Giro d'Italia

Giro d’Italia 2018: etap 18 – przekroje/mapki

Zapowiedź 18. etapu Giro d’Italia. 24 maja: Abbiategrasso – Prato Nevoso (196 km ★★★★☆).

Pierwszy z trzech górskich etapów w trzecim tygodniu Giro d’Italia. Ściganie rozpoczyna się na przedmieściach Mediolanu, a trasa poprowadzi przez rejony Alessandrii na południe. Leżąca w Alpach Morskich finałowa wspinaczka Prato Nevoso to 14 kilometrów o średnim nachyleniu niemal 7%. Podjazd jest regularny i nie powinien wyrządzić szkody czołówce wyścigu, dlatego to może być wreszcie dzień uciekinierów.

Niewielkie nachylenie i bardziej defensywna postawa lidera wyścigu zachęcić może do ataków kolarzy, którzy mają większą stratę w klasyfikacji generalnej – bitwa i miejsca w czołowej dziesiątce rozpocznie się zatem na dobre.

Na Prato Nevoso etapy Giro d’Italia kończyły się dwa razy, a zwyciężali późniejsi triumfatorzy klasyfikacji końcowej, w 1996 roku Paweł Tonkow, a w 2000 Stefano Garzelli.

Lotne premie: 130,7 km; 169,9 km

Górskie premie:
Novello (140 km; kat. 4; 5,4 km; 4,6%)
Prato Nevoso (kat. 1; 13,9 km; 6,9%, maks. 10%)

Start do etapu o godz. 12:00, planowany finisz: 16:56-17:29.

Początek transmisji w stacji Eurosport 1: 13:00.

Redakcja rowery.org

Zobacz komentarze

Tour de Romandie 2024: etap 4. Richard Carapaz triumfuje w Leysin, Carlos Rodriguez liderem

Richard Carapaz (EF Education-EasyPost) triumfował na mecie czwartego, królewskiego etapu Tour de Romandie.

27 kwietnia 2024, 16:17

Zapowiedź Vuelta España Femenina 2024

Vuelta España Femenina to pierwsza duża etapówka i pierwszy duży sprawdzian dla najlepszych góralek. Oto trasa, faworytki i plan relacji…

27 kwietnia 2024, 15:25

Giro d’Italia 2024. Geraint Thomas jeszcze raz po maglia rosa

Walijczyk Geraint Thomas wraca na Giro d'Italia i chce jeszcze raz powalczyć o zwycięstwo.

27 kwietnia 2024, 12:53

Tour de Romandie 2024. Thibau Nys uczy się szosowego rzemiosła

Thibau Nys wygrał po ucieczce dnia górski odcinek Tour de Romandie. Młody Belg w Les Marecottes zdobył życiowy wpis do…

27 kwietnia 2024, 10:27