Tour de Langkawi 2018: etap 5. Artem Ovechkin przejmuje stery

logo Tour de Langkawi

Rosjanin Artem Ovechkin z Terengganu Cycling Team wygrał po wspinaczce do Cameron Highlands królewski odcinek malezyjskiej etapówki Tour de Langkawi.

31-latek, reprezentujący malezyjski zespół, pokonał Benjamina Dyballa (St. George Continental Team) oraz Erytrejczyka Amanuela Gebreigzabhiera (Dimension Data) i objął prowadzenie w wyścigu.

Na 8. pozycji uplasował się Piotr Brożyna (CCC Sprandi Polkowice).

Wyniki 5. etapu Tour de Langkawi 2018 (2.HC), Bentong - Cameron Highlands (169,4 km):

  1 Artem Ovechkin (Rus) Terengganu                      4:24:29
  2 Benjamin Dyball (Aus) St George                        00:28
  3 Amanuel Ghebreigzabhier Werkilul (Eri) Dimension Data  00:55
  4 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team                  01:01
  5 Thomas Lebas (Fra) Kinan
  6 Alvaro Raul Duarte Sandoval (Col) Forca Amskins        01:02
  7 Yecid Arturo Sierra Sanchez (Col) Manzana Postobon     01:04
  8 Piotr Brożyna (Pol) CCC Sprandi Polkowice              01:10
  9 Luca Raggio (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 10 Metkel Eyob (Eri) Terengganu
 11 Marcos Garcia Fernandez (Spa) Kinan                    01:19
 12 Drew Morey (Aus) Terengganu
 13 Sam Crome (Aus) Bennelong Swisswellness
 14 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli-Siderm     01:23
 15 Victor Nino Corredor (Col) Team Sapura Cycling
 16 Callum Scotson (Aus) Mitchelton-BikeExchange           01:30
 17 Luca Chirico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         01:47
 18 Bernardo Albeiro Suaza Arango (Col) Manzana Postobon
 19 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 20 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
 21 Wilmar Jahir Perez Munoz (Col) Team Sapura Cycling
 22 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 23 Kevin Rivera Serrano (CRc) Androni Giocattoli-Side     01:50
 24 Harrison Sweeny (Aus) Mitchelton-BikeExchange          01:57
 25 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     02:14
 26 Simone Velasco (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     02:20
 27 Scott Davies (GBr) Dimension Data
 28 Brendon Davids (RSA) Bennelong Swisswellness
 29 Phuchong Saiudomsin (Tha) Thailand
 30 Dylan Sunderland (Aus) Bennelong Swisswellness
 31 Muhammad Abdurrohman (Ina) KFC
 32 Salvador Guardiola (Spa) Kinan
 33 Ariya Phounsavath (Lao) Thailand
 34 John Ebsen (Den) Forca Amskins Racing
 35 Marcelo Felipe (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike
 36 Rustom Lim (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike
 37 Jiankun Liu (Chn) Mitchelton-BikeExchange
 38 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
 39 Jay Dutton (Aus) St George
 40 Peerapol Chawchiangkwang (Tha) Thailand                02:25
 41 Aiman Cahyadi (Ina) Team Sapura Cycling                02:57
 42 Muhamad Nur Aiman Mohd Zariff (Mas) Team Sapura Cycling
 43 Jianpeng Liu (Chn) Hengxiang
 44 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 45 Anthony Giacoppo (Aus) Bennelong Swisswellness         03:07
 46 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
 47 Joseph Cooper (NZl) Bennelong Swisswellness
 48 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 49 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
 50 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
 51 Agung Sahbana (Ina) KFC
 52 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF                     03:11
 53 Kyle Murphy (USA) Rally Cycling                        03:34
 54 Adam De Vos (Can) Rally Cycling
 55 Morgan Smith (NZl) St George
 56 Muhammad Zawawi Azman (Mas) Team Sapura Cycling        03:59
 57 Mohd Shahrul Mat Amin (Mas) Terengganu
 58 Azli Najmi Zulkefli (Mas) Malaysia
 59 Hang Shi (Chn) Giant
 60 Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Manzana Postobon     04:03
 61 Soonyeong Kwon (Kor) KSPO Bianchi Asia
 62 Nik Mohd Hazwan Zulkiflie (Mas) Forca Amskins Raci     04:33
 63 Mathew Zenovich (NZl) St George                        05:54
 64 Ryan Cavanagh (Aus) St George
 65 Dylan Page (Swi) Team Sapura Cycling                   06:33
 66 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice            07:45
 67 Carmelo Franco Martinez (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike
 68 Mohammad Saufi Mat Senan (Mas) Forca Amskins Racin     08:21
 69 Daniel Ven Cari?o (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike
 70 Selamat Juangga (Ina) KFC
 71 Amir Mustafa Rusli (Mas) Forca Amskins Racing
 72 Muhammad Shaiful Adlan Mohd Shukri (Mas) Malaysia
 73 Arjay Peralta (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike
 74 Jordan Arley Parra Arias (Col) Manzana Postobon
 75 Sarawut Sirironnachai (Tha) Thailand
 76 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      09:17
 77 Marko Kump (Slo) CCC Sprandi Polkowice                 10:19
 78 Sungbaek Park (Kor) KSPO Bianchi Asia
 79 Muhammad Elmi Jumari (Mas) Malaysia                    10:54
 80 Luca Wackermann (Ita) Bardiani CSF                     11:37
 81 Danny Pate (USA) Rally Cycling                         12:43
 82 Yikui Niu (Chn) Mitchelton-BikeExchange                13:44
 83 Massimo Rosa (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia       14:57
 84 Fernando Orjuela Gutierrez (Col) Manzana Postobon
 85 Thurakit Boonratanathanakorn (Tha) Thailand
 86 Abdul Gani (Ina) KFC
 87 Kenji Nakanishi (Jpn) Kinan                            15:49
 88 Muhamad Firdaus Awang (Mas) Malaysia
 89 Daeyeon Kim (Kor) KSPO Bianchi Asia                    20:06
 90 Muhammad Ameer Ahmad Kamal (Mas) Malaysia              20:44
 91 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                 22:20
 92 Dominic Perez (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike
 93 Luca Pacioni (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia       22:29
 94 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team                  24:18
 95 Matteo Malucelli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 96 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia
 97 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF
 98 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF
 99 Umberto Orsini (Ita) Bardiani CSF
100 Andris Vosekalns (Lat) Hengxiang
101 Jacob Hennessy (GBr) Mitchelton-BikeExchange
102 Anuar Manan (Mas) Forca Amskins Racing
103 Mahrus Ali (Ina) KFC
104 Sea Keong Loh (Mas) Thailand
105 Genki Yamamoto (Jpn) Kinan
106 Imam Arifin Muh (Ina) KFC
107 Mohd Harrif Saleh (Mas) Terengganu
108 Guangtong Ma (Chn) Hengxiang
109 Meng Yan (Chn) Hengxiang
110 Bo Wang (Chn) Hengxiang
111 Alan Banaszek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
112 Szymon Sajnok (Pol) CCC Sprandi Polkowice
113 Mohd Zamri Saleh (Mas) Terengganu                      24:59
114 Sukho Kang (Kor) KSPO Bianchi Asia                     26:05
115 Seungwoo Choi (Kor) KSPO Bianchi Asia
116 Eric Young (USA) Rally Cycling                         28:18
117 Charles Bradley Huff (USA) Rally Cycling               28:33
118 Zheng Zhang (Chn) Hengxiang                            29:01

Klasyfikacja po 4. etapie

  1 Artem Ovechkin (Rus) Terengganu                     21:21:34
  2 Benjamin Dyball (Aus) St George                        00:32
  3 Harrison Sweeny (Aus) Mitchelton-BikeExchange          00:59
  4 Amanuel Ghebreigzabhier Werkilul (Eri) Dimension Dat   01:01
  5 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team                  01:07
  6 Thomas Lebas (Fra) Kinan                               01:08
  7 Alvaro Raul Duarte Sandoval (Col) Forca Amskins        01:10
  8 Metkel Eyob (Eri) Terengganu                           01:20
  9 Piotr Brożyna (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 10 Luca Raggio (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 11 Sam Crome (Aus) Bennelong Swisswellness                01:29
 12 Marcos Garcia Fernandez (Spa) Kinan
 13 Yecid Arturo Sierra Sanchez (Col) Manzana Postobon     01:31
 14 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli-Siderm     01:33
 15 Drew Morey (Aus) Terengganu                            01:39
 16 Luca Chirico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         01:56
 17 Bernardo Albeiro Suaza Arango (Col) Manzana Postobon
 18 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice              01:57
 19 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
 20 Wilmar Jahir Perez Munoz (Col) Team Sapura Cycling
 21 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 22 Adam De Vos (Can) Rally Cycling                        02:14
 23 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     02:22
 24 Marcelo Felipe (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike         02:27
 25 Callum Scotson (Aus) Mitchelton-BikeExchange           02:28
 26 Scott Davies (GBr) Dimension Data                      02:30
 27 Salvador Guardiola (Spa) Kinan
 28 Simone Velasco (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 29 Brendon Davids (RSA) Bennelong Swisswellness
 30 Ariya Phounsavath (Lao) Thailand
 31 Dylan Sunderland (Aus) Bennelong Swisswellness         02:40
 32 Kevin Rivera Serrano (CRc) Androni Giocattoli-Side     02:42
 33 Muhammad Abdurrohman (Ina) KFC                         02:55
 34 Jianpeng Liu (Chn) Hengxiang                           03:05
 35 Aiman Cahyadi (Ina) Team Sapura Cycling                03:07
 36 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 37 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                        03:13
 38 Muhamad Nur Aiman Mohd Zariff (Mas) Team Sapura        03:16
 39 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data                  03:17
 40 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
 41 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 42 Jiankun Liu (Chn) Mitchelton-BikeExchange              03:20
 43 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF                     03:21
 44 Nik Mohd Hazwan Zulkiflie (Mas) Forca Amskins Raci     03:27
 45 Rustom Lim (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike             03:43
 46 Kyle Murphy (USA) Rally Cycling                        03:54
 47 Peerapol Chawchiangkwang (Tha) Thailand                03:55
 48 Phuchong Saiudomsin (Tha) Thailand                     04:01
 49 Morgan Smith (NZl) St George                           04:05
 50 Muhammad Zawawi Azman (Mas) Team Sapura Cycling        04:07
 51 Mohd Shahrul Mat Amin (Mas) Terengganu                 04:09
 52 Victor Nino Corredor (Col) Team Sapura Cycling         04:27
 53 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team                  04:28
 54 Mathew Zenovich (NZl) St George                        06:04
 55 Azli Najmi Zulkefli (Mas) Malaysia                     06:16
 56 Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Manzana Postobon     06:22
 57 Dylan Page (Swi) Team Sapura Cycling                   06:42
 58 Anthony Giacoppo (Aus) Bennelong Swisswellness         07:00
 59 John Ebsen (Den) Forca Amskins Racing                  07:12
 60 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice            07:55
 61 Agung Sahbana (Ina) KFC                                07:59
 62 Jordan Arley Parra Arias (Col) Manzana Postobon        08:28
 63 Sarawut Sirironnachai (Tha) Thailand                   08:34
 64 Carmelo Franco Martinez (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roa     08:35
 65 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      09:27
 66 Marko Kump (Slo) CCC Sprandi Polkowice                 10:51
 67 Hang Shi (Chn) Giant                                   11:01
 68 Ryan Cavanagh (Aus) St George                          12:11
 69 Selamat Juangga (Ina) KFC                              13:13
 70 Muhammad Shaiful Adlan Mohd Shukri (Mas) Malaysia
 71 Yikui Niu (Chn) Mitchelton-BikeExchange                13:51
 72 Jay Dutton (Aus) St George                             13:57
 73 Fernando Orjuela Gutierrez (Col) Manzana Postobon      15:07
 74 Daniel Ven Cari?o (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike      16:51
 75 Danny Pate (USA) Rally Cycling                         17:35
 76 Thurakit Boonratanathanakorn (Tha) Thailand            20:18
 77 Joseph Cooper (NZl) Bennelong Swisswellness            21:19
 78 Mohammad Saufi Mat Senan (Mas) Forca Amskins Racin     21:46
 79 Massimo Rosa (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia       21:47
 80 Luca Pacioni (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia       22:39
 81 Amir Mustafa Rusli (Mas) Forca Amskins Racing          23:40
 82 Sungbaek Park (Kor) KSPO Bianchi Asia                  23:44
 83 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team                  24:04
 84 Muhammad Elmi Jumari (Mas) Malaysia                    24:26
 85 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia       24:48
 86 Matteo Malucelli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec     25:04
 87 Eric Young (USA) Rally Cycling                         28:28
 88 Arjay Peralta (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike          28:29
 89 Soonyeong Kwon (Kor) KSPO Bianchi Asia                 28:35
 90 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                 28:36
 91 Luca Wackermann (Ita) Bardiani CSF                     29:20
 92 Abdul Gani (Ina) KFC                                   33:04
 93 Muhamad Firdaus Awang (Mas) Malaysia                   35:08
 94 Dominic Perez (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike          35:45
 95 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF                     37:20
 96 Mohd Harrif Saleh (Mas) Terengganu                     37:39
 97 Anuar Manan (Mas) Forca Amskins Racing                 37:43
 98 Alan Banaszek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 99 Jacob Hennessy (GBr) Mitchelton-BikeExchange
100 Daeyeon Kim (Kor) KSPO Bianchi Asia                    38:01
101 Szymon Sajnok (Pol) CCC Sprandi Polkowice              38:03
102 Mohd Zamri Saleh (Mas) Terengganu                      38:24
103 Muhammad Ameer Ahmad Kamal (Mas) Malaysia              38:51
104 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF                   39:54
105 Andris Vosekalns (Lat) Hengxiang                       41:29
106 Bo Wang (Chn) Hengxiang                                41:54
107 Umberto Orsini (Ita) Bardiani CSF                      41:55
108 Imam Arifin Muh (Ina) KFC                              42:25
109 Guangtong Ma (Chn) Hengxiang                           42:31
110 Meng Yan (Chn) Hengxiang                               43:15
111 Mahrus Ali (Ina) KFC                                   43:27
112 Seungwoo Choi (Kor) KSPO Bianchi Asia                  44:00
113 Sea Keong Loh (Mas) Thailand                           44:35
114 Genki Yamamoto (Jpn) Kinan                             44:45
115 Kenji Nakanishi (Jpn) Kinan                            45:50
116 Zheng Zhang (Chn) Hengxiang                            47:34
117 Sukho Kang (Kor) KSPO Bianchi Asia                     48:21
118 Charles Bradley Huff (USA) Rally Cycling               50:29

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: