Daniel - odzież kolarska

Cofidis w kolarstwie do 2022 roku

Nacer Bouhanni

Francuska ekipa Cofidis poinformowała, że jej główny sponsor - firma świadcząca usługi finansowe Cofidis - przedłużył umowę sponsorską do 2022 roku.

Czerwone koszulki francuskiego zespołu, kierowanego obecnie przez Cedrica Vasseura, w peletonie po raz pierwszy pojawiły się w 1997 roku, a przez ostatnie 8 sezonów ekipa zarejestrowana była jako zespół drugiej dywizji, Professional Continental.

W tym sezonie liderami formacji są sprinter Nacer Bouhanni oraz jego rozprowadzający, a obecnie budujący sobie własną pozycję, Christophe Laporte. Zespół polega też na hiszpańskich góralach - Danielu Navarro, Luisie Mate oraz braciach Jose i Jesusie Herrada.

Grupa w tym sezonie zanotowała póki co sześć zwycięstw, w tym triumfy na etapach Czterech Dni Dunkierki, Tour de Yorkshire czy w Tro Bro Leon. W kolejnych miesiącach jej celami są Tour de France i Vuelta a Espana.

Firma Cofidis, na rynku usług finansowych we Francji i innych europejskich krajach, w tym Polsce, działa od 1982 roku. Jej specjalizacją są pożyczki na konkretne projekty, kredyty odnawialne i ubezpieczenia.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: