Alejandro Valverde poprowadzi Movistar w Volta a la Comunitat Valenciana

portret Alejandro Valverde 2018

Alejandro Valverde (Movistar Team) kontynuuje swój powrót do ścigania. Po starach w Challenge Mallorca 37-latek wystąpi w Volta a la Comunitat Valenciana.

Valverde w ubiegłym tygodniu zainaugurował sezon startami w Challenge Mallorca. Są to dla niego pierwsze występy od ubiegłorocznego Tour de France, kiedy to już na pierwszym etapie musiał wycofać się po fatalnej kraksie. Hiszpan spisał się świetnie, co prawda Trofeo Campos przejechał "w kołach", ale w  Trofeo Serra de Tramuntana uplasował się na 3. miejscu, a następnego dnia Trofeo Andratx ukończył na 4. lokacie.

Na początku czułem niepewność, a nawet odrobinę strachu. Dużo trenowałem i czuję się dobrze, ale wyścigi to co innego. Byłem trochę zdenerwowany, bo w takich sytuacjach nigdy nie można być pewnym, jednak ten dzień nadszedł i czułem się naprawdę dobrze

- powiedział "El Bala".

Dla 37-latka będzie to pierwszy start w Walencji od 2007 roku, kiedy wygrał tę imprezę. Teraz z pewnością zechce powtórzyć ten wynik. Rok temu w wyścigu triumfował inny zawodnik Movistaru - Nairo Quintana.

Po starcie w Walencji Valverde pojawi się w Vuelta a Murcia i Vuelta a Andalucia. Luty zakończy na Abu Dhabi Tour.

Pomocnikami doświadczonego Hiszpana będą m.in.: Jose Joaquin Rojas, Jorge Arcas, Jaime Roson. Wszyscy wcześniej zaliczyli starty w Challenge Mallorca. Do nich dołączy Nuno Bico, dla którego pierwszym wyścigiem był australijski Tour Down Under.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: