Giro d'Italia 2018: etap 13. Elia Viviani przypomniał o sobie

Elia Viviani

Włoch Elia Viviani (Quick-Step Floors) został po finiszu z peletonu zwycięzcą trzynastego odcinka wyścigu Giro d'Italia.

Drugi przeciął kreskę Sam Bennett (Bora-hansgrohe), a trzecie miejsce wywalczył Danny van Poppel (LottoNL-Jumbo).

W klasyfikacji łącznej nie zaszły zmiany, w różu pozostał Brytyjczyk Simon Yates (Mitchelton-Scott).

Jazda Niziną Padańską przebiegała pod znakiem ucieczki w składzie Markel Irizar (Trek-Segafredo), Marco Marcato (UAE Team Emirates), Andrea Vendrame (Androni Gioccatoli), Alessandro Toneeli (Bardiani-CSF), Eugert Zhupa (Wilier Triestina).

Harcownicy zostali odpuszczeni na niecałe 4 minuty. W peletonie do pracy zabrali się kolarze Bora-hansgrohe i Quick-Step Floors, przez długie kilometry z prowadzenia nie schodził Cesare Benedetti.

Lotną premię (127,1 km) czołówka zaliczyła z zapasem 2 minut. Wzgórze Montello (160,7 km; kat. 4; 2,8 km; 3,9%) nie wprowadziło zmian w sytuacji na trasie, piątkę wchłonięto dopiero 6 kilometrów przed metą.

Kilometr przed kreską na długi finisz zdecydował się kolarz Wilier Triestina. Zdobył kilkadziesiąt metrów, pierwszy opuścił ostatni zakręt, ale za jego plecami ławą szła cała grupa sprinterów. Viviani przyspieszył zza pleców Sachy Modolo, odnosząc wyraźne zwycięstwo, przed spóźnionym Bennettem.

Wyniki 13. etapu Giro d'Italia 2018 (GT), Ferrara - Nervesa della Battaglia (180 km):

  1 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                 3:56:25
  2 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe
  3 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo
  4 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac
  5 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
  6 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
  7 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
  8 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
  9 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
 10 Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All
 11 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
 12 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
 13 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 14 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 15 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All
 16 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 17 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
 18 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
 19 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 20 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 21 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
 22 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors
 23 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 24 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
 25 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 26 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
 27 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
 28 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida
 29 Benjamin King (USA) Dimension Data
 30 Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All
 31 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
 32 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
 33 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
 34 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 35 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
 36 Christian Knees (Ger) Team Sky
 37 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott
 38 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
 39 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
 40 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
 41 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
 42 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
 43 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 44 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 45 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 46 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 47 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
 48 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac
 49 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy
 50 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
 51 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
 52 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 53 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
 54 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ
 55 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ
 56 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 57 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
 58 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data
 59 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 60 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 61 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac
 62 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 63 David De La Cruz (Spa) Team Sky
 64 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team
 65 Chris Froome (GBr) Team Sky
 66 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
 67 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
 68 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 69 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 70 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
 71 Sergio Henao (Col) Team Sky
 72 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
 73 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 74 Wout Poels (Ned) Team Sky
 75 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
 76 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 77 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 78 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
 79 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 80 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
 81 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
 82 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
 83 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
 84 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy
 85 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
 86 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
 87 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 88 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
 89 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 90 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
 91 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 92 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 93 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo
 94 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 95 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
 96 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
 97 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
 98 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
 99 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
100 Chad Haga (USA) Team Sunweb
101 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott
102 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors
103 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin
104 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
105 Lars Bak (Den) Lotto Fix All
106 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac
107 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo
108 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
109 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott
110 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy
111 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
112 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ
113 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
114 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
115 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott
116 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
117 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo
118 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
119 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors
120 Frederik Frison (Bel) Lotto Fix All
121 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin             00:40
122 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                   00:58
123 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott                      01:03
124 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac             01:06
125 Sander Armee (Bel) Lotto Fix All                       03:05
126 Tim Wellens (Bel) Lotto Fix All                        03:07
127 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia       03:10
128 Looc Vliegen (Bel) BMC Racing Team
129 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
130 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
131 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All
132 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
133 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
134 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ
135 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
136 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy
137 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
138 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
139 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
140 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo
141 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF
142 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
143 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
144 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
145 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
146 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
147 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin
148 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy
149 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ
150 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
151 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
152 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
153 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
154 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
155 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac
156 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
157 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida
158 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      03:22
159 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
160 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                     03:58
161 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin
162 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe               07:30
163 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac            08:14
164 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
165 Igor Anton (Spa) Dimension Data
166 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
167 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac        10:57
168 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                  15:24
DNS Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team

Punkty

  1 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                      53 pkt
  2 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                          35
  3 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia          32
  4 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                      25
  5 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                     24
  6 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac              18
  7 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         18
  8 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                         14
  9 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                     14
 10 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                 12
 11 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                        12
 12 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         10
 13 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale                   8
 14 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin                  7
 15 Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All                       6
 16 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy              5
 17 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                            4
 18 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         3
 19 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                       3
 20 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe                      3
 21 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors                      3
 22 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                           2
 23 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All                     1

Sprint 1 - Piove di Sacco, 70 km

  1 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                     10 pkt
  2 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia           6
  3 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                      3
  4 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          2
  5 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                         1

Sprint 2 - Villorba, 127 km

  1 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia          10 pkt
  2 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          6
  3 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                         3
  4 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                      2
  5 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                      1

Premia górska Montello, 160 km

  1 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          3 pkt
  2 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                         2
  3 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia           1

Klasyfikacja drużynowa

  1 Bardiani CSF                                        11:49:15
  2 Lotto Fix All
  3 Quick-Step Floors
  4 Bora-Hansgrohe
  5 LottoNl-Jumbo
  6 UAE Team Emirates
  7 Wilier Triestina-Selle Italia
  8 Dimension Data
  9 Androni Giocattoli-Sidermec
 10 Team Sunweb
 11 AG2R La Mondiale
 12 Bahrain-Merida
 13 BMC Racing Team
 14 EF Education First-Drapac
 15 Trek-Segafredo
 16 Groupama-FDJ
 17 Team Sky
 18 Israel-Cycling Academy
 19 Astana Pro Team
 20 Katusha-Alpecin
 21 Mitchelton-Scott
 22 Movistar Team

Klasyfikacja generalna po 13. etapie:

  1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                  55:54:20
  2 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                         00:47
  3 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                       01:04
  4 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                01:18
  5 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    01:56
  6 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                     02:09
  7 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                     02:36
  8 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                     02:54
  9 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                    02:55
 10 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                      03:10
 11 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team               03:17
 12 Chris Froome (GBr) Team Sky                            03:20
 13 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      03:25
 14 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                    03:29
 15 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            03:40
 16 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac          03:43
 17 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          04:01
 18 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                04:33
 19 Sergio Henao (Col) Team Sky                            05:08
 20 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   05:21
 21 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                    06:03
 22 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                     06:32
 23 Wout Poels (Ned) Team Sky                              06:49
 24 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  13:07
 25 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       14:09
 26 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                   14:23
 27 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                16:07
 28 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   16:19
 29 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team                20:06
 30 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                   22:18
 31 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ                      24:47
 32 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     26:33
 33 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                     27:32
 34 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ               28:48
 35 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       32:01
 36 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                33:44
 37 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo                 34:33
 38 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin               35:11
 39 Benjamin King (USA) Dimension Data                     36:37
 40 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                    40:43
 41 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida                 42:27
 42 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                   42:47
 43 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              43:03
 44 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy               43:26
 45 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott                 44:30
 46 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac           45:20
 47 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                45:50
 48 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                 46:32
 49 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                      48:20
 50 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      49:07
 51 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                     49:12
 52 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                      49:23
 53 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors                  50:36
 54 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                  51:30
 55 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac         52:13
 56 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team                 53:25
 57 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                    53:33
 58 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme     55:01
 59 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe               55:37
 60 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                         56:02
 61 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec       56:06
 62 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team             57:43
 63 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                      01:00:58
 64 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                    01:05:18
 65 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                   01:06:39
 66 Chad Haga (USA) Team Sunweb                         01:07:53
 67 Sander Armee (Bel) Lotto Fix All                    01:08:20
 68 Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All                     01:08:22
 69 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates              01:09:58
 70 Tim Wellens (Bel) Lotto Fix All                     01:11:38
 71 David De La Cruz (Spa) Team Sky                     01:12:18
 72 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy            01:12:50
 73 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                    01:15:43
 74 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF               01:16:42
 75 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                  01:18:46
 76 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                    01:19:09
 77 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                     01:20:02
 78 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All              01:20:03
 79 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ                     01:21:56
 80 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                01:22:04
 81 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates               01:23:16
 82 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                01:25:19
 83 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec  01:25:33
 84 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   01:26:18
 85 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data     01:27:16
 86 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team               01:27:30
 87 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac         01:29:19
 88 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin            01:30:57
 89 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                   01:31:27
 90 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team               01:32:27
 91 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                 01:34:19
 92 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team             01:34:46
 93 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                    01:35:29
 94 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                    01:35:37
 95 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                  01:35:55
 96 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac          01:38:20
 97 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                   01:38:26
 98 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy        01:38:45
 99 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors               01:39:17
100 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF                     01:39:39
101 Lars Bak (Den) Lotto Fix All                        01:40:04
102 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ               01:40:05
103 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
104 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott      01:40:33
105 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac        01:43:07
106 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                 01:43:55
107 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                01:45:10
108 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy       01:49:27
109 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ                   01:51:05
110 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   01:52:07
111 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe               01:53:42
112 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin           01:54:19
113 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin          01:54:43
114 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                 01:55:25
115 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                  01:55:33
116 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida              01:57:20
117 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                 01:57:26
118 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ                       01:58:05
119 Looc Vliegen (Bel) BMC Racing Team                  01:58:13
120 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team               01:58:23
121 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                    01:58:49
122 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                  01:58:53
123 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates        01:59:36
124 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo                   01:59:48
125 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy      02:00:48
126 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors              02:01:11
127 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    02:01:26
128 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                 02:02:01
129 Christian Knees (Ger) Team Sky                      02:02:19
130 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo                 02:03:00
131 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   02:03:48
132 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                      02:04:01
133 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
134 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo               02:04:48
135 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team               02:05:39
136 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy       02:06:26
137 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors            02:06:45
138 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                    02:06:54
139 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team              02:07:17
140 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All              02:08:06
141 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac    02:10:05
142 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ                   02:10:18
143 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott                   02:10:41
144 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                02:10:51
145 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team           02:12:19
146 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                       02:12:30
147 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                02:14:20
148 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb              02:15:30
149 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                  02:16:06
150 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac     02:17:47
151 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                    02:18:34
152 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors              02:18:41
153 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     02:19:18
154 Igor Anton (Spa) Dimension Data                     02:19:24
155 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                    02:19:48
156 Frederik Frison (Bel) Lotto Fix All                 02:20:01
157 Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All                02:21:32
158 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy              02:22:58
159 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                 02:23:16
160 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia   02:25:02
161 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe            02:27:17
162 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                     02:27:26
163 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                  02:28:41
164 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                  02:29:28
165 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia   02:37:40
166 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott                   02:38:43
167 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia    02:39:24
168 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia  02:52:40

Klasyfikacja punktowa

  1 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                     237 pkt
  2 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                         197
  3 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac              94
  4 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec        90
  5 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         89
  6 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                      89
  7 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                        86
  8 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                    68
  9 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia          64
 10 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                      59
 11 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy             57
 12 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                        46
 13 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                          43
 14 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                       41
 15 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin                 40
 16 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                            39
 17 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         39
 18 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                        38
 19 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         38
 20 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale                  38

Klasyfikacja górska

  1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                        58 pkt
  2 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                     47
  3 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                          36
  4 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          35
  5 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                       23
  6 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                         22
  7 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                   16
  8 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                      15
  9 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                       13
 10 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                      12
 11 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                   12
 12 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                          11
 13 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                        11
 14 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                         9
 15 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         9
 16 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          8
 17 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          7
 18 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team                    7
 19 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                           6
 20 Tim Wellens (Bel) Lotto Fix All                            6

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                 55:56:16
  2 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team               01:21
  3 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      01:29
  4 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            01:44
  5 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          02:05
  6 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  11:11
  7 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       12:13
  8 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     24:37
  9 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       30:05
 10 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              41:07
 11 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                43:54
 12 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                    01:03:22
 13 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                   01:04:43
 14 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                    01:13:47
 15 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                    01:17:13
 16 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec  01:23:37
 17 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec   01:24:22
 18 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team               01:25:34
 19 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac         01:27:23
 20 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin            01:29:01
 21 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                   01:29:31
 22 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy        01:36:49
 23 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale            01:38:09
 24 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                01:43:14
 25 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida              01:55:24
 26 Looc Vliegen (Bel) BMC Racing Team                  01:56:17
 27 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    01:59:30
 28 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                 02:00:05
 29 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                      02:02:05
 30 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors            02:04:49
 31 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                02:08:55
 32 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb              02:13:34
 33 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                    02:16:38
 34 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                    02:17:52
 35 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy              02:21:02
 36 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                  02:26:45
 37 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                  02:27:32

Klasyfikacja drużynowa

  1 Mitchelton-Scott                                   167:50:23
  2 Astana Pro Team                                        03:11
  3 Team Sky                                               04:07
  4 UAE Team Emirates                                      14:31
  5 Movistar Team                                          20:34
  6 AG2R La Mondiale                                       25:13
  7 Dimension Data                                         26:26
  8 Team Sunweb                                            27:30
  9 Bora-Hansgrohe                                         30:29
 10 Groupama-FDJ                                           30:40
 11 Bahrain-Merida                                         41:19
 12 EF Education First-Drapac                              43:30
 13 LottoNl-Jumbo                                          58:35
 14 Androni Giocattoli-Sidermec                         01:06:50
 15 BMC Racing Team                                     01:16:11
 16 Katusha-Alpecin                                     01:19:46
 17 Quick-Step Floors                                   01:42:01
 18 Trek-Segafredo                                      02:00:31
 19 Lotto Fix All                                       02:08:52
 20 Israel-Cycling Academy                              02:27:19
 21 Bardiani CSF                                        02:59:50
 22 Wilier Triestina-Selle Italia                       06:02:18

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

5 Comments

  1. Escapado

    18 maja 2018, 18:12 o 18:12

    Ciekawa sprawa, ze w pierwszej 10-tce kazdy kolarz jest z innej drużyny i innego kraju. Nic sie tu nie powtarza!

  2. Escapado

    18 maja 2018, 18:13 o 18:13

    Ok, jeat dwóch Włochów umknęło mi 😀

    • Grzegorz

      18 maja 2018, 19:03 o 19:03

      ...Fabio Aru nie jest Włochem .

      • Escapado

        20 maja 2018, 11:36 o 11:36

        A kim..?

  3. Grzegorz

    20 maja 2018, 19:46 o 19:46

    Ok. Jest😶

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: