Skoda-Tour de Luxembourg 2018: etap 4. Perez znowu po swoje, Pasqualon utrzymał koszulkę

Anthony Perez porter 2018

Francuz Anthony Perez (Cofidis) okazał się najszybszy na etapie wieńczącym rywalizację w Tour de Luxembourg.

27-latek pokonał w finale Hiszpana Eduarda Pradesa (Euskadi - Murias) oraz Włocha Andreę Pasqualona (Wanty-Groupe Gobert), który zabezpieczył triumf w klasyfikacji generalnej wyścigu.

W ucieczce dnia jechali mistrz Polski Adrian Kurek i Niemiec Jonas Koch (obaj CCC Sprandi Polkowice), a towarzyszyli im Romain Combaud (Delko Marseille Provence KTM), Davide Orrico (Team Vorarlberg Santic), Loic Chetout (Cofidis) i Damien Gaudin (Direct Energie). Grupka na 100 kilometrów przed metą miała 2 minuty przewagi nad peletonem, co nie rokowało dobrze w kontekście naznaczonej podjazdem rundy w finale.

30 kilometórw przed metą przewaga wynosiła 1:30, a pracę zakończył Kurek. Uciekinierów ścigali kolarze Cofidisu, na pierwszej rundzie, 10 kilometrów przed metą , kończąc akcję Kocha i spółki. Pracy kolegów nie zmarnował Anthony Perez - kolarz Cofidisu odpowiedział na atak Huuba Duijna (Veranda's Willems Crelan) i wraz z Angelo Tulikiem (Direct Energie) i Mauro Finetto (Delko Marseille Provence KTM) sformował zwycięską grupkę.

Do trójki w finale dociągnęli jeszcze lider wyścigu Andrea Pasqualon (Wanty-Groupe Gobert) oraz Pit Leyder (Leopard) i Perez pokonać musiał właśnie ich by sięgnąć po etapowe zwycięstwo.

Francuz powtórzył sukces sprzed roku - wtedy wygrał przedostatni odcinek luksemburskiego ścigania i zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej. Dzisiejsza wygrana wywindowała go na 9. lokatę, ale jego zwycięstwo to 15. triumf kolarzy Cofidisu w tym sezonie i 10. w ostatnich 30 dniach.

Za plecami Włocha w końcowym rozrachunku uplasował się Słoweniec Jan Tratnik z polskiej grupy CCC Sprandi Polkowice. Podium wyścigu dopełnił najlepszy młodzieżowiec wyścigu Pit Leyder (Leopard Pro Cycling).

Wyniki 4. etapu Skoda-Tour de Luxembourg 2018 (2.HC), Mersch › Luxembourg (176 km):

  1 Anthony Perez (Fra) Cofidis                           3:57:31
  2 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi - Murias
  3 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert
  4 Pit Leyder (Lux) Leopard Pro Cycling
  5 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                       00:04
  6 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence KTM
  7 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
  8 Huub Duijn (Ned) Veranda's Willems Crelan
  9 Alexander Krieger (Ger) Leopard Pro Cycling
 10 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice
 11 Floris Gerts (Ned) Roompot Nederlandse Loterisj         00:13
 12 Patrick Schelling (Swi) Team Vorarlberg Santic          00:14
 13 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 14 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise            00:17
 15 Nikodemus Holler (Ger) Bike Aid                         00:21
 16 Nick van der Lijke (Ned) Roompot Nederlandse Loterij    00:24
 17 Olivier Pardini (Bel) Team Differdange Losch            00:27
 18 Justin Jules (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic         00:30
 19 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic          00:35
 20 Pieter Weening (Ned) Roompot Nederlandse Loterij
 21 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 22 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 23 Szymon Rekita (Pol) Leopard Pro Cycling 
 24 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis                        00:38
 25 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice               00:41
 26 Amaro Antunes (Por) CCC Sprandi Polkowice
 27 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille Provence KTM
 28 Paweł Cieślik (Pol) CCC Sprandi Polkowice               00:46
 29 Jan Hugger (Ger) Team Lotto-Kern Haus                   00:58
 30 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie                      00:59
 31 Roland Thalmann (Swi) Team Vorarlberg Santic            01:06
 32 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                   01:26
 33 Davide Orrico (Ita) Team Vorarlberg Santic
 34 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot Nederlandse Loterij       02:22
 35 Christophe Masson (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
 36 Florian Nowak (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 37 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi - Murias
 38 Jeroen Meijers (Ned) Roompot Nederlandse Loterij
 39 Gian Friesecke (Swi) Team Vorarlberg Santic
 40 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM       02:39
 41 Joshua Teasdale (GBr) Team Differdange Losch            02:46
 42 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise           02:50
 43 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                       02:58
 44 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise         03:11
 45 Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                03:33
 46 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie
 47 Arjen Livyns (Bel) Veranda's Willems Crelan             04:14
 48 Gatis Smukulis (Lat) Delko Marseille                    04:18
 49 Matteo Badilatti (Swi) Team Vorarlberg Santic           04:32
 50 Daniel Westmattelmann (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 51 Jan Brockhoff (Ger) Leopard Pro Cycling
 52 Fabian Schormair (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 53 Tom Thill (Lux) Team Differdange Losch
 54 Meron Abraham (Eri) Bike Aid
 55 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque                 04:41
 56 Sébastien Delfosse (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic   04:43
 57 Jens Reynders (Bel) Leopard Pro Cycling                 04:44
 58 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert              04:47
 59 Tobias Knaup (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 60 Gaëtan Pons (Lux) Leopard Pro Cycling                   04:51
 61 Dries De Bondt (Bel) Veranda's Willems Crelan           05:04
 62 Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice
 63 Lukas Meiler (Ger) Team Vorarlberg Santic               05:12
 64 Jan Willem van Schip (Ned) Roompot Nederlandse Loterij
 65 Yannick Martinez (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 66 Jelle Donders (Bel) Team Differdange Losch
 67 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis
 68 Jannik Steimle (Ger) Team Vorarlberg Santic             05:16
 69 Loic Chetout (Fra) Cofidis                              05:21
 70 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille Provence KTM        06:17
 71 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 72 Daniel Bichlmann (Ger) Bike Aid                         06:29
 73 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert                 07:00
 74 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis
 75 Christophe Laporte (Fra) Cofidis
 76 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis
 77 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 78 Fabien Doubey (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 79 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi - Murias
 80 Elias Van Breussegem (Bel) Veranda's Willems Crelan
 81 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie                      07:38
 82 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi - Murias               09:33
 83 Gotzon Udondo Santamaria (Spa) Euskadi - Murias         09:34
 84 Ivan Centrone (Lux) Team Differdange Losch              10:12

Klasyfikacja końcowa wyścigu:

  1 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert           14:31:33
  2 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice                 00:15
  3 Pit Leyder (Lux) Leopard Pro Cycling                    00:29
  4 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi - Murias           00:30
  5 Alexander Krieger (Ger) Leopard Pro Cycling             00:31
  6 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                       00:32
  7 Huub Duijn (Ned) Veranda's Willems Crelan
  8 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise         00:33
  9 Anthony Perez (Fra) Cofidis                             00:36
 10 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence            00:40
 11 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise            00:51
 12 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        01:03
 13 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic          01:07
 14 Olivier Pardini (Bel) Team Differdange Losch            01:09
 15 Nick van der Lijke (Ned) Roompot Nederlandse Loterij    01:13
 16 Floris Gerts (Ned) Roompot Nederlandse Loterij          01:15
 17 Patrick Schelling (Swi) Team Vorarlberg Santic          01:22
 18 Pieter Weening (Ned) Roompot Nederlandse Loterij        01:27
 19 Nikodemus Holler (Ger) Bike Aid
 20 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM      01:32
 21 Szymon Rekita (Pol) Leopard Pro Cycling                 01:42
 22 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic     01:46
 23 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice               01:51
 24 Amaro Antunes (Por) CCC Sprandi Polkowice               02:04
 25 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis                        02:10
 26 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                   02:33
 27 Roland Thalmann (Swi) Team Vorarlberg Santic            03:10
 28 Jeroen Meijers (Ned) Roompot Nederlandse Loterij        03:24
 29 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot Nederlandse Loterij       03:30
 30 Jan Hugger (Ger) Team Lotto-Kern Haus                   03:31
 31 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise           03:32
 32 Gian Friesecke (Swi) Team Vorarlberg Santic             03:46
 33 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi - Murias           04:05
 34 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM       04:21
 35 Christophe Masson (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic    04:53
 36 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie                      04:55
 37 Florian Nowak (Ger) Team Lotto-Kern Haus                04:56
 38 Davide Orrico (Ita) Team Vorarlberg Santic              05:25
 39 Paweł Cieślik (Pol) CCC Sprandi Polkowice               05:26
 40 Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice                  05:47
 41 Joshua Teasdale (GBr) Team Differdange Losch            06:44
 42 Sébastien Delfosse (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 43 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis                            07:23
 44 Fabian Schormair (Ger) Team Lotto-Kern Haus             07:29
 45 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise         08:05
 46 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille Provence KTM 08:08
 47 Fabien Doubey (Fra) Wanty-Groupe Gobert                 08:21
 48 Jannik Steimle (Ger) Team Vorarlberg Santic             08:22
 49 Yannick Martinez (Fra) Delko Marseille Provence KTM     09:02
 50 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert              09:22
 51 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert                 09:26
 52 Matteo Badilatti (Swi) Team Vorarlberg Santic           09:27
 53 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi - Murias               09:29
 54 Meron Abraham (Eri) Bike Aid                            09:31
 55 Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                09:45
 56 Justin Jules (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic         11:25
 57 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis                             11:26
 58 Ivan Centrone (Lux) Team Differdange Losch              12:09
 59 Jan Brockhoff (Ger) Leopard Pro Cycling                 12:52
 60 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi - Murias     12:58
 61 Tobias Knaup (Ger) Team Lotto-Kern Haus                 14:18
 62 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        14:42
 63 Loic Chetout (Fra) Cofidis                              14:46
 64 Tom Thill (Lux) Team Differdange Losch                  15:58
 65 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                       16:24
 66 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi - Murias               16:40
 67 Arjen Livyns (Bel) Veranda's Willems Crelan             16:50
 68 Christophe Laporte (Fra) Cofidis                        16:58
 69 Jan Willem van Schip (Ned) Roompot Nederlandse Loterij  17:17
 70 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis                        17:21
 71 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert              17:36
 72 Jens Reynders (Bel) Leopard Pro Cycling                 18:22
 73 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie                      18:54
 74 Gotzon Udondo Santamaria (Spa) Euskadi - Murias         19:22
 75 Gatis Smukulis (Lat) Delko Marseille Provence KTM       19:28
 76 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie                       20:52
 77 Lukas Meiler (Ger) Team Vorarlberg Santic               21:12
 78 Dries De Bondt (Bel) Veranda's Willems Crelan           22:56
 79 Elias Van Breussegem (Bel) Veranda's Willems Crelan     23:28
 80 Daniel Westmattelmann (Ger) Team Lotto-Kern Haus        24:55
 81 Gaëtan Pons (Lux) Leopard Pro Cycling                   27:11
 82 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille Provence KTM        30:10
 83 Jelle Donders (Bel) Team Differdange Losch              31:09
 84 Daniel Bichlmann (Ger) Bike Aid                         32:45

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: