Giro d'Italia 2018: etap 2. Elia Viviani nie zmarnował szansy

Elia Viviani wygrywa 2. etap Giro

Włoch Elia Viviani zafiniszował z peletonu po zwycięstwo na drugim etapie Giro d'Italia.

Kolarz grupy QuickStep Floors wyprzedził w Tel Awiwie Jakuba Mareczko (Wilier Triestina) i Sama Bennetta (Bora-hansgrohe).

Różową koszulkę lidera Rohan Dennis (BMC Racinhg) odebrał Tomowi Dumoulinowi (Team Sunweb).

Na płaskim, krótkim etapie (167 km) przy wybrzeżu Morza Śródziemnego, proces zawiązywania ucieczki rozpoczęli Davide Ballerini (Androni-Sidermec), Guy Niv (Israel Cycling Academy) i Victor Campenaerts (Lotto-Fix All). Obecność Belga, tracącego 2 sekundy do lidera, zaniepokoiła jednak peleton, który siłami BMC zgasił akcję w zarodku.

Ballerini nie dał za wygraną, odskakując ponownie tym razem z Larsem Bakiem (Lotto-Fix All). Do dwójki chciał dołączyć Niv, ale kolarzowi z Izraela zabrakło już na to siły. W zastępstwie ruszył Guillaume Boivin. Kanadyjczyk w koszulce Israel Cycling Academy dołączył do uciekinierów za pierwszą lotną premią (22,3 km).

Trójka odskoczyła na 3:30, ale na górskiej premii Zikhron Ya'aqov (91 km; kat. 4; 2,6 km; 5,3%) czuła już oddech peletonu na plecach. Boivin walczył do końca o koszulkę górala, jednak poległ pod naciskiem Enrico Barbina (Bardiani-CSF).

Sytuację kontrolował zespół BMC, wyprowadzając Dennisa po 3 sekundy bonifikaty na lotnej premii (105,3 km). Australijczyk tym samym przeskoczył Dumoulina w klasyfikacji generalnej.

Po tym wydarzeniu Boivin ruszył ponownie, odskakując na przeszło minutę. Do roboty zabrały się ekipy sprinterów, dościgając upartego Kanadyjczyka niespełna 17 kilometrów przed metą.

W Tel Awiwie kolarzy witały tłumy publiczności. Ci skupieni już jednak byli na końcowym finiszu. Pierwszy na 800-metrowej prostej ruszył na kreskę Mareczko. Na jego koło przytomnie wskoczył Viviani, następnie przyspieszył, odnosząc wyraźne zwycięstwo.

Wyniki 2. etapu Giro d'Italia 2018 (GT), Hajfa - Tel Awiw (167 km):

  1 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                 3:51:20
  2 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
  3 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe
  4 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida
  5 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac
  6 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
  7 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
  8 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
  9 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
 10 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
 11 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
 12 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy
 13 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
 14 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
 15 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo
 16 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
 17 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
 18 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin
 19 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
 20 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy
 21 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
 22 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
 23 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
 24 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 25 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 26 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 27 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
 28 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
 29 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
 30 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
 31 Chris Froome (GBr) Team Sky
 32 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac
 33 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ
 34 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
 35 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy
 36 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
 37 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
 38 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 39 Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All
 40 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
 41 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 42 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All
 43 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac
 44 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
 45 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
 46 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin
 47 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ
 48 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 49 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 50 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 51 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 52 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
 53 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
 54 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 55 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF
 56 Tim Wellens (Bel) Lotto Fix All
 57 Sergio Henao (Col) Team Sky
 58 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 59 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data
 60 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
 61 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 62 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 63 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors
 64 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott
 65 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott
 66 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 67 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 68 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 69 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
 70 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
 71 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team
 72 Rafael Valls Ferri (Spa) Movistar Team
 73 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
 74 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 75 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo
 76 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 77 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 78 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
 79 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
 80 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 81 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 82 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 83 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
 84 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
 85 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 86 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
 87 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
 88 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
 89 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
 90 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia
 91 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
 92 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott
 93 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
 94 Benjamin King (USA) Dimension Data
 95 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac
 96 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 97 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac
 98 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
 99 Igor Anton (Spa) Dimension Data
100 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
101 David De La Cruz (Spa) Team Sky
102 Sander Armee (Bel) Lotto Fix All
103 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
104 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
105 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy
106 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo
107 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
108 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
109 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
110 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac
111 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
112 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin
113 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
114 Louis VeMorkovaeke (Bel) Team Sunweb
115 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo
116 Lars Bak (Den) Lotto Fix All
117 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
118 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
119 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
120 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
121 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF
122 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy
123 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
124 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
125 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
126 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
127 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors
128 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
129 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
130 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy
131 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
132 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                  00:25
133 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia      00:30
134 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac             00:38
135 Wout Poels (Ned) Team Sky                              00:40
136 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All                 00:45
137 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                         00:58
138 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida                 01:02
139 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
140 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ                          01:05
141 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ
142 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
143 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo
144 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
145 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott
146 Chad Haga (USA) Team Sunweb
147 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
148 Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All
149 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
150 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
151 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
152 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
153 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
154 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
155 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
156 Edoardo Zardini (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
157 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo
158 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
159 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida
160 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
161 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
162 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
163 Frederik Frison (Bel) Lotto Fix All
164 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ
165 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
166 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
167 Christian Knees (Ger) Team Sky                         01:17
168 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team                     01:25
169 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                  01:33
170 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
171 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac        01:54
172 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott         02:18
173 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     03:25
174 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
175 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                         03:27

Punkty:

  1 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                      68 pkt
  2 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia        35
  3 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                          25
  4 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec        20
  5 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                        20
  6 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                    18
  7 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac              14
  8 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale                  12
  9 Lars Bak (Den) Lotto Fix All                              12
 10 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                         10
 11 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          8
 12 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                  8
 13 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team                     8
 14 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy              8
 15 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin                  7
 16 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy             7
 17 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                         6
 18 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin                   6
 19 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors                     5
 20 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All                     4
 21 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                            3
 22 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                         3
 23 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin                 2
 24 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                           2
 25 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                       1
 26 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data           -5
 27 Wout Poels (Ned) Team Sky                                 -5

Sprint 1 - Acre, 22km

  1 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec        10 pkt
  2 Lars Bak (Den) Lotto Fix All                               6
  3 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy              3
  4 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                       2
  5 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors                     1
  6 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy
  7 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
  8 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo

Sprint 2 - Caesarea, 105km

  1 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                        10 pkt
  2 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                       6
  3 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team                     3
  4 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin                   2
  5 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All                     1
  6 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
  7 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
  8 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors

Premie gorskie

Zikhron Ya'Aqov, 91km

  1 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                           3 pkt
  2 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy              2
  3 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         1

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  1 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                   4:03:21
  2 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                         00:01
  3 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All                 00:03
  4 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   00:13
  5 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                     00:17
  6 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                     00:19
  7 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                     00:21
  8 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          00:22
  9 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                      00:28
 10 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
 11 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                    00:29
 12 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  00:30
 13 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin               00:31
 14 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              00:32
 15 Tim Wellens (Bel) Lotto Fix All                        00:33
 16 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                       00:34
 17 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                    00:35
 18 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
 19 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                   00:36
 20 Chris Froome (GBr) Team Sky                            00:38
 21 Rafael Valls Ferri (Spa) Movistar Team                 00:39
 22 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   00:41
 23 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
 24 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 25 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                  00:43
 26 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
 27 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                    00:44
 28 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team                 00:45
 29 Benjamin King (USA) Dimension Data
 30 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo
 31 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
 32 Sergio Henao (Col) Team Sky                            00:46
 33 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                        00:47
 34 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
 35 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                    00:49
 36 Louis VeMorkovaeke (Bel) Team Sunweb
 37 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                     00:50
 38 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data
 39 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                      00:51
 40 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       00:52
 41 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
 42 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                       00:53
 43 David De La Cruz (Spa) Team Sky
 44 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 45 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team                00:54
 46 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 47 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
 48 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 49 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott                 00:56
 50 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                     00:57
 51 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 52 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 53 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                       00:58
 54 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ                  01:00
 55 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac         01:01
 56 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                      01:02
 57 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo
 58 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 59 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
 60 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott
 61 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors               01:03
 62 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
 63 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac
 64 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                    01:04
 65 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
 66 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin               01:06
 67 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors
 68 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
 69 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
 70 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates           01:07
 71 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
 72 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ
 73 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia      01:08
 74 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                   01:09
 75 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
 76 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
 77 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac
 78 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors
 79 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                      01:10
 80 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 81 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                     01:11
 82 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin              01:12
 83 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac             01:13
 84 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac           01:14
 85 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
 86 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 87 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 88 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                    01:15
 89 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
 90 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                       01:16
 91 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
 92 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                     01:17
 93 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe               01:18
 94 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec       01:19
 95 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data        01:20
 96 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac
 97 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team                  01:21
 98 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 99 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
100 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team              01:22
101 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac       01:23
102 Igor Anton (Spa) Dimension Data                        01:24
103 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
104 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy               01:25
105 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
106 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                       01:26
107 Lars Bak (Den) Lotto Fix All
108 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               01:27
109 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia       01:28
110 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo
111 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                   01:29
112 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                        01:31
113 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
114 Wout Poels (Ned) Team Sky
115 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                 01:32
116 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     01:33
117 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                  01:34
118 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
119 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
120 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia      01:39
121 Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All                        01:40
122 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia       01:44
123 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
124 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy
125 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
126 Sander Armee (Bel) Lotto Fix All                       01:45
127 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy                 01:46
128 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida
129 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF
130 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                          01:47
131 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
132 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy                   01:50
133 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy           01:52
134 Chad Haga (USA) Team Sunweb
135 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team             01:55
136 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb                 01:56
137 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                     01:57
138 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy         02:00
139 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ                          02:05
140 Edoardo Zardini (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
141 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      02:06
142 Frederik Frison (Bel) Lotto Fix All
143 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                  02:10
144 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
145 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                   02:11
146 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
147 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                      02:15
148 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
149 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ
150 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                     02:17
151 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy               02:18
152 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
153 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
154 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ
155 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo                    02:21
156 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All                 02:22
157 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida                 02:28
158 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia        02:30
159 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott                      02:31
160 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo
161 Christian Knees (Ger) Team Sky                         02:33
162 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team                     02:35
163 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                    02:42
164 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF                     02:45
165 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy          02:47
166 Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All                   02:55
167 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    02:56
168 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                       03:00
169 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                     03:05
170 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott         03:23
171 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac        03:27
172 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       03:41
173 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe                  04:20
174 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                         04:31
175 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     04:47

Klasyfikacja punktowa

  1 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                      68 pkt
  2 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia        35
  3 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                        32
  4 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                          25
  5 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec        20
  6 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                    18
  7 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                            15
  8 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac              14
  9 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All                    13
 10 Lars Bak (Den) Lotto Fix All                              12
 11 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale                  12
 12 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                         10
 13 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team                     8
 14 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                  8
 15 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          8
 16 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy              8
 17 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                       7
 18 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin                  7
 19 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy             7
 20 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                         6

Klasyfikacja górska

  1 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                           3 pkt
  2 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy              2
  3 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         1

Klasyfikacja drużynowa

  1 Katusha-Alpecin                                     12:11:01
  2 Team Sunweb                                            00:33
  3 Lotto Fix All                                          00:39
  4 BMC Racing Team                                        00:41
  5 Bora-Hansgrohe                                         00:50
  6 Astana Pro Team
  7 Movistar Team                                          00:51
  8 Quick-Step Floors                                      00:52
  9 UAE Team Emirates                                      00:56
 10 Mitchelton-Scott                                       01:06
 11 Team Sky                                               01:07
 12 Groupama-FDJ                                           01:11
 13 Bahrain-Merida                                         01:37
 14 Dimension Data                                         01:39
 15 LottoNl-Jumbo
 16 EF Education First-Drapac                              01:41
 17 AG2R La Mondiale                                       01:42
 18 Androni Giocattoli-Sidermec                            01:49
 19 Trek-Segafredo                                         02:06
 20 Wilier Triestina-Selle Italia                          02:19
 21 Bardiani CSF                                           02:52
 22 Israel-Cycling Academy                                 03:22

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

4 Comments

  1. Jan Cecylia

    5 maja 2018, 22:25 o 22:25

    Fajnie ,że można pooglądać Giro, ale niestety bez Polaków i wg mnie z wielkim przekonaniem ,że polskie kolarstwo znów przeżywa kryzys. Tylko na początku sezonu Polacy coś tam walczyli i byli aktywni potem naszych orłów już w ogóle nie było widać a dyrektorzy sportowi ekip zawodowych zrezygnowali z usług startowych Polaków... No chyba że wystawią ich na jak zwykle śmiertelnie nudne Tour de France...

  2. sebkaaa

    6 maja 2018, 02:31 o 02:31

    Jeżeli sam Michał Kwiatkowski bije całe Polskie kolarstwo te obecne i całej naszej historii swoimi osiągami w karierze to jak to można nazwać kryzysem ludzie co wy za bzdury wygadujecie, nie macie co robić w domu tylko hejtować wszystko żenada

    • Wlada

      6 maja 2018, 09:30 o 09:30

      Ilu młodych kolarzy mamy w drużynach WT? 0 . Porównaj ilu jest młodych Słowencow .
      Musialby stać się cud, aby młodzież z CCC rozwijała się, raczej będą równać w dół, jeżeli nie znajdą zagranicznej ekipy
      Spojrz na wyniku juniorów w tym roku u Grudziądzu, widać kryzys.
      Kwiatek to oczywiście wielki zawodnik, najlepszy w historii, miejmy też nadzieję, że odnajdzie formę. Miejmy nadzieję, że Majka także zmieni nastawienie do Gc i nie będzie szukał pretekstow, aby w niej nie walczyć. Bo go wymienią na młodego zdolnego ambitnego kolumbijczyka, lub chociażby na Porta, który będzie szukał ekipy.
      Jedyna nadzieja w Maciejuku.

  3. Cover

    6 maja 2018, 12:00 o 12:00

    Sprinterów niewielu. Podium na kolejnym etapie będzie takie samo, ale może kolejnośc inna. Trzymam za Mareczke.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: