Wyścig La Route de France nie zostanie wznowiony

Wyścig La Route de France nie powróci do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) w sezonie 2018.

Jedna z dwóch imprez etapowych dla kobiet na francuskich szosach odbyć się miała w dniach 5-10 czerwca. Do wznowienia wyścigu, który w sezonie 2017 nie odbył się z powodu kolizji w kalendarzowej z mistrzostwami Europy i szwedzkim wyścigiem Crescent Vargarda, nie dojdzie.

Organizator wyścigu poinformował o odwołaniu sześciodniowego wyścigu w oświadczeniu opublikowanym na łamach serwisu społecznościowego Facebook. Powodem jest wycofanie się jednego z lokalnych organizatorów - departamentu Nièvre - który miał zorganizować dwa odcinki wyścigu.

La Route de France to obok Tour de l'Ardeche jedna z dwóch największych imprez etapowych we Francji. Peleton kobiet na jego trasach gościł od 2006 roku, z wyjątkiem sezonu 2011, gdy imprezę odwołano.

Dyrektor wyścigu Hervé Gerardin w komunikacie oświadczył, że ta klęska organizacyjna na dobre zniechęciła go do dalszego poświęcaniu się kolarstwu kobiet i że w planach nie ma dalszej działalności na tym polu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: