Bałtyk - Karkonosze Tour 2018: etap 2. Lendowski najszybszy w Zbąszynku

Jeremy Lendowski (Triebwerk-Energy CT) okazał się najszybszy w masowym sprincie wieńczącym drugi etap 26. edycji Bałtyk - Karkonosze Tour. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Fabian Schormair (Team Lotto-Kern Haus).

Zaledwie 121 kilometrów mieli do pokonania kolarze w trzecim dniu rywalizacji w wyścigu Bałtyk - Karkonosze Tour. Trasa zapętlona została wokół Zbąszynka, a pomimo zawiązywanych w trakcie rywalizacji akcji zaczepnych, na mecie zameldował się cały peleton.

Jako pierwszy białą kreskę przekroczył tym razem Niemiec Jeremy Lendowski (Triebwerk-Energu CT), wyprzedzając rodaka Jonasa Rutscha (Team Lotto-Kern Haus) i Holendra Yoeriego Havika (Vlasman CT). Najwyżej sklasyfikowanym z Polaków był dziś Eryk Latoń (Team Hurom), zajmując 8. pozycję.

W piątek na zawodników czeka 165-kilometrowy etap wiodący z Kożuchowa do Kowar.

Wyniki 2. etapu Bałtyk - Karkonosze Tour 2018 (2.2), Zbąszynek - Zbąszynek (121,2 km):

  1 Jeremy Lendowski (Ger) Triebwerk-Energy CT           2:38:09 
  2 Jonas Rutsch (Ger) Team Lotto-Kern Haus         
  3 Yoeri Havik (Ned) Vlasman CT
  4 Adrian Rips (Ger) elektroland24 Cycling Team
  5 Sven Thurau (Ger) Dauner D&DQ-Akkon
  6 Aaron Grosser (Ger) Sauerland NRW p/b SKS Germany
  7 Maksim Sukhov (Rus) Marathon-Tula Cycling Team
  8 Eryk Latoń (Pol) Team Hurom
  9 Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 10 Adrian Banaszek (Pol) Voster Uniwheels Team

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

 1 Fabian Schormair (Ger) Team Lotto-Kern Haus          6:19:49
  2 Richard Larsen (Swe) Ryska Posten Racing Team          00:06
  3 Anton Kuzmin (Kaz) Astana City                         00:07
  4 Franz Schiewer (Ger) Tirebwerk-Energy                  00:18
  5 Jeremy Lendowski (Ger) Triebwerk-Energy CT             00:25
  6 Sindre Bjerkestrand Haugsvaer (Nor) Ryska Posten       00:30
  7 Yoeri Havik (Ned) Vlasman CT                           00:32
  8 Adam Stachowiak (Pol) Voster Uniwheels Team            00:33
  9 Mateusz Komar (Pol) Voster Uniwheels Team
 10 Tobiasz Pawlak (Pol) Domin Sport                       00:34

PEŁNE WYNIKI

Dodaj komentarz