Tour de Langkawi 2018: etap 2. Riccardo Minali obejmuje prowadzenie

Riccardo Minali - portret 2018

22-letni Włoch Riccardo Minali (Astana) najszybciej zafiniszował z peletonu po drugi etap wyścigu Tour de Langkawi.

Kolejne miejsca zajęli jego rodacy Matteo Malucelli (Androni Giocattoli-Sidermec) i Paolo Simion (Bardiani CSF). Piątą pozycję wywalczył Marko Kump z CCC Sprandi Polkowice.

Minali wyszedł na prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Wyniki 2. etapu Tour de Langkawi 2018 (2.HC), Gerik - Kota Bharu (208,3 km):

  1 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team                5:18:20
  2 Matteo Malucelli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
  3 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
  4 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team
  5 Marko Kump (Slo) CCC Sprandi Polkowice
  6 Luca Pacioni (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
  7 Kaden Groves (Aus) St George
  8 Eric Young (USA) Rally Cycling
  9 Joonyong Seo (Kor) KSPO Bianchi Asia
 10 Dylan Page (Swi) Team Sapura Cycling
 11 Jordan Arley Parra Arias (Col) Manzana Postobon
 12 Mohd Shahrul Mat Amin (Mas) Terengganu
 13 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data
 14 Phuchong Saiudomsin (Tha) Thailand
 15 Metkel Eyob (Eri) Terengganu
 16 Anthony Giacoppo (Aus) Bennelong Swisswellness
 17 Sam Crome (Aus) Bennelong Swisswellness
 18 Amanuel Ghebreigzabhier Werkilul (Eri) Dimension Data
 19 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) Manzana Postobon
 20 Yikui Niu (Chn) Mitchelton-BikeExchange
 21 Muhammad Shaiful Adlan Mohd Shukri (Mas) Malaysia
 22 Selamat Juangga (Ina) KFC
 23 Sarawut Sirironnachai (Tha) Thailand
 24 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 25 Marcelo Felipe (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike 
 26 Salvador Guardiola (Spa) Kinan
 27 Dylan Sunderland (Aus) Bennelong Swisswellness
 28 Peerapol Chawchiangkwang (Tha) Thailand
 29 Piotr Brożyna (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 30 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 31 Aiman Cahyadi (Ina) Team Sapura Cycling
 32 Marcos Garcia Fernandez (Spa) Kinan
 33 Scott Davies (GBr) Dimension Data
 34 Simone Velasco (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 35 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 36 Artem Ovechkin (Rus) Terengganu
 37 Muhamad Nur Aiman Mohd Zariff (Mas) Team Sapura Cycling
 38 Muhammad Zawawi Azman (Mas) Team Sapura Cycling
 39 Brendon Davids (RSA) Bennelong Swisswellness
 40 Callum Scotson (Aus) Mitchelton-BikeExchange
 41 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
 42 Carmelo Franco Martinez (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike 
 43 Thomas Lebas (Fra) Kinan
 44 Wilmar Jahir Perez Mu?oz (Col) Team Sapura Cycling
 45 Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Manzana Postobon
 46 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 47 Thurakit Boonratanathanakorn (Tha) Thailand
 48 Jianpeng Liu (Chn) Hengxiang
 49 Alvaro Raul Duarte Sandoval (Col) Forca Amskins Racing
 50 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
 51 Luca Chirico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 52 Benjamin Dyball (Aus) St George
 53 Harrison Sweeny (Aus) Mitchelton-BikeExchange
 54 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 55 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
 56 Kyle Murphy (USA) Rally Cycling
 57 Adam De Vos (Can) Rally Cycling
 58 Ariya Phounsavath (Lao) Thailand
 59 Nik Mohd Hazwan Zulkiflie (Mas) Forca Amskins Racing
 60 Bernardo Albeiro Suaza Arango (Col) Manzana Postobon
 61 Rustom Lim (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike Philippines
 62 Kevin Rivera Serrano (CRc) Androni Giocattoli-Sidermec
 63 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 64 Muhammad Abdurrohman (Ina) KFC
 65 Victor Ni?o Corredor (Col) Team Sapura Cycling
 66 Luca Raggio (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 67 Danny Pate (USA) Rally Cycling
 68 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling
 69 Fernando Orjuela Gutierrez (Col) Manzana Postobon
 70 Mathew Zenovich (NZl) St George
 71 Daniel Ven Cari?o (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike Philippines
 72 Drew Morey (Aus) Terengganu
 73 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia
 74 John Ebsen (Den) Forca Amskins Racing
 75 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 76 Hang Shi (Chn) Giant
 77 Agung Sahbana (Ina) KFC
 78 Jiankun Liu (Chn) Mitchelton-BikeExchange
 79 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
 80 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team                  00:16
 81 Ryan Cavanagh (Aus) St George
 82 Yecid Arturo Sierra Sanchez (Col) Manzana Postobon     00:17
 83 Morgan Smith (NZl) St George                           00:21
 84 Azli Najmi Zulkefli (Mas) Malaysia                     00:25
 85 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 86 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                 01:03
 87 Massimo Rosa (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 88 Jay Dutton (Aus) St George                             04:18
 89 Sukho Kang (Kor) KSPO Bianchi Asia                     13:15
 90 Imam Arifin Muh (Ina) KFC
 91 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF
 92 Abdul Gani (Ina) KFC
 93 Charles Bradley Huff (USA) Rally Cycling
 94 Scott Sunderland (Aus) Bennelong Swisswellness
 95 Seungwoo Choi (Kor) KSPO Bianchi Asia
 96 Bo Wang (Chn) Hengxiang
 97 Liu Manduo (Chn) Giant
 98 Umberto Orsini (Ita) Bardiani CSF
 99 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF
100 Arjay Peralta (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike Philippines
101 Andris Vosekalns (Lat) Hengxiang
102 Mohd Zamri Saleh (Mas) Terengganu
103 Jacob Hennessy (GBr) Mitchelton-BikeExchange
104 Zhiwen Chen (Chn) Giant
105 Soonyeong Kwon (Kor) KSPO Bianchi Asia
106 Sea Keong Loh (Mas) Thailand
107 Dominic Perez (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike Philippines
108 Mahrus Ali (Ina) KFC
109 Mohammad Saufi Mat Senan (Mas) Forca Amskins Racing
110 Muhammad Ameen Ahmad Kamal (Mas) Malaysia
111 Muhamad Firdaus Awang (Mas) Malaysia
112 Muhammad Elmi Jumari (Mas) Malaysia
113 Daeyeon Kim (Kor) KSPO Bianchi Asia
114 Genki Yamamoto (Jpn) Kinan
115 Zheng Zhang (Chn) Hengxiang
116 Guangtong Ma (Chn) Hengxiang
117 Sungbaek Park (Kor) KSPO Bianchi Asia
118 Szymon Sajnok (Pol) CCC Sprandi Polkowice
119 Meng Yan (Chn) Hengxiang
120 Muhammad Ameer Ahmad Kamal (Mas) Malaysia
121 Anuar Manan (Mas) Forca Amskins Racing
122 Mohd Harrif Saleh (Mas) Terengganu
123 Joseph Cooper (NZl) Bennelong Swisswellness
124 Kenji Nakanishi (Jpn) Kinan
125 Luca Wackermann (Ita) Bardiani CSF
126 Alan Banaszek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
127 Amir Mustafa Rusli (Mas) Forca Amskins Racing          15:09

Klasyfikacja generalna po 2. etape

  1 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team                8:47:13
  2 Joonyong Seo (Kor) KSPO Bianchi Asia                   00:05
  3 Matteo Malucelli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
  4 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data                    00:07
  5 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
  6 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team
  7 Nik Mohd Hazwan Zulkiflie (Mas) Forca Amskins Racing
  8 Marcelo Felipe (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike         00:08
  9 Yikui Niu (Chn) Mitchelton-BikeExchange
 10 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) Manzana Postobon
 11 Alvaro Raul Duarte Sandoval (Col) Forca Amskins Ra     00:09
 12 Jordan Arley Parra Arias (Col) Manzana Postobon
 13 Muhammad Abdurrohman (Ina) KFC
 14 Jianpeng Liu (Chn) Hengxiang
 15 Dylan Page (Swi) Team Sapura Cycling                   00:10
 16 Bernardo Albeiro Suaza Arango (Col) Manzana Postobon
 17 Luca Pacioni (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia       00:11
 18 Kaden Groves (Aus) St George
 19 Mohd Shahrul Mat Amin (Mas) Terengganu
 20 Sam Crome (Aus) Bennelong Swisswellness
 21 Phuchong Saiudomsin (Tha) Thailand
 22 Sarawut Sirironnachai (Tha) Thailand
 23 Muhammad Shaiful Adlan Mohd Shukri (Mas) Malaysia
 24 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 25 Amanuel Ghebreigzabhier Werkilul (Eri) Dimension Data
 26 Anthony Giacoppo (Aus) Bennelong Swisswellness
 27 Aiman Cahyadi (Ina) Team Sapura Cycling
 28 Scott Davies (GBr) Dimension Data
 29 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 30 Dylan Sunderland (Aus) Bennelong Swisswellness
 31 Artem Ovechkin (Rus) Terengganu
 32 Selamat Juangga (Ina) KFC
 33 Salvador Guardiola (Spa) Kinan
 34 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 35 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 36 Luca Chirico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 37 Callum Scotson (Aus) Mitchelton-BikeExchange
 38 Peerapol Chawchiangkwang (Tha) Thailand
 39 Thomas Lebas (Fra) Kinan
 40 Metkel Eyob (Eri) Terengganu
 41 Marcos Garcia Fernandez (Spa) Kinan
 42 Simone Velasco (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 43 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 44 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia
 45 Muhamad Nur Aiman Mohd Zariff (Mas) Team Sapura Cycling
 46 Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Manzana Postobon
 47 Muhammad Zawawi Azman (Mas) Team Sapura Cycling
 48 Danny Pate (USA) Rally Cycling
 49 Rustom Lim (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike Philippines
 50 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
 51 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
 52 Harrison Sweeny (Aus) Mitchelton-BikeExchange
 53 Brendon Davids (RSA) Bennelong Swisswellness
 54 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
 55 Benjamin Dyball (Aus) St George
 56 Marko Kump (Slo) CCC Sprandi Polkowice
 57 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling
 58 Piotr Brożyna (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 59 Wilmar Jahir Perez Munoz (Col) Team Sapura Cycling
 60 Kevin Rivera Serrano (CRc) Androni Giocattoli-Sidermec
 61 Luca Raggio (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 62 Eric Young (USA) Rally Cycling
 63 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
 64 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 65 Ariya Phounsavath (Lao) Thailand
 66 Kyle Murphy (USA) Rally Cycling
 67 John Ebsen (Den) Forca Amskins Racing
 68 Carmelo Franco Martinez (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike Philipp
 69 Drew Morey (Aus) Terengganu
 70 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 71 Jiankun Liu (Chn) Mitchelton-BikeExchange
 72 Thurakit Boonratanathanakorn (Tha) Thailand
 73 Fernando Orjuela Gutierrez (Col) Manzana Postobon
 74 Agung Sahbana (Ina) KFC
 75 Daniel Ven Cari?o (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike Philippines
 76 Victor Ni?o Corredor (Col) Team Sapura Cycling
 77 Mathew Zenovich (NZl) St George
 78 Adam De Vos (Can) Rally Cycling
 79 Hang Shi (Chn) Giant
 80 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 81 Massimo Rosa (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia       00:21
 82 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team                  00:27
 83 Ryan Cavanagh (Aus) St George
 84 Yecid Arturo Sierra Sanchez (Col) Manzana Postobon     00:28
 85 Morgan Smith (NZl) St George                           00:32
 86 Azli Najmi Zulkefli (Mas) Malaysia                     00:36
 87 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                 01:14
 88 Jay Dutton (Aus) St George                             04:29
 89 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF                     13:14
 90 Bo Wang (Chn) Hengxiang                                13:20
 91 Abdul Gani (Ina) KFC                                   13:26
 92 Scott Sunderland (Aus) Bennelong Swisswellness
 93 Charles Bradley Huff (USA) Rally Cycling
 94 Zhiwen Chen (Chn) Giant
 95 Andris Vosekalns (Lat) Hengxiang
 96 Dominic Perez (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike Philippines
 97 Arjay Peralta (Phi) 7 Eleven - Cliqq Roadbike Philippines
 98 Mahrus Ali (Ina) KFC
 99 Sukho Kang (Kor) KSPO Bianchi Asia
100 Imam Arifin Muh (Ina) KFC
101 Anuar Manan (Mas) Forca Amskins Racing
102 Mohd Harrif Saleh (Mas) Terengganu
103 Alan Banaszek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
104 Muhammad Ameer Ahmad Kamal (Mas) Malaysia
105 Muhammad Elmi Jumari (Mas) Malaysia
106 Szymon Sajnok (Pol) CCC Sprandi Polkowice
107 Sungbaek Park (Kor) KSPO Bianchi Asia
108 Daeyeon Kim (Kor) KSPO Bianchi Asia
109 Genki Yamamoto (Jpn) Kinan
110 Luca Wackermann (Ita) Bardiani CSF
111 Muhamad Firdaus Awang (Mas) Malaysia
112 Mohammad Saufi Mat Senan (Mas) Forca Amskins Racing
113 Guangtong Ma (Chn) Hengxiang
114 Umberto Orsini (Ita) Bardiani CSF
115 Mohd Zamri Saleh (Mas) Terengganu
116 Kenji Nakanishi (Jpn) Kinan
117 Seungwoo Choi (Kor) KSPO Bianchi Asia
118 Meng Yan (Chn) Hengxiang
119 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF
120 Soonyeong Kwon (Kor) KSPO Bianchi Asia
121 Zheng Zhang (Chn) Hengxiang
122 Muhammad Ameen Ahmad Kamal (Mas) Malaysia
123 Joseph Cooper (NZl) Bennelong Swisswellness
124 Liu Manduo (Chn) Giant
125 Sea Keong Loh (Mas) Thailand
126 Jacob Hennessy (GBr) Mitchelton-BikeExchange
127 Amir Mustafa Rusli (Mas) Forca Amskins Racing          15:20

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: