Tro-Bro Léon 2018. Christophe Laporte na szutrach Bretanii

Christophe Laporte 2018

Francuz Christophe Laporte (Cofidis) po indywidualnej akcji wygrał 35. edycję bretońskiego wyścigu Tro-Bro Léon.

Drugi finiszował obrońca tytułu Damien Gaudin (Direct Energie), a większą grupę przyprowadził Jelle Mannaerts (Tarteletto-Isorex).

Trasa Tro Bro Leon prowadziła 27 fragmentami szutrowych dróg, o łącznej długości 33,3 kilometrów. Polacy nie startowali.

Wyniki Tro-Bro Léon 2018 (1.1), Le Carpont - Lannilis (203,2 km; 193,7 km + 2 x 4,7 km):

  1 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits    5:12:07
  2 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie                       00:04
  3 Jelle Mannaerts (Bel) Tarteletto-Isorex                  00:16
  4 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  5 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Joker Icopal
  6 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
  7 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
  8 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
  9 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence KTM
 10 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale
 11 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy
 12 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 13 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic                     00:27
 14 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                     00:41
 15 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ                    01:22
 16 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo-Samsic                  03:32
 17 Jeremy Cabot (Fra) Roubaix Lille Metropole
 18 Alo Jakin (Est) St Michel-Auber 93                       03:58
 19 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country-Murias         04:11
 20 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 21 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 22 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale                06:00
 23 Tom Dernies (Bel) Roubaix Lille Metropole
 24 Rudy Barbier (Fra) AG2R La Mondiale
 25 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 26 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 27 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits            06:02
 28 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise             06:46
 29 Ion Ander Intsausti (Spa) Team Euskadi                   06:55
 30 Pierre Gouault (Fra) Roubaix Lille Metropole
 31 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 32 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo-Samsic                      07:03
 33 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic
 34 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie
 35 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 36 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                       07:06
 37 Damien Touze (Fra) St Michel-Auber 93
 38 Rob Ruijgh (Ned) Tarteletto-Isorex                       09:18
 39 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ                       11:09
 40 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
 41 Ricardo Garcia (Spa) Team Euskadi
 42 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
 43 Gianni Marchand (Bel) Cibel-Cebon
 44 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Israel Cycling Academy
 45 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
 46 Maxime Farazijn (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 47 Jerome Mainard (Fra) Roubaix Lille Metropole             11:20
 48 Dennis Coenen (Bel) Cibel-Cebon
 49 Steven Tronet (Fra) Roubaix Lille Metropole
 50 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Groupe Gobert                  12:26
 51 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 52 Julien Morice (Fra) Vital Concept Club
 53 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
 54 Yannick Martinez (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 55 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ
 56 Carl Fredrik Hagen (Nor) Joker Icopal                    13:26
 57 Pierre Luc Perichon (Fra) Fortuneo-Samsic
 58 Ylber Sefa (Alb) Tarteletto-Isorex                       17:56

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: