Liege-Bastogne-Liege 2018. Alejandro Valverde zabrakło przyspieszenia

Alejandro Valverde

104. edycja Liege-Bastogne-Liege potwierdziła dobrą markę tego monumentu. Belgijski klasyk może nie należy do najbardziej efektownych, ale wielki dystans w połączeniu ardeńskimi wzgórzami i trudnymi warunkami pogodowymi, stanowią piekielną mieszankę, która potrafi ściąć nawet największego chojraka.

Przekonał się o tym Alejandro Valverde. 37-letni Hiszpan w niedzielę chciał wyrównać rekord 5 zwycięstw w "La Doyenne" należący od blisko 50 lat do Eddye'go Merckxa. Wyścig nie ułożył się jednak po myśli zawodnika Movistar Team. Akcja Boba Jungelsa i nieudany pościg za Luksemburczykiem to jedno, drugie to słabszy dzień Valverde. Wyścig ukończył dopiero na 13. pozycji.

Nie wiem, czy było to spowodowane temperaturą i wilgocią. Czułem się dobrze, gdy wyścig toczył się w normalnym tempie, ale kiedy chciałem przyspieszyć, to nie mogłem naciskać tak mocno jak zwykle na pedały

- powiedział Valverde, przyznając, że w końcówce łapały go kurcze.

Gdybym dobrze jechał, to myślę, że byłbym silniejszy z grupy, ale nie potrafiłem więcej z siebie wykrzesać i kiedy zrozumiałem, że już jest po wszystkim to zwolniłem i spokojnie dojechałem do mety

- dodał.

Valverde kończy wiosnę z dziewięcioma zwycięstwami, najwartościowszym jest klasyfikacja generalna Volta a Catalunya. Teraz kolarza z Murcji czeka odpoczynek, na trasy prawdopodobnie wróci podczas Tour de Suisse.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: