Wyścigi

Wyścig Pokoju U23 – Grand Prix Priessnitz spa 2018: etap 3. Zwycięska szarża Tadeja Pogacara

19-letni Tadej Pogacar triumfował na trzecim, finałowym etapie młodzieżowego Wyścigu Pokoju i sięgnął po zwycięstwo w klasyfikacji końcowej wydarzenia.

Słoweniec na mecie górskiego odcinka w Jaseniku o przeszło minutę wyprzedził grupę przyprowadzoną przez Xubana Errazquina (Hiszpania) i Kamila Małeckiego.

Najlepszy z reprezentantów Polski, 19-letni Piotr Pękala, ukończył wyścig na 17. pozycji oraz na 8. miejscu w klasyfikacji młodzieżowej.

Ostatni etap młodzieżowego ścigania rozgrywany był w deszczowych warunkach, na trasie naznaczonej ośmioma podjazdami. Finałowa wspinaczka liczyła 2 kilometry, o średnim nachyleniu 8%.

Pogacar mimo jeszcze młodego wieku z dobrej strony pokazał się już w dorosłym kolarstwie, przed rokiem na 5. miejscu ukończył Tour of Slovenia, a pod koniec kwietnia br. był 13. w Tour of Croatia. Jako orlik błysnął przed rokiem 5. miejscem w Karpackim Wyścigu Kurierów i 7. w Piccolo Giro di Lombardia.

Wyniki 3. etapu Wyścigu Pokoju U23 – Grand Prix Priessnitz spa 2018 (2.Ncup), Jasenik – Jasenik (158 km):

La Vuelta Femenina 2023: etap 2. Triumf Alison Jackson

Mistrzyni Kanady Alison Jackson zdobyła w Moncofar drugi etap La Vuelta Femenina.

29 kwietnia 2024, 17:23

28 kwietnia 2024, 17:29