Strade Bianche 2018. Wout van Aert pogodzi Kwiatkowskiego i Sagana?

Kwiato, Hulk i van Aert na konferencji

Trzech mistrzów świata, Michał Kwiatkowski, Peter Sagan i Wout van Aert, zostało zaproszonych na oficjalną konferencję prasową przed sobotnim Strade Bianche.

Obecność dwukrotnego zwycięzcy wyścigu, czy trzykrotnego mistrza świata na szosie, dziwić nie mogą. Organizatorzy poprosili także trzykrotnego mistrza świata w przełajach, stawiając go wyżej od innych utytułowanych belgijskich kolarzy, jak Greg van Avermaet albo Philippe Gilbert.

Wybór Van Aerta nie jest jednak specjalnie zaskakujący, gdyż we Włoszech uważają, że to on może w tym roku wygrać Strade Bianche.

Zwłaszcza przy przewidywanej złej pogodzie. W zeszłą sobotę widziałem go jadącego w Omloop Het Nieuwsblad i tam liczył się do samego końca

- powiedział Manolo Bertocchi z RCS Sports.

A co podczas konferencji miał do powiedzenia nasz faworyt?

Cieszę się, że jestem tutaj jako zwycięzca z zeszłego roku. Z tego powodu odczuwam niewielką presję, ale mam za sobą świetne zimowe przygotowania i zaliczone dwa wyścigi. Pojechałem znakomicie w Algarve  i całe ostatnie dwa tygodnie do Strade Bianche przebiegło idealnie. Muszę być więc szczęśliwy - nawet przy  obecnej pogodzie. Warunki sprawią, że ta edycja będzie wyjątkowa. Zapowiada się wspaniały wyścig!

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: