Volta a Catalunya 2018: etap 3. Thomas De Gendt - samotny wilk

Thomas De Gendt

Thomas De Gendt (Lotto Soudal) po ucieczce wygrał skrócony trzeci odcinek hiszpańskiej etapówki Volta a Catalunya i przejął prowadzenie w wyścigu.

Belg po całodniowej akcji na mecie w Camprodón zameldował się 20 sekund przed grupę pościgową, z Simonem Yatesem (Mitchelton-Scott) i Francuzem Thibautem Pinotem (Groupama-FDJ) na czele.

Trzeci odcinek prowadził na innej niż pierwotnie przewidywano trasie. Po drugim etapie, wobec ryzyka zejścia lawin w okolicy stacji narciarskiej Vallter 2000, gdzie miał odbyć się finisz odcinka, organizatorzy w porozumieniu z peletonem zdecydowali się skrócić dystans. Zamiast 199 kilometrów kolarze przejechali 153, na trasie wyrosły tylko dwie górskie premie, a finisz rozegrano na delikatnie wznoszącym się terenie w Camprodón.

Początek etapu przebiegał dość standardowo. Chwilę po starcie do ucieczki zabrała się piątka kolarzy: Clement Chevrier (AG2R la Mondiale), Thomas de Gendt (Lotto Soudal), Lluís Mas (Caja Rural), Pablo Torres (Burgos-BH) i Mikel Bizkarra (Euskadi Basque Country - Murias). Na 70 kilometrów przed metą grupka miała ponad 2 minuty i 30 sekund przewagi nad peletonem.

Na położonej 53 kilometry przed metą Coll de Bracons (10,2 km, 5%) w czołówce zostali Mas, De Gent i Bizkarra. Ten ostatni atakował, ale punkty zdobył De Gendt i trójka kontynuowała współpracą do Port de Collabos (6,9 km; 5,7%), której szczyt wyznaczono zaledwie 13 kilometrów przed metą.

De Gendt nie był zadowolony z przewagi zbliżającej się do poziomu półtorej minuty. Belg ruszył samotnie, na szczycie mając już dwie minuty nad peletonem prowadzonym przez kolarzy Movistaru i Astany. Finałowe kilometry stanowiły jenak prawdziwą drogę przez mękę - 12 kilometrów delikatnie wznoszącego się terenu, a do tego pod wiatr.

De Gendt, który w ostatnich latach wyrobiłsobie markę specjalisty od samotnego wygrywania etapów najważniejszych wyścigów, walczył i zdołał utrzymać przewagę nad goniącymi. Specjalista od samotnych akcji jako pierwszy wjechał na metę, choć za jego plecami kontrę organizował Nairo Quintana (Movistar Team), w swoich wysiłkach wspierany przez Mathiasa Franka (AG2R La Mondiale), Simona Yatesa i Thibauta Pinota.

Czwórka metę osiągnęła 20 sekund za zwycięskim uciekinierem, który prowadzenie w klasyfikacji generalnej odebrał Alejandro Valverde (Movistar Team).

Wyniki 3. etapu Volta a Catalunya 2018 (2.WT), Sant Cugat - Camprodón (153,2 km):

1 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                                 4:13:48  
2 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                                   00:20  
3 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ    
4 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale    
5 Nairo Quintana (Col) Movistar Team    
6 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida    
7 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors    
8 Egan Bernal (Col) Team Sky    
9 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida    
10 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors    
11 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo    
12 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team    
13 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team    
14 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic    
15 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country-Murias    
16 Jhonatan Narvaez (Ecu) Quick-Step Floors    
17 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ    
18 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott    
19 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ    
20 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates    
21 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale    
22 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data    
23 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal    
24 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal    
25 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb    
26 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo    
27 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida    
28 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic    
29 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo    
30 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural-Seguros RGA    
31 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy    
32 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team    
33 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe    
34 Alex Howes (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    
35 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country-Murias    
36 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo    
37 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale    
38 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team    
39 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale    
40 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe    
41 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team    
42 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team    
43 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott    
44 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team    
45 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team    
46 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team    
47 Marc Soler (Spa) Movistar Team    
48 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo    
49 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin    
50 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates    
51 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates    
52 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe    
53 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana Postobon    
54 Joaquim Silva (Por) Caja Rural-Seguros RGA    
55 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin    
56 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic    
57 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data    
58 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country-Murias    
59 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    
60 Jhojan Orlando Garcia Sosa (Col) Manzana Postobon    
61 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    
62 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data    
63 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ    
64 Stef Clement (Ned) LottoNL-Jumbo    
65 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin    
66 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors    
67 James Knox (GBr) Quick-Step Floors    
68 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    
69 Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon    
70 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    
71 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Fortuneo-Samsic    
72 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo    
73 Igor Merino Kortazar (Spa) Burgos BH    
74 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky    
75 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky    
76 Sergio Henao (Col) Team Sky    
77 Fabio Duarte (Col) Manzana Postobon    
78 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy    
79 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                              00:46  
80 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                                      00:53  
81 Tsgabu Grmay (Eth) Trek-Segafredo    
82 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida    
83 Rob Power (Aus) Mitchelton-Scott                                    01:11  
84 Wilmar Andres Paredes Zapata (Col) Manzana Postobon                 01:14  
85 Jérémy Maison (Fra) Fortuneo-Samsic                                 01:16  
86 Sebastian Henao (Col) Team Sky                                      01:22  
87 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH                              00:20  
88 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott                                01:59  
89 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott    
90 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky                                   02:03  
91 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                                    02:25  
92 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    
93 James Shaw (GBr) Lotto Soudal    
94 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal    
95 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal    
96 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH    
97 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA    
98 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team    
99 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb    
100 Willie Smit (RSA) Katusha-Alpecin    
101 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team    
102 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team    
103 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy    
104 Jose Manuel Diaz (Spa) Israel Cycling Academy    
105 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH    
106 Bram Tankink (Ned) LottoNL-Jumbo    
107 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    
108 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale    
109 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team    
110 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates    
111 Dorian Godon (Fra) Cofidis, Solutions Credits    
112 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe    
113 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb    
114 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits    
115 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale    
116 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb    
117 Winner Anacona (Col) Movistar Team    
118 Hernan Ricardo Aguirre Caipa (Col) Manzana Postobon    
119 Igor Anton (Spa) Dimension Data    
120 Daniel Teklehaimanot (Eri) Cofidis, Solutions Credits    
121 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis, Solutions Credits    
122 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits             00:20  
123 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    
124 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data                    05:25  
125 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates    
126 Philip Deignan (Irl) Team Sky    
127 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal    
128 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data    
129 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy    
130 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo    
131 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida    
132 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis, Solutions Credits    
133 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale    
134 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    
135 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe                              08:20  
136 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin    
137 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskadi Basque Country-Murias    
138 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data    
139 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country-Murias    
140 Silvio Herklotz (Ger) Burgos BH                                    08:27  
141 Jetse Bol (Ned) Manzana Postobon    
142 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin    
143 Michael Mørkøv (Den) Quick-Step Floors    
144 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates    
145 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb    
146 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team    
147 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo    
148 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ    
149 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    
150 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    
151 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe    
152 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic                               
153 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin    
154 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida    
155 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team    
156 Pablo Torres Muiño (Spa) Burgos BH    
157 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team    
158 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida    
159 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy    
160 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH    
161 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic    
162 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team    
163 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ    
164 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                              08:44  
165 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors                               12:50  
166 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora-Hansgrohe    
167 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb    
168 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country-Murias    
169 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates    
170 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi Basque Country-Murias    
171 Roy Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy    
172 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ    
173 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                                  00:20

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

1 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                                12:34:54  
2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                               00:23  
3 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe                                    00:27  
4 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott                                   00:29  
5 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott    
6 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                                     00:31  
7 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                                   00:34  
8 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                                   00:35  
9 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors    
10 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country-Murias    
11 Egan Bernal (Col) Team Sky    
12 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida    
13 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ    
14 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo    
15 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic    
16 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal    
17 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data    
18 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal    
19 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale    
20 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates    
21 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida    
22 Alex Howes (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    
23 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors    
24 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale    
25 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team    
26 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ    
27 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott    
28 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale    
29 Marc Soler (Spa) Movistar Team    
30 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH    
31 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo    
32 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe    
33 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team    
34 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb    
35 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe    
36 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo    
37 Sergio Henao (Col) Team Sky    
38 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team    
39 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    
40 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country-Murias    
41 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural-Seguros RGA    
42 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team    
43 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates    
44 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors    
45 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team    
46 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic    
47 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team    
48 Stef Clement (Ned) LottoNL-Jumbo    
49 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates    
50 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale    
51 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin    
52 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic    
53 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy    
54 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky    
55 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team    
56 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana Postobon    
57 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team    
58 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data    
59 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    
60 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Fortuneo-Samsic    
61 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo    
62 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data    
63 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    
64 Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon    
65 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott    
66 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits    
67 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin    
68 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    
69 Fabio Duarte (Col) Manzana Postobon    
70 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    
71 Jhojan Orlando Garcia Sosa (Col) Manzana Postobon    
72 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo    
73 Joaquim Silva (Por) Caja Rural-Seguros RGA    
74 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ    
75 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky    
76 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy    
77 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                              01:01  
78 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                                      01:08  
79 Tsgabu Grmay (Eth) Trek-Segafredo    
80 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo                              01:24  
81 Jhonatan Narvaez (Ecu) Quick-Step Floors    
82 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin    
83 Rob Power (Aus) Mitchelton-Scott                                    01:26  
84 Wilmar Andres Paredes Zapata (Col) Manzana Postobon                 01:29  
85 Sebastian Henao (Col) Team Sky                                      01:37  
86 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                                    01:57  
87 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country-Murias              02:02  
88 Igor Merino Kortazar (Spa) Burgos BH                                02:07  
89 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                               02:14  
90 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott    
91 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky                                   02:18  
92 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb                              02:40  
93 James Shaw (GBr) Lotto Soudal    
94 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    
95 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    
96 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis, Solutions Credits    
97 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy    
98 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team                                 03:29  
99 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal    
100 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale    
101 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb    
102 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team    
103 Dorian Godon (Fra) Cofidis, Solutions Credits    
104 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA    
105 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal    
106 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates    
107 James Knox (GBr) Quick-Step Floors                                 03:52  
108 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team                                04:02  
109 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                                  04:07  
110 Willie Smit (RSA) Katusha-Alpecin    
111 Jose Manuel Diaz (Spa) Israel Cycling Academy    
112 Winner Anacona (Col) Movistar Team    
113 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale    
114 Igor Anton (Spa) Dimension Data                                    04:14  
115 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb                                      04:33  
116 Hernan Ricardo Aguirre Caipa (Col) Manzana Postobon    
117 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                                   04:40  
118 Jérémy Maison (Fra) Fortuneo-Samsic                                04:48  
119 Bram Tankink (Ned) LottoNL-Jumbo                                   05:19  
120 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA              05:35  
121 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH                              05:57  
122 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale                            06:29  
123 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data    
124 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates                              07:07  
125 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida    
126 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy                          07:12  
127 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis, Solutions Credits               07:14  
128 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe                               08:28  
129 Pablo Torres Muiño (Spa) Burgos BH                                 08:41  
130 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ                                   08:42  
131 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                                     08:57  
132 Philip Deignan (Irl) Team Sky    
133 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                                09:06  
134 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 09:13  
135 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin                            09:24  
136 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin                           09:31  
137 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    
138 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskadi Basque Country-Murias         10:02  
139 Silvio Herklotz (Ger) Burgos BH                                    10:07  
140 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country-Murias    
141 Michael Mørkøv (Den) Quick-Step Floors                             10:09  
142 Jetse Bol (Ned) Manzana Postobon    
143 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe    
144 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb    
145 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data    
146 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team    
147 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy                      10:16  
148 Daniel Teklehaimanot (Eri) Cofidis, Solutions Credits              10:17  
149 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates                            11:00  
150 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team                                    11:04  
151 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                             11:59  
152 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida    
153 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic    
154 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team    
155 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic    
156 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin    
157 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team    
158 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                              12:16  
159 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ                                  12:38  
160 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                              13:10  
161 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ                                      14:32  
162 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora-Hansgrohe                           14:39  
163 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                                   14:52  
164 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                                 15:00  
165 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                                15:12  
166 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors                               16:12  
167 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH                               16:18  
168 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates                            16:22  
169 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi Basque Country-Murias             16:52  
170 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country-Murias                   19:18  
171 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb                                    19:21  
172 Roy Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy                         19:35  
173 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  20:58

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: