb Ewan. Według belgijskich mediów jest duża szansa, że Australijczyk odejdzie z Mitchelton-Scott do belgijskiej formacji.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: