Niklas Eg zostanie rzucony na głęboką wodę

Niklas Eg

Niklas Eg zaimponował jazdą w górach wyścigu dookoła Chorwacji, a teraz przed 23-letnim Duńczykiem debiut na trasie Wielkiego Touru.

Utalentowany góral w tym sezonie trafił do Trek-Segafredo po świetnym zeszłorocznym, zapisanym 2. miejscem w młodzieżowym Wyścigu Pokoju, 4. w Giro Ciclistico della Valle d'Aosta, 2. w Kreiz Breizh Elites i 3. w Tour de l'Avenir.

Z dorosłym kolarstwem Eg nadal się oswaja, ale na przełęczach Tour of Croatia radził sobie znakomicie, kończąc wyścig na 5. pozycji. Po tym występie kierownictwo amerykańskiej grupy postanowiło nie oszczędzać młodzieńca i wpisało go do składu na Giro d'Italia (4-27 maja).

Jestem pod wrażeniem tego, co pokazał Niklas. Osiągnął wynik znacznie szybciej niż się po nim tego spodziewaliśmy. Muszę przy tym przyznać, że nieco martwię się, że rzucimy go na tak głęboką wodę. Chciałbym, by jego rozwój przebiegał nieco spokojniej. Nagle, z powodu kilku kontuzji, znaleźliśmy się jednak w trudnym położeniu, a po problemach [z plecami] Giacomo Nizzolo brakuje nam człowieka

- wyjaśnił dyrektor sportowy Trek-Segafredo Kim Andersen, w wypowiedzi dla "politikken.dk".

Trek na "Corsa Rosa" zabierze również drugiego utalentowanego zawodnika z Danii, Madsa Pedersena, który zachwycił w Ronde van Vlaanderen.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: