Kontynentalne

Tour de Jura 2018. Szymon Rekita z etapem, zwycięstwo Fredrika Hagena

Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling) na dziewiątym miejscu w klasyfikacji generalnej ukończył wyścig Tour de Jura (2.2).

Francuskia impreza składała się z dwóch etapów. Pierwszy w pięknym stylu wygrał Rekita, sięgając tym samym po koszulkę lidera. W niedzielę Polakowi nie udało się jednak utrzymać tej pozycji, Rekita ukończył etap na 24. pozycji, tracąc 12 sekund do zwycięzcy.

Ostatecznie dało to 24-letniemu kolarzowi ekipy Leopard Pro Cycling 9. miejsce w klasyfikacji generalnej. Wyścig wygrał Norweg Fredrik Carl Hagen (Team Joker Icopal), przed Kobe Goossensem (Lotto-Soudal U23) i Chrisem Harperem (Bennelong – Swisswellness).

6. Harm Vanhouucke (Lotto-Soudalm U23)
7. Adria Moreno Sala (A.V.C. Aix En Provence)
8. Anthony Delaplace (Fortuneo-Samsic)                     00:10
9. Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling)                     00:12
10. Zyrdunas Savickas (Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme)       00:22
Karol Dziambor

Jonathan Milan jak lew | Jonas Vingegaard wrócił do treningów

Xi Jinping na Tourmalet. Mediolan San Remo kobiet coraz bliżej. Wiadomości z wtorku, 7 maja.

7 maja 2024, 20:44

Giro d’Italia 2024: etap 5 – przekroje/mapki

Zapowiedź 5. etapu Giro d’Italia 2024. 8 maja (środa): Genua – Lukka (178 km ⭐️⭐️).

7 maja 2024, 18:06

Giro d’Italia 2024: etap 4. Jonathan Milan po perfekcyjnym rozprowadzeniu

Jonathan Milan wygrał w liguryjskim miasteczku Andora czwarty etap wyścigu Giro d’Italia. Liderem wyścigu pozostał Słoweniec Tadej Pogacar.

7 maja 2024, 17:03

Rozgrzewka Pogacara | Merlier dla Weylandta | Skujins przedłużył kontrakt

Tadej Pogacar atakuje, ale tylko dla rozgrzewki. Merlier ponownie uczcił pamięć Woutera Weylandta. Wiadomości z poniedziałku, 6 maja.

6 maja 2024, 23:55

Giro d’Italia 2024: etap 4 – przekroje/mapki

Zapowiedź 4. etapu Giro d’Italia 2024. 7 maja (wtorek): Acqui Terme – Andora (190 km ⭐️⭐️).

6 maja 2024, 18:05

Giro d’Italia 2024: etap 3. Tim Merlier po emocjonującej końcówce. Aniołkowski w top 10

Belg Tim Merlier wygrał po finiszu z peletonu trzeci odcinek Giro d’Italia.

6 maja 2024, 17:38