Volta a Catalunya 2018: etap 1. Hodeg otwiera wyścig

Alvaro Hodeg

Alvaro Hodeg (Quick-Step Floors) zwyciężył na mecie pierwszego etapu 98. wyścigu dookoła Katalonii.

Kolumbijski neo-pro odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w wyścigu rangi WorldTour. 21-latek pokonał na finiszu Sama Bennetta i Jay'a McCarthy'ego (obaj Bora-hansgrohe).

Zawodniczy rozpoczęli rywalizację na dość łatwym etapie z jedną niespodzianką. Na 18 kilometrów przed metą czekała na nich wspinaczka pod Port de Collsacreu (3 km; 4,7%), jednak główną trudnością był wiatr, który zdecydowanie przeszkadzał w jeździe.

Ucieczkę dnia uformowało szcześciu zawodników: Mikel Irizar (Trek-Segafredo), Andrei Girvko (Astana), Daniel Turek (Israel Cycling Academy), Antonio Molina (Caja Rural), Tom Bohli (BMC Racing) i Jesus Ezquerra (Burgos-BH). Grupka szybko osiągnęła 2 minuty i 30 sekund przewagi, ale na więcej nie pozwalał rozpędzony peleton.

Odpowiedzialność za ucieczkę przejęła od Bora-hansgrohe i pracującego Pawła Poljańskiego, ekipa Movistar, która starała się zabezpieczyć interesy swoich liderów - Alejandro Valverde i Nairo Quintany. Została ona zlikwidowana na 21 kilometrów przed metą, u podnóża Port de Collsacreu. Po punkty na górskiej premii zaatakował Wilmar Paredes (Manzana Postobon), ale na zjeździe został błyskawicznie doścignięty.

W końcówce rządy w peletonie objęła grupa Quick-Step Floors. Zawodnicy belgijskiej formacji idealnie wyprowadzili Alvaro Hodega. Kolumbijczykowi pozostało jedynie zafiniszować, aby sięgnąć po pewne zwycięstwo.

Wyniki 1. etapu Volta a Catalunya 2018 (2.WT), Calella - Calella (152,3 km):

  1 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors                 3:39:31
  2 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe
  3 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
  4 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors
  5 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates
  6 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida
  7 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  8 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
  9 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
 10 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy
 11 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 12 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH
 13 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott
 14 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora-Hansgrohe
 15 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country
 16 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
 17 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
 18 Marc Soler (Spa) Movistar Team
 19 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
 20 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb
 21 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 22 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida
 23 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
 24 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 25 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
 26 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
 27 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
 28 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida
 29 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 30 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi Basque Country
 31 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors
 32 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal
 33 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 34 Jetse Bol (Ned) Manzana Postobon
 35 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ
 36 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 37 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
 38 Egan Bernal (Col) Team Sky
 39 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 40 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 41 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country
 42 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 43 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
 44 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 45 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskadi Basque Country
 46 Sergio Henao (Col) Team Sky
 47 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic
 48 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 49 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 50 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo
 51 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH
 52 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team
 53 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac
 54 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 55 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac
 56 Silvio Herklotz (Ger) Burgos BH
 57 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
 58 Alex Howes (USA) EF Education First-Drapac
 59 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic
 60 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 61 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
 62 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin
 63 Jose Manuel Diaz (Spa) Israel Cycling Academy
 64 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
 65 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
 66 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 67 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team
 68 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 69 Willie Smit (RSA) Katusha-Alpecin
 70 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
 71 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
 72 Jhonatan Narvaez (Ecu) Quick-Step Floors
 73 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
 74 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 75 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 76 James Shaw (GBr) Lotto Soudal
 77 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
 78 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
 79 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
 80 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo
 81 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
 82 Stef Clement (Ned) LottoNL-Jumbo
 83 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country
 84 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 85 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 86 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac
 87 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 88 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 89 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
 90 James Knox (GBr) Quick-Step Floors
 91 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data
 92 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
 93 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac
 94 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
 95 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
 96 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo
 97 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 98 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 99 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
100 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates
101 Sindre Skj?stad Lunke (Nor) Fortuneo-Samsic
102 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic
103 Bram Tankink (Ned) LottoNL-Jumbo
104 Fabio Duarte (Col) Manzana Postobon
105 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
106 Dorian Godon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
107 Tsgabu Grmay (Eth) Trek-Segafredo
108 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team
109 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
110 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
111 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
112 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic
113 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural-Seguros RGA
114 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana Postobon
115 Sebastian Henao (Col) Team Sky
116 Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon
117 Pablo Torres Mui?o (Spa) Burgos BH
118 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
119 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
120 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo
121 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
122 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin
123 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac
124 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
125 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
126 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy
127 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott
128 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
129 Jhojan Orlando Garcia Sosa (Col) Manzana Postobon
130 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic
131 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
132 Wilmar Andres Paredes Zapata (Col) Manzana Postobon
133 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac
134 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
135 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
136 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
137 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
138 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
139 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
140 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
141 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country
142 Igor Anton (Spa) Dimension Data
143 Jérémy Maison (Fra) Fortuneo-Samsic
144 Joaquim Silva (Por) Caja Rural-Seguros RGA
145 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country
146 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
147 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
148 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ
149 Igor Merino Kortazar (Spa) Burgos BH
150 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy
151 Philip Deignan (Irl) Team Sky
152 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin
153 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
154 Rob Power (Aus) Mitchelton-Scott
155 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
156 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
157 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ
158 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
159 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis, Solutions Credits
160 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                       00:26
161 Hernan Ricardo Aguirre Caipa (Col) Manzana Postobon
162 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb
163 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy              00:44
164 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates
165 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team                        01:38
166 Roy Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy             03:13
167 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
168 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                    04:59
169 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
170 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
171 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                     06:03
172 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH
173 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
174 Daniel Teklehaimanot (Eri) Cofidis, Solutions Credits
175 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

  1 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors                 3:39:21
  2 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                       00:04
  3 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team                    00:05
  4 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe                      00:06
  5 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors                 00:10
  6 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates
  7 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida
  8 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  9 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 10 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
 11 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy
 12 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 13 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH
 14 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott
 15 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora-Hansgrohe
 16 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country
 17 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
 18 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
 19 Marc Soler (Spa) Movistar Team
 20 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
 21 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb
 22 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 23 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida
 24 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
 25 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 26 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
 27 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
 28 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
 29 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida
 30 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 31 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi Basque Country
 32 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors
 33 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal
 34 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 35 Jetse Bol (Ned) Manzana Postobon
 36 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ
 37 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 38 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
 39 Egan Bernal (Col) Team Sky
 40 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 41 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 42 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country
 43 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 44 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
 45 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 46 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskadi Basque Country
 47 Sergio Henao (Col) Team Sky
 48 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic
 49 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 50 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 51 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo
 52 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH
 53 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team
 54 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac
 55 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac
 56 Silvio Herklotz (Ger) Burgos BH
 57 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
 58 Alex Howes (USA) EF Education First-Drapac
 59 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic
 60 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 61 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
 62 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin
 63 Jose Manuel Diaz (Spa) Israel Cycling Academy
 64 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
 65 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
 66 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 67 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team
 68 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 69 Willie Smit (RSA) Katusha-Alpecin
 70 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
 71 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
 72 Jhonatan Narvaez (Ecu) Quick-Step Floors
 73 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
 74 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 75 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 76 James Shaw (GBr) Lotto Soudal
 77 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
 78 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
 79 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
 80 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo
 81 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
 82 Stef Clement (Ned) LottoNL-Jumbo
 83 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country
 84 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 85 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 86 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac
 87 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 88 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 89 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
 90 James Knox (GBr) Quick-Step Floors
 91 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data
 92 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
 93 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac
 94 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
 95 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
 96 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo
 97 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 98 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 99 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
100 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates
101 Sindre Skj?stad Lunke (Nor) Fortuneo-Samsic
102 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic
103 Bram Tankink (Ned) LottoNL-Jumbo
104 Fabio Duarte (Col) Manzana Postobon
105 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
106 Dorian Godon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
107 Tsgabu Grmay (Eth) Trek-Segafredo
108 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team
109 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
110 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
111 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
112 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic
113 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural-Seguros RGA
114 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana Postobon
115 Sebastian Henao (Col) Team Sky
116 Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon
117 Pablo Torres Mui?o (Spa) Burgos BH
118 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
119 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
120 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo
121 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
122 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin
123 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac
124 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
125 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
126 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy
127 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott
128 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
129 Jhojan Orlando Garcia Sosa (Col) Manzana Postobon
130 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic
131 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
132 Wilmar Andres Paredes Zapata (Col) Manzana Postobon
133 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac
134 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
135 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
136 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
137 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
138 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
139 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
140 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
141 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country
142 Igor Anton (Spa) Dimension Data
143 Jérémy Maison (Fra) Fortuneo-Samsic
144 Joaquim Silva (Por) Caja Rural-Seguros RGA
145 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country
146 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
147 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
148 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ
149 Igor Merino Kortazar (Spa) Burgos BH
150 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy
151 Philip Deignan (Irl) Team Sky
152 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin
153 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
154 Rob Power (Aus) Mitchelton-Scott
155 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
156 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
157 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ
158 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
159 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis, Solutions Credits
160 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                       00:36
161 Hernan Ricardo Aguirre Caipa (Col) Manzana Postobon
162 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb
163 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy              00:53
164 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates                00:54
165 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team                        01:43
166 Roy Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy             03:23
167 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
168 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                    05:09
169 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
170 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
171 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH                   06:12
172 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                     06:13
173 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
174 Daniel Teklehaimanot (Eri) Cofidis, Solutions Credits
175 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: