Paryż-Nicea 2018: etap 4. Zwycięstwo Wouta Poelsa

Wout Poels (Team Sky) triumfował na odcinku jazdy indywidualnej na czas - czwartym etapie Paryż-Nicea.

Holender okazał się lepszy od Marca Solera (Team Movistar) i Juliana Alaphilippe'a (Quick-Step Floors).

Liderem imprezy pozostał Luis Leon Sanchez (Astana), który ukończył rywalizację na siódmym miejscu.

Trasa czasówki o długości 18,4 kilometra była pagórkowata. W pierwszej części zasadnicze wzniesienie posiadało parametry 6 km i 4,5%, po zjeździe czekał krótki podjazd z nachyleniem miejscami przekraczającym 10%.

Taka konfiguracja trasy sprawiła, że rywalizację zdominowali zawodnicy dobrze czujący się na podjazdach. Dzięki równej jeździe Poels okazał się lepszy o 11 sekund od Solera i o 16 od Alaphilippe'a.

Wyniki 4. etapu Paryż-Nicea 2018 (2.WT), La Fouillouse - Saint-Étienne (18,4 km; jazda indywidualna na czas):

  1 Wout Poels (Ned) Team Sky                              25:33
  2 Marc Soler (Spa) Movistar Team                         00:11
  3 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors             00:16
  4 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              00:20
  5 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                      00:27
  6 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
  7 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team                00:28
  8 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                         00:29
  9 Sergio Henao (Col) Team Sky                            00:33
 10 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
 11 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 12 David De La Cruz (Spa) Team Sky                        00:34
 13 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                    00:39
 14 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                  00:42
 15 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                      00:45
 16 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky                        00:48
 17 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                   00:56
 18 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
 19 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            01:00
 20 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo                 01:03
 21 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                   01:04
 22 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
 23 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb                 01:08
 24 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 25 Jesus Herrada (Spa) Cofidis                            01:09
 26 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
 27 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
 28 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott
 29 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale               01:11
 30 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
 31 Diego Rosa (Ita) Team Sky                              01:14
 32 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                         01:15
 33 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott                 01:16
 34 Dan Martin (Irl) UAE Team Emirates                     01:21
 35 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                     01:25
 36 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac        01:29
 37 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                  01:31
 38 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott
 39 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac             01:34
 40 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                     01:35
 41 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                  01:37
 42 Benjamin King (USA) Dimension Data                     01:40
 43 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb                       01:43
 44 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                      01:48
 45 Jose Herrada (Spa) Cofidis                             01:49
 46 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic                   01:50
 47 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ
 48 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille             01:51
 49 Nicolas Edet (Fra) Cofidis
 50 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                       01:53
 51 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida                 01:54
 52 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates                01:56
 53 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    01:59
 54 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                   02:00
 55 Ian Stannard (GBr) Team Sky                            02:01
 56 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale
 57 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                     02:02
 58 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin
 59 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapa     02:03
 60 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
 61 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team                  02:07
 62 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                    02:10
 63 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team              02:12
 64 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe                   02:16
 65 Pierre Luc Perichon (Fra) Fortuneo-Samsic              02:17
 66 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo
 67 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                    02:19
 68 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin
 69 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team                  02:20
 70 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac         02:21
 71 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic                     02:22
 72 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo-Samsic                02:23
 73 Remy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille                 02:24
 74 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                     02:25
 75 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis                            02:28
 76 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors                 02:30
 77 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                     02:31
 78 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic                    02:34
 79 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott                   02:36
 80 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                     02:37
 81 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin                      02:38
 82 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo                      02:39
 83 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic
 84 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                    02:42
 85 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                      02:47
 86 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                      02:48
 87 Sven Erik Bystr?m (Nor) UAE Team Emirates              02:49
 88 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team                    02:50
 89 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors                 02:51
 90 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo                       02:52
 91 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                     02:53
 92 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 93 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille
 94 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
 95 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic                   02:55
 96 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 02:56
 97 Hector Carretero (Spa) Movistar Team                   02:57
 98 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille                   02:58
 99 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille              02:59
100 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data
101 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team                 03:04
102 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team                       03:05
103 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale                   03:10
104 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                    03:12
105 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                  03:13
106 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac        03:14
107 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis
108 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie                   03:15
109 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille                  03:17
110 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                  03:22
111 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       03:23
112 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
113 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb
114 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                      03:25
115 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates                      03:28
116 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                       03:29
117 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
118 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                   03:33
119 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ                    03:39
120 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe                        03:41
121 Jay Thomson (RSA) Dimension Data                       03:43
122 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                        03:45
123 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team                     03:48
124 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              03:50
125 Matti Breschel (Den) EF Education First-Drapac         03:54
126 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
127 Lars Bak (Den) Lotto Soudal                            03:58
128 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
129 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille         03:59
130 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin                     04:02
131 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors                   04:03
132 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    04:04
133 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors                 04:06
134 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe               04:09
135 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
136 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates             04:10
137 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ                     04:13
138 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                     04:15
139 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama-FDJ                 04:22
140 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                       04:28
141 Daniel McLay (GBr) EF Education First-Drapac           04:30
142 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                      04:32
143 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ                      04:36
144 Christophe Laporte (Fra) Cofidis                       04:37
145 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                   04:42
146 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo
147 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                  04:46
148 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                          05:08
149 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                       05:26
150 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis                           05:34

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

  1 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team             13:47:57
  2 Wout Poels (Ned) Team Sky                              00:15
  3 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors             00:26
  4 Marc Soler (Spa) Movistar Team
  5 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                    00:34
  6 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              00:35
  7 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                      00:42
  8 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
  9 Sergio Henao (Col) Team Sky                            00:48
 10 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
 11 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 12 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                    00:54
 13 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                  00:57
 14 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                      01:00
 15 David De La Cruz (Spa) Team Sky                        01:15
 16 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                   01:19
 17 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale               01:26
 18 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team             01:27
 19 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott                 01:29
 20 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                         01:30
 21 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            01:33
 22 Dan Martin (Irl) UAE Team Emirates                     01:36
 23 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac        01:44
 24 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                     01:50
 25 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ
 26 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb                       01:56
 27 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                      02:03
 28 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille             02:06
 29 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida                 02:09
 30 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo                 02:11
 31 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    02:14
 32 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                   02:15
 33 Jesus Herrada (Spa) Cofidis                            02:21
 34 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team                  02:22
 35 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                    02:41
 36 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                     02:42
 37 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                   02:44
 38 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                  02:47
 39 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                     02:52
 40 Remy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille                 02:55
 41 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe                   03:00
 42 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic                   03:02
 43 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin               03:08
 44 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic                     03:16
 45 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                   03:17
 46 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors                 03:27
 47 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                  03:28
 48 Jose Herrada (Spa) Cofidis                             03:40
 49 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic                   03:42
 50 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic                    03:46
 51 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille                   03:52
 52 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                     03:53
 53 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                    04:01
 54 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille                  04:04
 55 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo-Samsic                04:06
 56 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin                    04:07
 57 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                      04:10
 58 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin                      04:17
 59 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                   04:20
 60 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                        04:21
 61 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale                   04:29
 62 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team                    04:41
 63 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac         05:18
 64 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                    05:20
 65 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team                  05:21
 66 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie                   05:27
 67 Matti Breschel (Den) EF Education First-Drapac         05:33
 68 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                      05:49
 69 Hector Carretero (Spa) Movistar Team                   05:58
 70 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb                 06:01
 71 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                      06:23
 72 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                  06:28
 73 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates                      06:29
 74 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                     06:32
 75 Pierre Luc Perichon (Fra) Fortuneo-Samsic              06:47
 76 Nicolas Edet (Fra) Cofidis                             06:53
 77 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                       06:58
 78 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac        06:59
 79 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapa     07:11
 80 Diego Rosa (Ita) Team Sky                              07:24
 81 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                      07:27
 82 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    07:41
 83 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data                 08:24
 84 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team                     08:41
 85 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              08:43
 86 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                      08:47
 87 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic                   08:56
 88 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                     09:20
 89 Christophe Laporte (Fra) Cofidis                       09:23
 90 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team              09:24
 91 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
 92 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                   09:54
 93 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ                    10:08
 94 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                       10:24
 95 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                       10:33
 96 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis                       10:39
 97 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                     10:43
 98 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team                       10:44
 99 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac             11:45
100 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors                 12:21
101 Benjamin King (USA) Dimension Data                     12:24
102 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo                       12:55
103 Lars Bak (Den) Lotto Soudal                            13:05
104 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                    13:37
105 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott         13:42
106 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb                        13:47
107 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott                  13:51
108 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo                      14:01
109 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                      14:03
110 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
111 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida                     14:29
112 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott                   15:02
113 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                     15:06
114 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille                    15:19
115 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis                           15:30
116 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                     15:42
117 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale
118 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe               16:04
119 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                  16:21
120 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       16:25
121 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille              16:32
122 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                       16:37
123 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team                 16:39
124 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ                     16:44
125 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky                        16:47
126 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors                   17:00
127 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo                      17:06
128 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                   17:09
129 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis                            17:18
130 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 17:38
131 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                          17:39
132 Sven Erik Bystr?m (Nor) UAE Team Emirates              17:43
133 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates
134 Ian Stannard (GBr) Team Sky                            17:48
135 Daniel McLay (GBr) EF Education First-Drapac           18:11
136 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                     18:52
137 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                  18:53
138 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                    18:59
139 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                      19:23
140 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin                     19:29
141 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
142 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors                 20:14
143 Jay Thomson (RSA) Dimension Data                       21:21
144 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe                        21:58
145 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ                      22:17
146 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                      22:40
147 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates             22:50
148 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille         24:47
149 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama-FDJ                 28:27
150 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                          28:40

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

4 Comments

  1. Bo

    7 marca 2018, 18:02 o 18:02

    No prosze Groosshartner w nowym teamie od razu w top 10 generalki czołowej tygodniówki po całkiem konkretnym kawałku rywalizacji. A w CCC pewnie byłby 30 albo 40

    • reko

      7 marca 2018, 19:34 o 19:34

      no właśnie ciekawi mnie to bardzo bo chyba pokazał się z dobrej strony w jednym z ostatnich startów. Coś dziwnego w tym CCC się działo chyba w zeszłym roku.

  2. XMM2

    7 marca 2018, 20:08 o 20:08

    Druga liga drugo ligowe prochy 😋

    • zulu

      7 marca 2018, 20:57 o 20:57

      Pierwsza myśl, która mi przyszła do głowy...

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: