Giro d'Italia 2018: etap 3. Elia Viviani najszybszy po raz drugi

Elia Viviani wygrywa 3. etap Giro d'Italia

Włoch Elia Viviani zwycięstwem w Ejlacie zamknął azjatycką część wyścigu dookoła Włoch.

Kolarz formacji Quick-Step Floors na finiszu z peletonu pokonał Sachę Modolo (Education First-Drapac) i Sama Bennetta (Bora-hansgrohe).

W klasyfikacji generalnej Giro d'Italia bez zmian, właścicielem "maglia rosa" pozostał Rohan Dennis (BMC Racing).

Płaski etap przez pustynię Negew liczył niemal 230 kilometrów. Ucieczkę zaraz po starcie zawiązali Enrico Barbin (Bardiani-CSF), Marco Frapporti (Androni Giocattoli) i Guillaume Boivin (Israel Cycling Academy), łatwo odskakując na blisko 7 minut.

Peleton spokojnie prowadził zespół BMC Racing. Dopiero po górskiej premii Faran River (127,8 km; kat. 4; 1,2 km; 6,5%), gdzie na prowadzeniu w klasyfikacji górskiej umocnił się Barbin, dołączyli kolarze Quick-Step i Wilier Triestina. Harcownicy broni się niemal do samego końca, ich akcję zakończono dopiero 6 kilometrów przed metą.

Na technicznej końcówce najlepiej zorganizowali się zawodnicy Quick-Step. Po wyjściu z ostatniego zakrętu przyspieszył Bennett. Z koła Irlandczyka zaczął wychodzić Viviani. Spychany do bandy Włoch zdołał się przepchnąć i nie zwalniając wyszarpał dla siebie już drugie zwycięstwo w Giro.

Wyniki 3. etapu Giro d'Italia 2018 (GT), Beer Szewa - Ejlat (229 km):

  1 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                 5:02:09
  2 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac
  3 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe
  4 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
  5 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo
  6 Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All
  7 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
  8 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
  9 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
 10 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
 11 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy
 12 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
 13 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
 14 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac
 15 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
 16 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 17 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
 18 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
 19 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
 20 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 21 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
 22 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 23 Tim Wellens (Bel) Lotto Fix All
 24 Rafael Valls Ferri (Spa) Movistar Team
 25 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
 26 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
 27 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
 28 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott
 29 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 30 Chris Froome (GBr) Team Sky
 31 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
 32 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 33 Wout Poels (Ned) Team Sky
 34 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
 35 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin
 36 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 37 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
 38 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 39 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
 40 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
 41 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ
 42 Lars Bak (Den) Lotto Fix All
 43 Sergio Henao (Col) Team Sky
 44 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
 45 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin
 46 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
 47 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors
 48 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ
 49 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All
 50 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
 51 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
 52 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
 53 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
 54 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 55 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
 56 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team
 57 Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All
 58 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 59 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
 60 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 61 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin
 62 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
 63 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 64 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 65 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
 66 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 67 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott
 68 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
 69 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 70 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 71 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
 72 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 73 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 74 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 75 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
 76 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 77 David De La Cruz (Spa) Team Sky
 78 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
 79 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ
 80 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data
 81 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 82 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
 83 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia
 84 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
 85 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
 86 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
 87 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo
 88 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 89 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
 90 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 91 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac
 92 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy
 93 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy
 94 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                  00:27
 95 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 96 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      00:31
 97 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
 98 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 99 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
100 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
101 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
102 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
103 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
104 Igor Anton (Spa) Dimension Data
105 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
106 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors
107 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac
108 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
109 Benjamin King (USA) Dimension Data
110 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac
111 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
112 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
113 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
114 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
115 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
116 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All
117 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
118 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
119 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy
120 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
121 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac
122 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott                      00:42
123 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy          00:48
124 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe                     01:05
125 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                 01:07
126 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF                     01:14
127 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
128 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF
129 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
130 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo
131 Christian Knees (Ger) Team Sky
132 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
133 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
134 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
135 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy               01:32
136 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
137 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
138 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
139 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
140 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo
141 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo
142 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
143 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
144 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
145 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ                          02:10
146 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy
147 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott
148 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
149 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ
150 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            02:22
151 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
152 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
153 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
154 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
155 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida
156 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott                      03:05
157 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
158 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                       03:07
159 Sander Armee (Bel) Lotto Fix All
160 Frederik Frison (Bel) Lotto Fix All
161 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
162 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo
163 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team                     03:11
164 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
165 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
166 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy
167 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team             03:14
168 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     04:11
169 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac
170 Edoardo Zardini (Ita) Wilier Triestina-Selle Itali     05:15
171 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida
172 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
173 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
174 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
175 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac

Punkty

  1 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                      62 pkt
  2 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac              41
  3 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy             40
  4 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                          25
  5 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         24
  6 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia        18
  7 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                          16
  8 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                      14
  9 Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All                      12
 10 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         10
 11 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin                  8
 12 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                         7
 13 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                       6
 14 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                          6
 15 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors                     6
 16 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy             5
 17 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                            4
 18 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                         3
 19 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac              2
 20 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                      1
 21 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                      1
 22 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors                     1

Sprint 1 - SDE Boker, 45km

  1 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy             10 pkt
  2 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          6
  3 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                           3
  4 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                       2
  5 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac               1
  6 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors
  7 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
  8 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors

Sprint 2 - Mitzpe Ramon, 77km

  1 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy             10 pkt
  2 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          6
  3 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                           3
  4 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                       2
  5 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                          1
  6 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors
  7 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac
  8 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors

Premia górska

Faran River, 127km

  1 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          3 pkt
  2 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                           2
  3 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy              1

Drużynowo

  1 Katusha-Alpecin                                     15:06:27
  2 Mitchelton-Scott
  3 Lotto Fix All
  4 Quick-Step Floors
  5 Bora-Hansgrohe
  6 Astana Pro Team
  7 Androni Giocattoli-Sidermec
  8 LottoNl-Jumbo
  9 Trek-Segafredo
 10 Team Sky
 11 EF Education First-Drapac
 12 BMC Racing Team
 13 Movistar Team
 14 AG2R La Mondiale
 15 Groupama-FDJ
 16 Dimension Data
 17 UAE Team Emirates
 18 Wilier Triestina-Selle Italia
 19 Israel-Cycling Academy
 20 Team Sunweb                                            00:31
 21 Bahrain-Merida
 22 Bardiani CSF                                           02:28

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

  1 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                   9:05:30
  2 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                         00:01
  3 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   00:13
  4 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                     00:17
  5 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                     00:19
  6 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                     00:21
  7 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          00:22
  8 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                      00:28
  9 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
 10 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                    00:29
 11 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  00:30
 12 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin               00:31
 13 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              00:32
 14 Tim Wellens (Bel) Lotto Fix All                        00:33
 15 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All                 00:34
 16 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
 17 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                    00:35
 18 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
 19 Chris Froome (GBr) Team Sky                            00:38
 20 Rafael Valls Ferri (Spa) Movistar Team                 00:39
 21 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   00:41
 22 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
 23 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 24 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            00:43
 25 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                    00:44
 26 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team                 00:45
 27 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
 28 Sergio Henao (Col) Team Sky                            00:46
 29 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                        00:47
 30 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
 31 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                    00:49
 32 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                     00:50
 33 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data
 34 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                      00:51
 35 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                       00:53
 36 David De La Cruz (Spa) Team Sky
 37 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 38 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team                00:54
 39 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
 40 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 41 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                   00:56
 42 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott
 43 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                     00:57
 44 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 45 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 46 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                       00:58
 47 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ                  01:00
 48 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                      01:02
 49 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 50 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
 51 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac          01:03
 52 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     01:04
 53 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin               01:06
 54 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
 55 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
 56 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ                        01:07
 57 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
 58 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac           01:08
 59 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 60 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                         01:09
 61 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
 62 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors
 63 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin              01:12
 64 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe
 65 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                01:14
 66 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
 67 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 68 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 69 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                    01:15
 70 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
 71 Benjamin King (USA) Dimension Data                     01:16
 72 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                     01:17
 73 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec       01:19
 74 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team              01:22
 75 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       01:23
 76 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
 77 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      01:25
 78 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                       01:26
 79 Lars Bak (Den) Lotto Fix All
 80 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               01:27
 81 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                   01:28
 82 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                   01:29
 83 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                        01:31
 84 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 85 Wout Poels (Ned) Team Sky
 86 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac         01:32
 87 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     01:33
 88 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors               01:34
 89 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
 90 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates           01:38
 91 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
 92 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac           01:40
 93 Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All
 94 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                      01:41
 95 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 96 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                     01:42
 97 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia       01:44
 98 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy
 99 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott
100 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
101 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy                 01:46
102 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                    01:47
103 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team                  01:52
104 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
105 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac       01:54
106 Igor Anton (Spa) Dimension Data                        01:55
107 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia       01:59
108 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo
109 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy         02:00
110 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                  02:01
111 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia      02:06
112 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                   02:11
113 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                  02:18
114 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ
115 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo                    02:21
116 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All                 02:22
117 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy           02:23
118 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                     02:28
119 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                    02:36
120 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                       02:38
121 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe                     02:39
122 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
123 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                     02:49
124 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data        02:52
125 Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All                   02:55
126 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                         02:58
127 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF                        03:00
128 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                          03:01
129 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
130 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                       03:11
131 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                    03:24
132 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac        03:27
133 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy          03:32
134 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      03:38
135 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                  03:42
136 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
137 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                      03:47
138 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
139 Christian Knees (Ger) Team Sky
140 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy               03:50
141 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF                     03:59
142 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy                   04:00
143 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                  04:03
144 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                       04:09
145 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            04:14
146 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
147 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ                          04:15
148 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                   04:16
149 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb                 04:18
150 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe                  04:20
151 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe               04:23
152 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ                      04:25
153 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                     04:27
154 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      04:31
155 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy               04:36
156 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
157 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                       04:40
158 Sander Armee (Bel) Lotto Fix All                       04:52
159 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team             05:09
160 Frederik Frison (Bel) Lotto Fix All                    05:13
161 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
162 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    05:18
163 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac             05:24
164 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott         05:33
165 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott                      05:36
166 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team                     05:46
167 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                     06:16
168 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac            06:35
169 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                      06:36
170 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                         06:53
171 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                 07:01
172 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team                  07:02
173 Edoardo Zardini (Ita) Wilier Triestina-Selle Itali     07:20
174 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                       08:15
175 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     08:58

Klasyfikacja punktowa

  1 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                     130 pkt
  2 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac              55
  3 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia        53
  4 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                          50
  5 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy             48
  6 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                        32
  7 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         24
  8 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec        20
  9 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         18
 10 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                    18
 11 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                         16
 12 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                          16
 13 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                            15
 14 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin                 15
 15 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                      15
 16 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                      13
 17 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All                    13
 18 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                        13
 19 Lars Bak (Den) Lotto Fix All                              12
 20 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale                  12

Klasyfikacja górska

  1 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                           5 pkt
  2 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          3
  3 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy              3
  4 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         1

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors        9:05:52
  2 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  00:08
  3 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin               00:09
  4 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              00:10
  5 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            00:21
  6 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      00:28
  7 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                       00:31
  8 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team               00:35
  9 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                       00:36
 10 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                      00:40
 11 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 12 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
 13 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     00:42
 14 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                     00:44
 15 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                   00:45
 16 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec     00:52
 17 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       01:01
 18 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               01:05
 19 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     01:11
 20 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors               01:12
 21 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy                 01:24
 22 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team                  01:30
 23 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 24 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia       01:37
 25 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                   01:49
 26 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy           02:01
 27 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                       02:49
 28 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      03:16
 29 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy                   03:38
 30 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                       03:47
 31 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                    03:52
 32 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb                 03:56
 33 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       04:51
 34 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team                     05:24
 35 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                     05:54
 36 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac            06:13
 37 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                      06:14
 38 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                 06:39
 39 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                       07:53

Klasyfikacja drużynowa

  1 Katusha-Alpecin                                     27:17:28
  2 Lotto Fix All                                          00:39
  3 BMC Racing Team                                        00:41
  4 Bora-Hansgrohe                                         00:50
  5 Astana Pro Team
  6 Movistar Team                                          00:51
  7 Quick-Step Floors                                      00:52
  8 UAE Team Emirates                                      00:56
  9 Team Sunweb                                            01:04
 10 Mitchelton-Scott                                       01:06
 11 Team Sky                                               01:07
 12 Groupama-FDJ                                           01:11
 13 LottoNl-Jumbo                                          01:39
 14 Dimension Data
 15 EF Education First-Drapac                              01:41
 16 AG2R La Mondiale                                       01:42
 17 Androni Giocattoli-Sidermec                            01:49
 18 Trek-Segafredo                                         02:06
 19 Bahrain-Merida                                         02:08
 20 Wilier Triestina-Selle Italia                          02:19
 21 Israel-Cycling Academy                                 03:22
 22 Bardiani CSF                                           05:20

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: