Tour of Norway 2018: etap 2. Edvald Boasson Hagen za sterami

Edvald Boasson Hagen

Edvald Boasson Hagen (Dimension Data) zwyciężył w drugim dniu Wyścigu Dookoła Norwegii.

Trzykrotny triumfator wyścigu w finale na małym podjeździe pokonał swojego rodaka Sondre Holsta Engera (Israel Cycling Academy) oraz Alexa Aranburu (Caja Rural-Seguros RGA).

20. miejsce dla zespołu CCC Sprandi Polkowice wywalczył Jonas Koch.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej przejął Holst Enger, który po dwóch etapach o 2 sekundy wyprzedza Boassona Hagena.

Wyniki 2. etapu Tour of Norway 2018 (2.HC), Hønefoss - Asker (146 km):

  1 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                       3:25:32
  2 Sondre Enger (Nor) Israel Cycling Academy
  3 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
  4 Justin Jules (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
  5 Leonardo Basso (Ita) Team Sky
  6 Alexander Kamp (Den) Team Virtu Cycling
  7 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
  8 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
  9 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                                   00:03
 10 Trond Hokon Trondsen (Nor) Team Coop
 11 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport
 12 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic
 13 Jeroen Meijers (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 14 Kristian Aasvold (Nor) Team Coop
 15 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 16 Pieter Weening (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 17 Omer Goldshtein (Isr) Israel Cycling Academy
 18 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
 19 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 20 Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice
 21 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 22 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 23 Maxime Farazijn (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 24 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 25 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport
 26 Carl Fredrik Hagen (Nor) Joker Icopal
 27 Andreas Vangstad (Nor) Joker Icopal
 28 Rob Ruijgh (Ned) Tarteletto-Isorex
 29 Krister Hagen (Nor) Team Coop
 30 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo
 31 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 32 Pim Ligthart (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 33 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural-Seguros RGA
 34 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 35 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country
 36 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country
 37 Luca Wackermann (Ita) Bardiani CSF
 38 Floris Gerts (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 39 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 40 Jesper Schultz (Den) Team Virtu Cycling
 41 Jon Irisarri Rincon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 42 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport
 43 Antoine Warnier (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 44 Bjorn Tore Hoem (Nor) Joker Icopal
 45 Niklas Larsen (Den) Team Virtu Cycling
 46 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 47 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 48 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy
 49 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 50 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo
 51 Aitor Gonzalez Prieto (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
 52 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 53 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 54 Markus Hoelgaard (Nor) Joker Icopal
 55 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 56 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy
 57 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy
 58 oivind Lukkedal (Nor) Team Coop
 59 Frantisek Sisr (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 60 Abram Stockman (Bel) Tarteletto-Isorex
 61 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo
 62 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport
 63 Erik Nordsaeter Resell (Nor) Uno-X Norwegian
 64 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 65 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko Marseille Provence KTM
 66 Louis Bendixen (Den) Team Coop                                    00:14
 67 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy                         00:21
 68 Kristoffer Skjerping (Nor) Joker Icopal                           00:26
 69 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
 70 Marco Maronese (Ita) Bardiani CSF                                 00:30
 71 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky
 72 Sergio Torres Jorro (Spa) Tarteletto-Isorex                       00:32
 73 Syver Worsted (Nor) Uno-X Norwegian
 74 Torkil Veyhe (Den) Team Virtu Cycling
 75 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice                       00:45
 76 Boris Vallee (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 77 Mark McNally (GBr) Wanty-Groupe Gobert
 78 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 79 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Joker Icopal                           00:49
 80 Ylber Sefa (Alb) Tarteletto-Isorex                                00:52
 81 Daniel Savini (Ita) Bardiani CSF
 82 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF                              01:01
 83 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 84 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence KTM                  01:05
 85 Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport
 86 Yannis Yssaad (Fra) Caja Rural-Seguros RGA
 87 Audun Brekke Flotten (Nor) Team Virtu Cycling
 88 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 89 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky                               01:18
 90 Anders Skaarseth (Nor) Uno-X Norwegian
 91 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille Provence KTM
 92 Torstein Troen (Nor) Uno-X Norwegian
 93 Andrew Leigh (GBr) Tarteletto-Isorex
 94 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF                              01:26
 95 Lukas Spengler (Swi) WB Aqua Protect Veranclassic                 01:28
 96 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data
 97 Paweł Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 98 Robbert de Greef (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij                01:33
 99 Hokon Lunder Aalrust (Nor) Team Coop
100 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo
101 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
102 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo                             02:05
103 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Groupe Gobert
104 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Team Virtu Cycling                   02:15
105 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise                       02:22
106 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo                                  02:50
107 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data                              02:51
108 Lars Saugstad (Nor) Uno-X Norwegian                               03:03
109 Alan Banaszek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
110 Sébastien Delfosse (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic             03:17
111 Sergio Samitier Samitier (Spa) Euskadi Basque Country-Murias      03:23
112 Gatis Smukulis (Lat) Delko Marseille Provence KTM
113 Shane Archbold (NZl) Aqua Blue Sport                              04:53
114 David Boucher (Bel) Tarteletto-Isorex                             05:56
115 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data                             07:21
116 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data                  07:43
117 Kristian Kulset (Nor) Uno-X Norwegian
DNS Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
DSQ Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  1 Sondre Enger (Nor) Israel Cycling Academy                       7:59:14
  2 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                         00:02
  3 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                             00:05
  4 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                   00:08
  5 Erik Nordsaeter Resell (Nor) Uno-X Norwegian                      00:09
  6 Bjorn Tore Hoem (Nor) Joker Icopal                                00:11
  7 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert                    00:12
  8 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
  9 Alexander Kamp (Den) Team Virtu Cycling
 10 Andreas Vangstad (Nor) Joker Icopal
 11 Justin Jules (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
 12 Leonardo Basso (Ita) Team Sky
 13 Antoine Warnier (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 14 oivind Lukkedal (Nor) Team Coop
 15 Trond Hokon Trondsen (Nor) Team Coop                              00:15
 16 Jeroen Meijers (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 17 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 18 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
 19 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 20 Kristian Aasvold (Nor) Team Coop
 21 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 22 Maxime Farazijn (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 23 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 24 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
 25 Rob Ruijgh (Ned) Tarteletto-Isorex
 26 Omer Goldshtein (Isr) Israel Cycling Academy
 27 Niklas Larsen (Den) Team Virtu Cycling
 28 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
 29 Carl Fredrik Hagen (Nor) Joker Icopal
 30 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 31 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 32 Luca Wackermann (Ita) Bardiani CSF
 33 Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice
 34 Krister Hagen (Nor) Team Coop
 35 Pim Ligthart (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 36 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural-Seguros RGA
 37 Pieter Weening (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 38 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 39 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 40 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic
 41 Jon Irisarri Rincon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 42 Abram Stockman (Bel) Tarteletto-Isorex
 43 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport
 44 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo
 45 Jesper Schultz (Den) Team Virtu Cycling
 46 Frantisek Sisr (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 47 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport
 48 Aitor Gonzalez Prieto (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
 49 Markus Hoelgaard (Nor) Joker Icopal
 50 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 51 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport
 52 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 53 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy
 54 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy
 55 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo
 56 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
 57 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 58 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 59 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko Marseille Provence KTM
 60 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport
 61 Floris Gerts (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 62 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy
 63 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 64 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 65 Louis Bendixen (Den) Team Coop                                    00:26
 66 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy                         00:33
 67 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country-MUrias          00:34
 68 Kristoffer Skjerping (Nor) Joker Icopal                           00:38
 69 Marco Maronese (Ita) Bardiani CSF                                 00:42
 70 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky
 71 Torkil Veyhe (Den) Team Virtu Cycling                             00:44
 72 Sergio Torres Jorro (Spa) Tarteletto-Isorex
 73 Boris Vallee (Bel) Wanty-Groupe Gobert                            00:57
 74 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 75 Mark McNally (GBr) Wanty-Groupe Gobert
 76 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 77 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Joker Icopal                           01:01
 78 Ylber Sefa (Alb) Tarteletto-Isorex                                01:04
 79 Daniel Savini (Ita) Bardiani CSF
 80 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo                            01:13
 81 Audun Brekke Flotten (Nor) Team Virtu Cycling                     01:16
 82 Yannis Yssaad (Fra) Caja Rural-Seguros RGA                        01:17
 83 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence KTM
 84 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 85 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky                               01:30
 86 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille Provence KTM
 87 Torstein Troen (Nor) Uno-X Norwegian
 88 Andrew Leigh (GBr) Tarteletto-Isorex
 89 Anders Skaarseth (Nor) Uno-X Norwegian
 90 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF                              01:38
 91 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data                      01:40
 92 Lukas Spengler (Swi) WB Aqua Protect Veranclassic
 93 Paweł Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 94 Robbert de Greef (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij                01:45
 95 Hokon Lunder Aalrust (Nor) Team Coop
 96 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 97 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo
 98 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo                                02:12
 99 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Groupe Gobert                           02:17
100 Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport                               02:24
101 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Team Virtu Cycling                   02:27
102 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise                       02:34
103 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo                                  03:02
104 Alan Banaszek (Pol) CCC Sprandi Polkowice                         03:15
105 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF
106 Lars Saugstad (Nor) Uno-X Norwegian
107 Gatis Smukulis (Lat) Delko Marseille Provence KTM                 03:31
108 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo                             04:53
109 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data                              05:00
110 Sergio Samitier Samitier (Spa) Euskadi Basque Country-Murias      05:02
111 Shane Archbold (NZl) Aqua Blue Sport                              05:05
112 Sébastien Delfosse (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic             05:59
113 David Boucher (Bel) Tarteletto-Isorex                             06:08
114 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data                             07:33
115 Syver Worsted (Nor) Uno-X Norwegian                               08:38
116 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data                  09:52
117 Kristian Kulset (Nor) Uno-X Norwegian

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: