Tirreno-Adriatico 2018: etap 1. BMC Racing Team najszybszy na czas

BMC w akcji

Amerykańska formacja BMC Racing triumfowała na pierwszym odcinku wyścigu Tirreno-Adriatico - jeździe drużynowej na czas w Lido di Camaiore. Liderem został Damiano Caruso.

Siódemka z BMC na płaskiej jak stół trasie wzdłuż liguryjskiego wybrzeża pokonała o 4 sekundy Mitchelton-Scott i o 9 sekund Team Sky z Michałem Kwiatkowskim.

Bora-hansgrohe Macieja Bodnara i Rafała Majki na dystansie 21,5 km zanotowała stratę 30 sekund, a Lotto-Soudal z Tomaszem Marczyńskim – 58 sekund.

Zawody przebiegały w porównywalnych warunkach atmosferycznych, było dość ciepło i słonecznie.

Wyniki 1. etapu Tirreno-Adriatico 2018 (2.WT), Lido di Camaiore - Lido di Camaiore (21,5 km):

  1 BMC Racing Team                                        22:19
  2 Mitchelton-Scott                                       00:04
  3 Team Sky                                               00:09
  4 Quick-Step Floors                                      00:15
  5 Team Sunweb                                            00:25
  6 Katusha-Alpecin                                        00:28
  7 Bora-Hansgrohe                                         00:30
  8 Trek-Segafredo                                         00:39
  9 UAE Team Emirates                                      00:45
 10 EF Education First-Drapac
 11 Bahrain-Merida                                         00:49
 12 Movistar Team                                          00:50
 13 Team LottoNl-Jumbo                                     00:51
 14 Astana Pro Team                                        00:53
 15 GROUPAMA - FDJ
 16 Lotto Soudal                                           00:58
 17 AG2R La Mondiale                                       01:04
 18 Dimension Data                                         01:16
 19 Gazprom–Rusvelo                                        01:25
 20 Wilier Triestina-Selle Italia                          01:34
 21 Israel-Cycling Academy                                 01:47
 22 Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini                        01:57

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

  1 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                   22:19
  2 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
  3 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team
  4 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
  5 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott                  00:04
  6 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott
  7 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
  8 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott
  9 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                          00:09
 10 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky
 11 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 12 Chris Froome (GBr) Team Sky
 13 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
 14 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 15 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                    00:15
 16 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
 17 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors
 18 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors
 19 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      00:21
 20 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb                        00:25
 21 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
 22 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
 23 Chad Haga (USA) Team Sunweb
 24 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
 25 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                      00:28
 26 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin
 27 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin
 28 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
 29 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin
 30 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                     00:30
 31 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
 32 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 33 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
 34 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors               00:34
 35 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                    00:39
 36 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
 37 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 38 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
 39 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo
 40 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates          00:45
 41 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
 42 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 43 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 44 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 45 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac
 46 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac
 47 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac
 48 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac
 49 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates                  00:48
 50 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                   00:49
 51 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
 52 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
 53 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida
 54 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                      00:50
 55 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 56 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
 57 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
 58 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 59 Mikel Landa (Spa) Movistar Team
 60 Jaime Roson (Spa) Movistar Team
 61 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo                      00:51
 62 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
 63 Robert Wagner (Ger) LottoNL-Jumbo
 64 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo
 65 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida
 66 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                  00:53
 67 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 68 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 69 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team
 70 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 71 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ
 72 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ
 73 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ
 74 Davide Cimolai (Ita) Groupama-FDJ
 75 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac           00:54
 76 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                  00:55
 77 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                   00:58
 78 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
 79 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal
 80 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal
 81 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                01:04
 82 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 83 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
 84 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 85 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors
 86 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                           01:06
 87 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 88 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac          01:08
 89 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                       01:14
 90 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                 01:16
 91 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
 92 Julien Vermote (Bel) Dimension Data
 93 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data
 94 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
 95 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   01:21
 96 Aleksandr Vlasov (Rus) Gazprom-Rusvelo                 01:25
 97 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 98 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 99 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
100 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac       01:31
101 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Selle Itali     01:34
102 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
103 Edoardo Zardini (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
104 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
105 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
106 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
107 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe                        01:36
108 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                    01:37
109 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo                       01:38
110 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott                      01:40
111 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                         01:42
112 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia      01:45
113 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy           01:47
114 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
115 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy
116 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
117 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo                    01:48
118 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                    01:50
119 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                    01:54
120 Damiano Cunego (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovi     01:57
121 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
122 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
123 Marco Canola (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
124 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
125 Simone Ponzi (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
126 Leopold Konig (Cze) Bora-Hansgrohe                     02:12
127 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                       02:13
128 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
129 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                  02:14
130 Eduard Grosu (Rom) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini     02:17
131 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy             02:18
132 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida                 02:19
133 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal                     02:30
134 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ                        02:36
135 Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama-FDJ
136 Benoit Vaugrenard (Fra) Groupama-FDJ                   02:37
137 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                  02:41
138 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
139 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                02:48
140 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott                      02:54
141 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy                 03:15
142 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                 03:29
143 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale                    03:33
144 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                    03:41
145 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                  04:02
146 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy         04:06
147 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo                        04:12
148 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida              04:21
149 Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo                    04:37
150 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                      04:43
151 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott                     04:52
152 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                   04:55
153 Alberto Bettiol (Ita) BMC Racing Team                  05:13

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: