Lotto Thüringen Ladies Tour 2018: etap 4. Lisa Brennauer: przełamanie

Lisa Brennauer (Wiggle High5) wygrała w miejscowości Gera czwarty odcinek Lotto Thüringen Ladies Tour. Liderką pozostała Amerykanka Coryn Rivera (Team Sunweb).

Niemka na trudnym finiszu pokonała Holenderkę Ellen van Dijk (Team Sunweb) oraz Włoszkę Elenę Cecchini (Canyon-SRAM).

8. miejsce zajęła Małgorzata Jasińska (Movistar Team).

Dla 29-latki, reprezentującej w tym sezonie barwy brytyjskiej ekipy, jest to pierwszy triumf w sezonie. Brennauer kilkukrotnie meldowała się w czołówkach wyścigów Women's WorldTour, ale dopiero na szosach Turyngii udało jej się odnieść zwycięstwo.

W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymała piąta na finiszu Coryn Rivera, która w klasyfikacji generalnej wyprzedza o 6 sekund Brennauer i o 16 sekund drużynową koleżankę van Dijk.

Jasińska w klasyfikacji generalnej awansowała z ósmego na siódme miejsce.

Wyniki 4. etapu Lotto Thüringen Ladies Tour 2018 (2.HC), Gera - Gera (118 km):

1. Lisa Brennauer (Wiggle High5)                          2:54:33
2. Ellen van Dijk (Team Sunweb) 
3. Elena Cecchini (Canyon-SRAM)
4. Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana)
5. Coryn Rivera (Team Sunweb)
6. Roxane Fournier (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope)
7. Eva Buurman (Trek-Drops)
8. Małgorzata Jasińska (Movistar Team)
9. Emilia Fahlin (Wiggle High5)
10. Michaela Ebert (Reprezentacja Niemiec)
...
31. Katarzyna Wilkos (MAT Atom Deweloper)                   00:05
38. Aurela Nerlo (MAT ATOM Deweloper)                       00:11
47. Monika Brzeźna (MAT ATOM Deweloper)                     00:54
72. Marta Lach (MAT ATOM Deweloper)                         09:47
78. Karolina Sowa (MAT ATOM Deweloper)                      09:47

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

1. Coryn Rivera (Team Sunweb)                            12:14:10
2. Lisa Brennauer (Wiggle High5)                            00:06
3. Ellen Van Dijk (Team Sunweb)                             00:16
4. Roxane Fournier (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope)     00:21
5. Elena Cecchini (Canyon SRAM Racing)                      00:22
6. Floortje Mackaij (Team Sunweb)                           00:26
7. Małgorzata Jasińska (Movistar Team)                      00:30
8. Eva Buurman (Trek-Drops)                                 00:31
9. Lucinda Brand (Team Sunweb)                              00:35
10. Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana)                      00:32
...
31. Aurela Nerlo (MAT ATOM Deweloper)                       00:59
36. Katarzyna Wilkos (MAT ATOM Deweloper)                   03:50
41. Monika Brzeźna (MAT ATOM Deweloper)                     04:47
45. Marta Lach (MAT ATOM Deweloper)                         10:33
47. Karolina Sowa (MAT ATOM Deweloper)                      10:44

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: