Daniel - odzież kolarska

Nowy zespół Daniela Teklehaimanota

Erytrejczyk po wielu miesiącach szukania znalazł wreszcie zatrudnienie. Nowym teamem Daniela Teklehaimanota będzie francuski Cofidis.

29-latek przez ostatnie cztery sezonu reprezentował barwy Dimension Data. W roku 2017 jego kontrakt wygasł, a on sam nigdzie nie był w stanie znaleźć nowej drużyny. Teraz już, w trakcie nowego sezonu, pomocną dłoń do Erytrejczyka wyciągnęła drużyna Cofidis.

Teklehaimanot dobrze jeździ po górach, dwukrotnie wygrał klasyfikację górską Criterium du Dauphine (2015, 2016), zakładał także koszulkę najlepszego górala w Tour de France 2015. Łącznie w Wielkich Tourach startował pięć razy. Czterokrotnie wygrywał mistrzostwa Erytrei w jeździe indywidualnej na czas i tyle samo razy ze startu wspólnego.

W zespole Cofidisu 29-latek będzie 26 kolarzem, a swoje umiejętności będzie mógł zaprezentować już w przyszłym tygodniu podczas Dubai Tour.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: