Daniel - odzież kolarska

Cofidis i Gazprom-RusVelo zaproszone na Tour de Pologne 2018

Czesław Lang w samochodzie dyrektora Tour de Pologne

Cofidis i Gazprom-RusVelo otrzymały "dzikie karty" do tegorocznego wyścigu Tour de Pologne (4-10 sierpnia).

Rosyjski zespół kontynentalny jest stałym gościem na drogach południowej Polski, natomiast ekipa Cedrica Vasseura ostatni raz jechała dawno, bo w 2009 roku.

Liderem francuskiej grupy jest Nacer Bouhanni, w tym roku znacznie lepiej prezentuje się jednak Christophe Laporte, posiadający już cztery zwycięstwa na koncie, w tym Tro-Bro Leon.

W składzie znajduje się kilka innych solidnych nazwisk, zwycięzca etapowy Tour de Yorkshire Stephane Rossetto, triumfator 4 Dni Dunkierki Dimitri Claeys, mistrz Hiszpanii Jesus Herrada, Luis Angel Mate czy Daniel Navarro.

Cofidis przyjedzie do Polski pomiędzy startami w Tour de France i Vuelta a Espana, dlatego trzon zespołu powinni stanowić kolarze przygotowujący się do hiszpańskiego Wielkiego Touru.

Obok dwóch zagranicznych ekip prokonentalnych oraz osiemnastu worldtourowych w 75. Tour de Pologne należy się spodziewać jazdy reprezentacji Polski i CCC Sprandi Polkowice.

Oficjalna prezentacja trasy wyścigu Czesława Langa odbędzie się w najbliższy weekend w Wilanowie.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: