Skoda-Tour de Luxembourg 2018: etap 1. Christophe Laporte najlepszy

Christophe Laporte 2018

Christophe Laporte (Cofidis) wygrał w Hesperange pierwszy etap Tour de Luxembourg. Liderem pozostał zwycięzca prologu - Damien Gaudin (Direct Energie).

Drugiego dnia rywalizacji na kolarzy czekał 186,7-kilometrowy odcinek z metą w miasteczku Hesperange, położonym w południowej części Wielkiego Księstwa Luksemburga. Trasa wiodła po płaskim terenie, więc spodziewać było się trzeba sprinterskiej końcówki.

W zawiązanej na wczesnym etapie rywalizacji ucieczce znaleźli się: Patryk Stosz (CCC Sprandi Polkowice), Jan Willem Van Schip (Roompot-Nederlandse Loterij), Lukas Meiler (Team Vorarlberg-Santic) oraz Florian Nowak (Team Lotto-Kern Haus). W pewnym momencie ich przewaga wynosiła już około 5 minut.

20 kilometrów przed metą solowego ataku spróbował Van Schip. Pozostała trójka zawodników uczestniczących w akcji dnia została złapana przez peleton 12 kilometrów przed kreską.

Peleton nie odpuścił także zawodnikowi drużyny Roompot-Nederlandse Loterij. Samotna ucieczka Holendra zakończyła się 4,5 kilometra przed metą.

Na ostatnich metrach rywalizacji na czoło wysunęli się kandydaci do końcowego triumfu. Najszybszy okazał się Christophe Laporte (Cofidis). Francuz wyprzedził Alexa Krischa (WB-Aqua Protect-Veranclassic) oraz Andreę Pasqualona (Wanty - Groupe Gobert). Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Damien Gaudin (Direct Energie).

Wyniki 1. etapu Skoda-Tour de Luxembourg 2018 (2.HC), Luksemburg - Hesperange (186,7 km):

  1 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credit   4:39:58
  2 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic
  3 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert
  4 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi Basque
  5 Alexander Krieger (Ger) Leopard Pro Cycling
  6 Justin Jules (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
  7 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
  8 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille
  9 Jannik Steimle (Ger) Team Vorarlberg Santic
 10 Sean De Bie (Bel) Veranda's Willems Crelan
 11 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 12 Floris Gerts (Ned) Roompot
 13 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 14 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
 15 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 16 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 17 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 18 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie
 19 Nick van der Lijke (Ned) Roompot
 20 Yannick Martinez (Fra) Delko Marseille
 21 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 22 Fabien Doubey (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 23 Fabian Schormair (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 24 Boris Vallee (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 25 Paweł Cieslik (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 26 Olivier Pardini (Bel) Team Differdange Losch
 27 Sébastien Delfosse (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 28 Arjen Livyns (Bel) Veranda's Willems Crelan
 29 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot
 30 Roland Thalmann (Swi) Team Vorarlberg Santic
 31 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque
 32 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 33 Patrick Schelling (Swi) Team Vorarlberg Santic
 34 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 35 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 36 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 37 Jens Reynders (Bel) Leopard Pro Cycling
 38 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice
 39 Huub Duijn (Ned) Veranda's Willems Crelan
 40 Pit Leyder (Lux) Leopard Pro Cycling
 41 Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice
 42 Szymon Rekita (Pol) Leopard Pro Cycling
 43 Gian Friesecke (Swi) Team Vorarlberg Santic
 44 Lukas Spengler (Swi) WB Aqua Protect Veranclassic
 45 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 46 Jan Brockhoff (Ger) Leopard Pro Cycling
 47 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 48 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille
 49 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille
 50 Gaëtan Pons (Lux) Leopard Pro Cycling
 51 Tom Thill (Lux) Team Differdange Losch
 52 Christophe Masson (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
 53 Amaro Antunes (Por) CCC Sprandi Polkowice
 54 Dries De Bondt (Bel) Veranda's Willems Crelan
 55 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 56 Tobias Knaup (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 57 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille
 58 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 59 Daniel Westmattelmann (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 60 Meron Abraham (Eri) Bike Aid
 61 Kevin van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 62 Ivan Centrone (Lux) Team Differdange Losch
 63 Davide Orrico (Ita) Team Vorarlberg Santic
 64 Matteo Badilatti (Swi) Team Vorarlberg Santic
 65 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 66 Stijn Devolder (Bel) Veranda's Willems Crelan
 67 Mathias Van Gompel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 68 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie
 69 Elias Van Breussegem (Bel) Veranda's Willems Crelan
 70 Gotzon Udondo Santamaria (Spa) Euskadi Basque
 71 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque
 72 Gatis Smukulis (Lat) Delko Marseille
 73 Ander Barrenetxea Uriarte (Spa) Euskadi Basque
 74 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque
 75 Jan Hugger (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 76 Raphaël Kockelmann (Lux) Team Differdange Losch        00:55
 77 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 78 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 79 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 80 Maxim Rusnac (Mda) Team Differdange Losch
 81 Pieter Weening (Ned) Roompot
 82 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie
 83 Meron Teshome (Eri) Bike Aid
 84 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 85 Nikodemus Holler (Ger) Bike Aid
 86 Lucas Carstensen (Ger) Bike Aid
 87 Joshua Teasdale (GBr) Team Differdange Losch           01:33
 88 Florian Nowak (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 89 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille
 90 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque
 91 Daniel Bichlmann (Ger) Bike Aid                        02:28
 92 Luca Henn (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 93 Joshua Huppertz (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 94 Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi Polkowice               03:50
 95 Lukas Meiler (Ger) Team Vorarlberg Santic
 96 Jelle Donders (Bel) Team Differdange Losch
 97 Mario Spengler (Swi) Leopard Pro Cycling
 98 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie
 99 Jan Willem van Schip (Ned) Roompot                     03:54
100 Jeroen Meijers (Ned) Roompot
101 Timo Schafer (Ger) Bike Aid                            12:16

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

  1 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie                   4:43:14
  2 Alexander Krieger (Ger) Leopard Pro Cycling            00:01
  3 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic         00:02
  4 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice                00:03
  5 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                      00:04
  6 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie                   00:05
  7 Sean De Bie (Bel) Veranda's Willems Crelan             00:06
  8 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise           00:08
  9 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 10 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 11 Huub Duijn (Ned) Veranda's Willems Crelan
 12 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                  00:09
 13 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 14 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi Basque
 15 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert             00:10
 16 Gaëtan Pons (Lux) Leopard Pro Cycling                  00:11
 17 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 18 Olivier Pardini (Bel) Team Differdange Losch           00:12
 19 Pit Leyder (Lux) Leopard Pro Cycling
 20 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
 21 Sébastien Delfosse (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 22 Ivan Centrone (Lux) Team Differdange Losch             00:14
 23 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille
 24 Nikodemus Holler (Ger) Bike Aid
 25 Elias Van Breussegem (Bel) Veranda's Willems Crela     00:15
 26 Szymon Rekita (Pol) Leopard Pro Cycling
 27 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque
 28 Jeroen Meijers (Ned) Roompot
 29 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 30 Lukas Spengler (Swi) WB Aqua Protect Veranclassic
 31 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot                          00:16
 32 Jan Brockhoff (Ger) Leopard Pro Cycling
 33 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille
 34 Justin Jules (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
 35 Arjen Livyns (Bel) Veranda's Willems Crelan            00:17
 36 Pieter Weening (Ned) Roompot
 37 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 38 Kevin van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 39 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 40 Dries De Bondt (Bel) Veranda's Willems Crelan
 41 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie                     00:18
 42 Stijn Devolder (Bel) Veranda's Willems Crelan
 43 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille
 44 Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice
 45 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 46 Yannick Martinez (Fra) Delko Marseille                 00:19
 47 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque
 48 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 49 Floris Gerts (Ned) Roompot
 50 Joshua Huppertz (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 51 Jannik Steimle (Ger) Team Vorarlberg Santic
 52 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 53 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque                00:21
 54 Roland Thalmann (Swi) Team Vorarlberg Santic
 55 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 56 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 57 Patrick Schelling (Swi) Team Vorarlberg Santic
 58 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        00:22
 59 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 60 Jens Reynders (Bel) Leopard Pro Cycling
 61 Tom Thill (Lux) Team Differdange Losch
 62 Fabien Doubey (Fra) Wanty-Groupe Gobert                00:23
 63 Christophe Masson (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
 64 Nick van der Lijke (Ned) Roompot
 65 Mathias Van Gompel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise      00:24
 66 Luca Henn (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 67 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 68 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 69 Davide Orrico (Ita) Team Vorarlberg Santic
 70 Maxim Rusnac (Mda) Team Differdange Losch              00:25
 71 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 72 Gatis Smukulis (Lat) Delko Marseille
 73 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque            00:26
 74 Boris Vallee (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 75 Fabian Schormair (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 76 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice              00:27
 77 Lucas Carstensen (Ger) Bike Aid
 78 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille
 79 Jan Hugger (Ger) Team Lotto-Kern Haus                  00:28
 80 Daniel Westmattelmann (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 81 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille
 82 Paweł Cieslik (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 83 Tobias Knaup (Ger) Team Lotto-Kern Haus                00:29
 84 Meron Teshome (Eri) Bike Aid                           00:30
 85 Amaro Antunes (Por) CCC Sprandi Polkowice              00:31
 86 Gotzon Udondo Santamaria (Spa) Euskadi Basque
 87 Gian Friesecke (Swi) Team Vorarlberg Santic            00:32
 88 Matteo Badilatti (Swi) Team Vorarlberg Santic          00:33
 89 Florian Nowak (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 90 Meron Abraham (Eri) Bike Aid                           00:37
 91 Ander Barrenetxea Uriarte (Spa) Euskadi Basque         00:41
 92 Raphaël Kockelmann (Lux) Team Differdange Losch        01:20
 93 Joshua Teasdale (GBr) Team Differdange Losch           02:00
 94 Daniel Bichlmann (Ger) Bike Aid                        03:00
 95 Jan Willem van Schip (Ned) Roompot                     04:05
 96 Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi Polkowice               04:07
 97 Lukas Meiler (Ger) Team Vorarlberg Santic              04:08
 98 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie
 99 Mario Spengler (Swi) Leopard Pro Cycling               04:27
100 Jelle Donders (Bel) Team Differdange Losch             04:30
101 Timo Schafer (Ger) Bike Aid                            13:00

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: